מוסדות לימודים
רשת מכללות עתיד
רשת מכללות עתיד
ברוך הבא אל העתיד שלך
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה, מעלות, כרמיאל, אום אל פחם, באר שבע, ירכא
בית הספר להנדסאים רופין
בית הספר להנדסאים רופין
לימודי מכונאי רכב
מיקום בארץ: עמק חפר

הנדסאי רכב ומכונאי רכב

לימודי הנדסאי רכב ומכונאי רכב

לימודי הנדסאי רכב ומכונאי רכב במכללות הם מתוחכמים יותר מאי פעם, וכוללים לא רק החלפת חלקים מכאניים, אלא גם שליטה במערכות ממוחשבות מתקדמות וחדשניות. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת וכלי הרכב הופכים למשוכללים יותר, עולה גם הסיכוי לתקלות ולבעיות, ונוצר ביקוש רב להנדסאי ומכונאי רכב מקצועיים ומיומנים, המתמחים בתחום זה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי הנדסאי רכב ומכונאי רכב - מידע כללי

כדי להצליח בלימודי הנדסאי רכב ומכונאי רכב יש צורך לא רק לאהוב מכוניות, אלא גם להיות בעל חוש טכני, יכולת טכנולוגית, וידי זהב. בידי מכונאי הרכב מופקדת אחריות גדולה, ולכן עליו להיות איש מקצוע הגון ואמין. עליו להיות סובלני ומדויק, ולהכיר מצד אחד את הטכנולוגיות החדשות ביותר ואת המערכות הכי משוכללות של רכבים שונים, אך מצד שני עליו להתמצא גם בחלקי הרכב הקטנים ביותר.

לימודי הנדסאי רכב אפשריים כיום במגוון של מכללות ותחומי התמחות, ומומלץ לבדוק את מסלולי הלימוד במכללה הספציפית לפני ההרשמה. לימודי הנדסאי אורכים שנתיים בלבד, לעומת ארבע שנים של תואר ראשון בהנדסה, וגם תנאי הקבלה קלים יותר. רוב המכללות דורשות תעודת בגרות מלאה כתנאי קבלה ללימודי הנדסאי רכב, ולימודי מכינה טכנולוגית או קדם הנדסאית מיועדים לאלה שאין להם תעודת בגרות מלאה ורוצים להשלים את המקצועות החסרים להם. לימודי מכונאי רכב אורכים מספר חודשים, בהתאם לתוכנית הלימודים, וניתן ללמוד במסלול של לימודי ערב ולשלב עבודה בשעות היום.

קורס הנדסאי רכב ומכונאות רכב - תכנית הלימודים

תוכנית הלימודים של הנדסאי רכב ומכונאי רכב מכשירה אנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים, המטפלים במערכות ממוחשבות מתוחכמות ומתקדמות. על הנדסאי הרכב להבין את המערכות השונות, לדאוג לתפעול השוטף של המכונית ולתיקונה במקרה הצורך, וכן לשפר ולשדרג את המכונית בהתאם לדרישות הלקוח. בנוסף לכל אלה, על הנדסאי הרכב לעקוב אחרי ההתפתחויות האחרונות בתחום, ולדעת ליישם שינויים אלה בעבודתו.

מקצועות היסוד בלימודי הנדסאי רכב ומכונאי רכב הם יישומי מחשב, חלקי מכונות, אנגלית טכנית, תורת החומרים, מתמטיקה שימושית, תרמודינאמיקה, מערכות הידראוליות ופנאומטיות, חוזק חומרים, ומכאניקה טכנית. תחומים מתקדמים יותר הם תורת המנוע, חשמל ואלקטרוניקה ברכב, אבחון ואיתור תקלות, תורת הרכב, מכטרוניקה, והכרת מערכות ממוחשבות שונות. כל סטודנט חייב לעשות גם פרויקט גמר, ואלה שעמדו בהצלחה בכל המטלות זכאים לקבל דיפלומת הנדסאי רכב, המוכרת מטעם המכללה בה סיימו את לימודיהם, משרד החינוך, ומה"ט.

לימודים לתואר הנדסאי רכב ומכונאי רכב - אפשרויות התעסוקה

אפשרויות התעסוקה לבוגרי לימודי הנדסאי רכב ומכונאי רכב הן רבות ומגוונות. עם סיום הלימודים הבוגר רשאי להירשם בפנקס ההנדסאים והטכנאים, ולעבוד במגוון תחומים. תעשיית הרכב והמכונות מאפשרת השתלבות בתחומים כמו ניהול מוסך, ניהול הדרכה בתחום הרכב, ייעוץ לרוכשי מכוניות, ניהול מחלקת שירות ומכירת רכבים, פיתוח טכנולוגיות משפרות ביצועים ומונעות זיהום אוויר, איתור ותיקון תקלות במערכת רכב מתקדמות, ואף פיקוח על מוסך או רשת מוסכים.

לימודי מכונאות רכב והכשרת הנדסאי רכב - אפשרויות להמשך הלימודים

לימודי הנדסאי רכב ומכונאי רכב הם רק ההתחלה, ומי שרוצה להתקדם מבחינה מקצועית בתחום יכול לבחור בין לימודי הנדסת מכונות, לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה וכדומה, או השתלמויות שונות כגון ניהול מוסך או שמאי רכב.

שירות אישי חינם
הנדסאי רכב ומכונאי רכב
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?