מוסדות לימודים

לימודי ביופידבק

תעודת העשרה בביופידבק

ביופידבק, או משוב ביולוגי, הוא שיטת טיפול המאפשרת להגיע למודעות על התגובות הפיזיולוגיות והרגשיות במצבי לחץ וחרדה. לימודי ביופידבק מקנים היכרות עם עקרונות השיטה והכלים המשמשים לשם יישומה, ופותחים מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס ביופידבק - מידע כללי

ביופידבק פותחה החל מאמצע המאה הקודמת, הודות למכשור אלקטרוני חדיש, והיא נכללת בתחום לימודי רפואה משלימה. באמצעות לימודי ביופידבק ניתן לרכוש מיומנויות המאפשרות לטפל במגוון רחב של בעיות, ובהן הפרעות קשב, הפרעות חרדה, בריחת שתן, בעיות מוטוריות שונות, ועוד. חשוב לציין כי כיום ישנם גם פסיכולוגים, מטפלים באמנות ופסיכיאטרים מהרפואה הקונוונציונאלית אשר עושים שימוש בשיטה, ויש לשער כי עם התקדמות המחקרים בתחום, היא תזכה לביקוש רב אף יותר.

לימודי ביו פידבק חושפים את המטפלים לעולם העשיר והמורכב של טיפול באמצעות השיטה, ומקנים את כל הידע הנחוץ לשם עיסוק בתחום. התקופה המודרנית יוצרת מצבי לחץ רבים במהלך היום, מקשיים כלכליים, דרך אלימות, ועד בעיות חברתיות ומדיניות. באמצעות טיפול בשיטת ביופידבק ניתן לקבל משוב מיידי אודות המתרחש בגוף, ובדרך זו לקבל כלים וטכניקות מתקדמים לשם התמודדות טובה יותר עם מצבי הלחץ המרובים אליהם נחשפים במשך שגרת החיים.

שיטת ביופידבק עושה שימוש בידע המגיע מתחומי ידע רבים, כאשר העיקריים הם ביולוגיה ורפואה, לימודי פסיכולוגיה, וטכנולוגית מחשבים. באמצעות תהליך למידה הדרגתי, המטופל מפתח מודעות לקשר בין תגובות פיזיות, התנהגות, רגשות ותחושות. המידע הפיזיולוגי נאסף באמצעות מכשור אלקטרוני מתקדם, המקנים ידע מדויק בזמן אמת, בצורה נוח לקליטה, וברציפות. לימודי ביופידבק מסייעים לשפר את השליטה בתגובות פיזיולוגיות, ובאמצעות כך לטפל בבעיות בריאותיות ורגשיות שונות.

לימודי ביופידבק - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי ביופידבק עשירה ומגוונת, וכוללת נושאים רבים ומרתקים. ביופידבק בטיפול קוגניטיבי, המערכת הסימפתטית והפרסימפתטית, התקדמות הטיפול לאורך זמן, פסיכופיזיולוגיה של לחץ, הרפיה נשימתית, מדדים פיזיולוגים לוויסות לחצים, יחסי מטפל - מטופל, עקרונות שיטת ביופידבק, הרפיית שרירים, סטרס ואתיקה מקצועית הם רק חלק מנושאי הלימוד. עם זאת, תוכנית הלימודים משתנה בהתאם למחקרים האחרונים בתחום, ומומלץ לוודא כי לימודי ביו פידבק אכן כוללים את כל המידע הדרוש.

ללמוד לטפל בביופידבק - משך הלימודים

משך לימודי ביופידבק הוא 12 עד 20 מפגשים, בהתאם לרמת ההתמחות המבוקשת.

קורס הכשרת מטפלים בביופידבק - אפשרויות התעסוקה

לאחר סיום הלימודים הבוגרים מקבלים תעודת גמר, אשר מסמיכה לטיפול במגוון רחב של מקומות תעסוקה. מומלץ לוודא כי הלימודים מתקיימים בשיתוף פעולה עם האגודה הישראלית לפסיכופיסיולוגיה יישומית ומשוב ביולוגי, על מנת לפתוח אפיקי עבודה רחבים יותר. מטפלים בשיטת ביו פידבק משתלבים במרפאות לרפואה משלימה, מכוני אבחון, או ככלי טיפולי נוסף לשיטות הקיימות.

שירות אישי חינם
לימודי ביופידבק
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?