מוסדות לימודים
מדיקה
מדיקה
המכללה לרפואה משלימה
מיקום בארץ: כפר סבא
תילתן המכללה לרפואה משלימה
תילתן המכללה לרפואה משלימה
כירולוגיה
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה
מדיסין
מדיסין
מכללה לרפואה משלימה - המכללה למנהל
מיקום בארץ: בית ברל, חיפה

לימודי כירולוגיה

תעודת העשרה בכירולוגיה

קריאה בכף היד, או כירולוגיה, היא תורה עתיקה יומין העושה שימוש בכף היד על מנת לאבחן ולייעץ במגוון תחומים. לימודי קריאה בכף היד כוללים היכרות עם שיטות הכירולוגיה השונות, המשמעות של חלקי היד, ודרכים לטיפול על סמך האבחון.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס כירולוגיה - קריאה בכף היד - מידע כללי

קריאה בכף היד, או תורת היד בלטינית, הינה שיטה השייכת לתחום הרפואה ההוליסטית, ורבים עושים בה שימוש על מנת להגיע לאבחון מהיר, מדויק, וללא בדיקות פולשניות. על פי הכירולוגיה האזורים השונים בכף היד מייצגים את איברי הגוף, כאשר הסמלים השונים המופיעים בעור ובצורה של כף היד מייצגים תבניות נפשיות אצל האדם. משום כך, בעזרת התבוננות בכף היד של האדם ניתן לאבחן מחלות פיזיות, לקרוא את עברו ולצפות את העתיד, ולזהות תבניות נפשיות.

ניתן להסתייע באבחון בכף היד לשימושים רבים, ובהם הכוונה מקצועית באבחון אישי המסייע לקבלת החלטות בנושא לימודים, אבחון זוגיות המסייע לפתרון בעיות בזוגיות, אבחון עסקי לסינון מועמדים לתפקידים רצויים, אבחון בטביעות אצבע לילדים המאפשר לזהות תכונות אופי וקשיי למידה כבר בגיל צעיר, וכן אבחון למבוגרים על מנת לאתר בעיות בכל תחומי החיים.

לימודי קריאה בכף היד - כירולוגיה - מה לבדוק לפני שנרשמים?

כיום ישנו מגוון רחב של מכללות המציעות לימודי קריאה בכף היד, אך מומלץ לבחון היטב את הכשרתם המקצועית של סגל המרצים, איכות ההוראה, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. פרמטרים חשובים נוספים הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, גובה שכר הלימוד, ובמידה ומעוניינים בלימודי קריאה בכף היד לצורכי פרנסה, מידת הסיוע שמגישה המכללה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים.

ללמוד כירולוגיה - הכשרה לקריאה בכף היד - מסלולי הלימוד

לימודי קריאה בכף היד מוצעים במגוון רמות, מרמת מתחילים ובה הקורס אורך פגישות ספורות, ועד לימודי כירולוגיה למתקדמים המזכים בתעודת קריאה בכף היד מטעם ההתאחדות הישראלית לשיטות ריפוי הוליסטיות ורייקי, האורכים שנתיים וכוללים התנסות מעשית. ניתן לשלב לימודי קריאה בכף היד עם לימודים אחרים מתחום הרפואה המשלימה דוגמת מדיטציה, רייקי או שיאצו.

קורס הכשרת כירולוגים - נושאי הלימוד

תחום הכירולוגיה כולל בתוכו שני תתי תחומים, כאשר כירונומיה היא המדע העוסק בחקר צורת כף היד והאצבעות, ואילו הכמנטיקה בודקת את קווי היד השונים. בנוסף, יש להבדיל בין קריאה בכף יד ימין לאנשים ימניים, לבין קריאה בכף יד שמאל לאנשים שמאליים, המהווים מיעוט באוכלוסייה ובעלי תכונות שונות על פי תורת הקריאה בכף היד. לימודי קריאה בכף היד כוללים היכרות מעמיקה עם כירונומיה וכמנטיקה, ושיטות אבחון שונות כמו אבחון ציפורניים בריאותי, אבחון דרמטוגליפים המגלה תכונות אופי, אבחון כף היד הקשור לאישיות, ואבחון על פי הקווים הקשור לאופי ולכישורים.

לימודי הכשרה לקריאה בכף היד - מה עושים בסיום הקורס?

עם סיום לימודי קריאה בכף היד הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, וכן לתעודת גמר מטעם ההתאחדות הישראלית לשיטות ריפוי הוליסטיות ורייקי במידה ועמדו במבחנים. רבים בוחרים בלימודי קריאה בכף היד לשם העשרה עצמית, אך מי שמעוניין לעבוד בתחום יכול להשתלב בקליניקות פרטיות, מכונים לרפואה משלימה, קופות חולים, או עיסוק כעצמאי. עם זאת, תחום הרפואה המשלימה הוא רחב ידיים, ומומלץ למי שרוצה להתקדם מבחינה אישית ומקצועית להמשיך ללימודי תחומים נוספים, דוגמת לימודי הילינג או עיסוי.

שירות אישי חינם
לימודי כירולוגיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?