מוסדות לימודים
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
לימודי גרפולוגיה
מיקום בארץ: עכו
המכללה האקדמית כנרת
המכללה האקדמית כנרת
לימודי תעודה ולימוד חוץ
מיקום בארץ: עמק הירדן

לימודי גרפולוגיה

תעודת העשרה בגרפולוגיה

גרפולוגיה הינה שיטת אבחון עתיקת יומין, אשר באמצעות כתב היד של האדם מאפשרת לנתח תכונות אישיות שונות. לימודי קורס גרפולוגיה מעניקים כלים תיאורטיים לצד התנסות מעשית נרחבת, ומאפשרים לנתח על פי כתב היד את ההתנהגות ותכונות האופי של הכותב.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס גרפולוגיה - מהי גרפולוגיה?

גרפולוגיה, או תורת הכתיבה, מתבססת על ההנחה כי כשם שלכל אדם שפת גוף פרטית ואישית, כך גם לכל אדם יש כתב יד אישי ומיוחד, המצביע על תכונותיו. בדומה לגשש במדבר הבוחן עקבות של בעלי חיים בחולות, כך גם עבודת הגרפולוג כוללת בחינה מדוקדקת של עומק כתב היד שהוטבע על הנייר, את צורתו ואת הפריסה שלו במרחב. לימודי גרפולוגיה מקנים כלים מקצועיים מתקדמים, המאפשרים לאבחן בדרך זו דברים רבים על הכותב, ובהם נטיות ליבו, יחסיו הבין האישיים, שאיפותיו, כישרונותיו, חלומותיו, תחומים בהם הוא מתקשה, יכולת השליטה העצמית, כישורי מנהיגות ועוד.

לימודי גרפולוגיה מקנים מיומנויות מקצועיות מתקדמות לשם הערכת אישיות בצורה יעילה ובלתי פולשנית, ומשום כך הם זוכים לביקוש רב בשנים האחרונות. מקומות עבודה רבים דורשים אבחון גרפולוגי כחלק ממבחני הכניסה של המועמד לעבודה, ואבחון גרפולוגי הינו כלי שימושי גם למטרות נוספות, דוגמת טיפול רוחני, סיוע בהתפחות אישית, אבחון מקצועי, הכוונה בעבודה ובחירת קריירה, ועוד. מטפלים רבים בשיטות של רפואה משלימה בוחרים במסלול של לימודי גרפולוגיה, על מנת לרכוש כלי אבחוני נוסף. עם זאת, מומלץ לא להתבסס על גרפולוגיה ככלי אבחוני יחיד, אלא לשלב אותו עם מבדקים נוספים.

לימודי גרפולוגיה - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי גרפולוגיה עשירה ומרתקת, וכוללת קשת רחבה של נושאים ותחומי ידע. לאחר הבנת הכללים והדרישות הבסיסיים הדרושים לניתוח כתב יד, והתוודעות להיגיון שמאחורי הגרפולוגיה, ניתן ללמוד לעומק את השיטה. אות ראשונה ואחרונה, קישור והפרדה, רווח בין אותיות, סדירות הגודל, פתיחה וסיום של משפטים, סימבוליקת המרחב, רווחים בין שורות, מהירות כתיבה, גודל האות, צורת האותיות, מהלך שורות, מהלך קו סדיר וארעי, שלושת אזורי הכתב, קצב הכתיבה, משמעות הכתיבה ביד שמאל, כיווניות הכתב, רווח בין מילים, ניתוח חתימות, יחס ראשוני ומשני, שוליים, הלחץ של הכתיבה, צורות הקישור השונות ומבנה האישיות על פי פרויד הם רק חלק מלימודי קורס גרפולוגיה.

ללמוד גרפולוגיה - מה לבדוק לפני שבוחרים איפה ללמוד?

לימודי קורס גרפולוגיה מוצעים במכללות רפואה משלימה רבות ברחבי הארץ, כאשר אורך הקורס נע בין פגישות בודדות ללימודים בני שנתיים, בהתאם לרמת ההתמחות. בשל ההיצע הרב ומגוון הקורסים מומלץ לבדוק את רמת המרצים ואיכות ההוראה, מידת ההתנסות המעשית, מהם נושאי הלימוד, תנאי קבלה, האם המכללה מסייעת במציאת עבודה, ועוד. גורמים נוספים שכדאי לבדוק הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, וכמובן גובה שכר הלימוד והאם לימודי קורס גרפולוגיה אפשריים על חשבון הפיקדון הצבאי. כדאי לדעת שניתן ללמוד גרפולוגיה גם במסלול של לימודי ערב, המאפשר לשלב את הלימודים עם עבודה סדירה. מסלול זה מאפשר לשלב לימודים עם עבודה סדירה, על מנת להתקדם מבחינה מקצועית ואישית.

קורס הכשרת גרפולוגים - מגוון מסלולי התמחות מרתקים

בדומה ללימודי תחומים אחרים, גם לימודי גרפולוגיה מוצעים בקשת רחבה של רמות, החל מקורס מתחילים ועד לימודי גרפולוגיה מעמיקים המיועדים לבעלי ידע קודם בתחום. תנאי קבלה לקורס מתחילים בגרפולוגיה כוללים בדרך כלל ראיון אישי ואבחון גרפולוגי, בעוד שתנאי קבלה ללימודי קורסים מתקדמים בגרפולוגיה כוללים בדרך כלל ידע קודם וניסיון מעשי בתחום. לימודי גרפולוגיה מוצעים במגוון רחב של מסלולים, ובהם קורס למתקדמים בגרפולוגיה, קורס משתלמים ומתמחים בגרפולוגיה, קורס העשרה בגרפולוגיה, קורס פענוח ציורי ילדים בסיוע גרפולוגיה, קורס גרפולוגיה בהתכתבות, גרפולוגיה משפטית, גרפולוגיה תעסוקתית, ייעוץ גרפולוגי, ועוד.

לימודי הכשרת גרפולוגים - מה עושים בסיום הלימודים?

לאחר סיום לימודי קורס גרפולוגיה הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. לאחר הקורס ניתן לגשת למבחנים של האגודה לגרפולוגיה בישראל, שהיא זו שמסמיכה ומפקחת על תחום הגרפולוגיה בישראל. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי גרפולוגיה מיומנים ומקצועיים, וניתן להשתלב במכוני אבחון תעסוקתיים, ייעוץ זוגי ועוד. אפשרות נוספת היא העמקת הידע הטיפולי ורכישת כלים מקצועיים נוספים, באמצעות לימודי פסיכותרפיה, לימודי הומיאופטיה, לימודי נטורופתיה, קורס אירידיולוגיה או לימודי פרחי באך

שירות אישי חינם
לימודי גרפולוגיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?