מוסדות לימודים
מכללת רידמן
מכללת רידמן
המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מיקום בארץ: רמת אביב- תל אביב, ירושלים, חיפה, כנרת , באר שבע, ספיר, משגב, אילת
מדיקה
מדיקה
המכללה לרפואה משלימה
מיקום בארץ: כפר סבא

לימודי זן שיאצו

תעודת העשרה בזן שיאצו

זן שיאצו הינה שיטת ריפוי יפנית עתיקת יומין, שבעזרת נגיעות ולחיצות של האצבעות מסייעת לאזן את האנרגיה בגוף האדם. תורת הזן הינה פילוסופיה עתיקת יומין, המדגישה את חשיבותה של המדיטציה והתבוננות העצמית, על מנת להגיע להבנה ושלמות בין התודעה לעולם.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס זן שיאצו - מה זה זן שיאצו?

על פי שיטת הזן שיאצו גוף האדם הינו מכלול של גוף ונפש, ופועלים בו כוחות היין והיאנג המנוגדים ומשלימים אחד את השני. כאשר מופרת ההרמוניה בין הניגודים נוצרת מחלה, משום שהצ'י שהוא אנרגיית החיים, אינו זורם כיאות במרכזי האנרגיה של הגוף הנקראים מרידיאנים. לימודי זן שיאצו מקנים למטפל את הידע והמיומנות כיצד לאבחן עודף או חוסר באנרגיה, ולהתאים את הטכניקה הרצויה לשם השגת הרמוניה וריפוי.

ניתן להשתמש בעיסוי בשיטת זן שיאצו לסיוע במגוון רחב של בעיות פיזיות ונפשיות, כמו בעיות במערכת העיכול, הרפיית לחצים ומתחים, בעיות במערכת השתן, חיזוק המערכת החיסונית, בעיות במערכת הנשימה, מפרקים, עייפות, מיגרנות, הפרעות הורמונאליות, חרדות, נדודי שינה, מצבי חולשה, דיכאון, בעיות אורטופדיות, ועוד. שיאצו מסייע גם במניעת מחלות ושמירה על איזון אנרגטי, וכמובן שזן שיאצו, בדומה לכל שיטת עיסוי, הוא מהנה ומומלץ לכל אדם בריא, ולו לשם הפינוק.

לימודי זן שיאצו - מה כדאי לבדוק לפני שבוחרים איפה ללמוד?

כיום ישנו מגוון רחב של מכללות המציעות לימודי זן שיאצו, אך מכיוון שהתחום אינו מפוקח על ידי משרד הבריאות מומלץ לבחון היטב את הכשרתם המקצועית של סגל המרצים, איכות ההוראה, מצב חדרי הלימוד והציוד, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. פרמטרים חשובים נוספים הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, גובה שכר הלימוד, ובמידה ומעוניינים בלימודי זן שיאצו לצורכי פרנסה, מידת הסיוע שמגישה המכללה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים.

ללמוד זן שיאצו - מגוון מסלולי לימוד

לימודי זן שיאצו מוצעים במגוון רמות, מרמת מתחילים ובה הקורס אורך פגישות ספורות, ועד לימודי זן שיאצו למתקדמים המזכים בתעודת מעסה מוסמך, ואלה אורכים שנתיים עד שלוש בהתאם לתוכנית הלימודים. ניתן לשלב לימודי זן שיאצו עם לימודי עיסוי אחרים, או לשלב את לימודי זן שיאצו במסגרת לימודי רפואה הוליסטית, לימודי רפואה סינית, לימודי פיזיותרפיה או לימודי רפואה יפנית.

קורס הכשרת מטפלי זן שיאצו - נושאי הלימוד

תוכנית לימודי זן שיאצו עשירה ומגוונת, וכוללת נושאים מתחומי ידע רבים. יש שוני בין לימודי רמת מתחילים ורמת מתקדמים, מן הסתם, אך בדרך כלל לימודי זן שיאצו כוללים קורסים בנושא טכניקות עיסוי טיפוליות, מסורת ומנהגים מן המזרח הרחוק, זן ומדיטציה, שיאצו קלאסי, מנחי מרדיאנים ואיתור וטיפול בערוצי האנרגיה על-פי תפקודם, שיטת הטיפול בטכניקת נמיקושי, טיפול גב וצד, אבחון וטיפול על פי הבטן, אבחון וטיפול על פי הגב, טיפול ראש ופנים, יין, יאנג וצ'י, חמשת האלמנטים, טכניקות לטיפול עצמי, תרגילי גמישות ותנועה, ועוד.

לימודי הכשרת מטפלים בזן שיאצו - אפשרויות התעסוקה

עם סיום לימודי זן שיאצו הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי זן שיאצו איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, מכוני כושר ובריאות, נבחרות ספורט, או עבודה כעצמאי. רבים בוחרים בלימודי זן שיאצו לשם ידע אישי והתפתחות עצמית, אולם יש לזכור כי נושא טיפול בסיוע זן שיאצו הינו מורכב, ולמי שרוצה להתקדם בתחום מומלץ להמשיך ללימודי קורסים מתקדמים בנושא דוגמת יוגהלימודי שיאצו או מדיטציה.

שירות אישי חינם
לימודי זן שיאצו
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?