מוסדות לימודים
מכללת רידמן
מכללת רידמן
המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מיקום בארץ: רמת אביב- תל אביב, ירושלים, חיפה, כנרת , באר שבע, ספיר, משגב, אילת
המכללה האקדמית ספיר בשיתוף מכללת רידמן
המכללה האקדמית ספיר בשיתוף מכללת רידמן
לימודי רפואה משלימה
מיקום בארץ: דרום
מדיסין
מדיסין
מכללה לרפואה משלימה - המכללה למנהל
מיקום בארץ: בית ברל, חיפה
מירב
מירב
ביה"ס לרפואה משלימה של האוניברסיטה הפתוחה
מיקום בארץ: תל אביב, באר שבע, ירושלים, חיפה
המרכז ללימודי אייפק
המרכז ללימודי אייפק
המרכז ללימודי אייפק - לימודי הכשרת מטפלים בשיטת אייפק
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה
מכללת דאו לרפואה משלימה
מכללת דאו לרפואה משלימה
ללמוד דרך הטבע
מיקום בארץ: רמת יוחנן
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
לימודי תעודה
מיקום בארץ: תל אביב
מדיקה
מדיקה
המכללה לרפואה משלימה
מיקום בארץ: כפר סבא
מרכז פנימה
מרכז פנימה
לימודי רפואה משלימה
מיקום בארץ: תל אביב וחיפה
מכללת הצ'אקרות
מכללת הצ'אקרות
לימודי נומרולוגיה
מיקום בארץ: רעננה, תל אביב, חולון
כלים שלובים
כלים שלובים
בית הספר לאמנות הריפוי
מיקום בארץ: חיפה, תל אביב

לימודי מכללות לרפואה משלימה

תעודת העשרה במכללות לרפואה משלימה

לימודי רפואה משלימה, אלטרנטיבית, טבעית או הוליסטית, כל אלה הם שמות נרדפים לציון כל מה שאינו רפואה מערבית. רבים פונים לרפואה משלימה לעזרה, וישנן מכללות רבות המציעות לימודי רפואה הוליסטית במגוון רמות והתמחויות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס רפואה משלימה במכללות - מידע כללי

על פי שיטת הרפואה ההוליסטית, הגוף והנפש הינם חלקים ממכלול האדם ועל כן במקרה של בעיה בתחום אחד יש לטפל במקביל גם במישור השני. מכללות ללימודי רפואה הוליסטית מכשירות את המטפלים לבחון את האדם כמכלול תוך ראיית הקשר בין מערכות הגוף השונות, ובמקרה של מחלה לטפל בגורם העמוק לבעיה ולא רק בסימפטומים הנראים לעין. לדוגמה במקרה של כאב ראש, במקום לקחת כדור שיעלים את הכאבים, מטפל ברפואה הוליסטית יבדוק את הסיבה לכאב וימליץ לשתות יותר מים, להיחשף פחות לשמש, או לשנות חלקים מסוימים בתזונה.

עקב העלייה בדרישה לטיפולי רפואה הוליסטית בשנים האחרונות, ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי רפואה משלימה במכללות, ומספרן של מכללות אלה גדל מאוד בשנים האחרונות. ישנו מגוון רב של קורסים ולימודי תעודה בנושא במכללות לרפואה משלימה, בתי ספר לרפואה הוליסטית ומכונים פרטיים להכשרת מרפאים ומטפלים, וכיום ניתן ללמוד תחומים מסוימים של הרפואה המשלימה אפילו באוניברסיטאות המכשירות בדרך כלל לרפואה מערבית.

לימודי רפואה משלימה במכללות - איך לבחור איפה ללמוד?

כיום ישנן מכללות רבות ללימודי רפואה הוליסטית, אולם מאחר שהתחום אינו מפוקח על ידי משרד בריאות יש לבדוק בקפידה רבה את רמת סגל המרצים, ניסיונם המעשי והידע התיאורטי, איכות ההוראה, טיב התעודה המתקבלת, תוכנית הלימודים, ומידת התרגול המעשי. גורמים נוספים שמומלץ לבדוק הם מספר התלמידים בכיתה, מיקום גיאוגרפי ונגישות של מוסד הלימודים, וכמובן גובה שכר הלימוד והמלגות השונות שמציעה המכללה ללימודי רפואה הוליסטית.

ללמוד רפואה אלטרנטיבית במכללות - מגוון תחומים מרתקים

ניתן ללמוד במכללות לרפואה משלימה מגוון רחב של קורסים וברמת התמחות שונה, בהתאם לצרכים ולזמן של הסטודנט. ניתן לבחור מתוך שפע של לימודי תעודה, לימודי העשרה, קורסים, תארים או הכשרות שונות במגוון תחומים, ומומלץ לבחור תחום המשלב בין ההעדפות האישיות ובין הביקוש בשוק העבודה. אורך הלימודים במכללות לרפואה משלימה משתנה בהתאם לנושא הלימודים, כאשר קורס ספציפי בנושא מדיטציה אורך כמה פגישות, ואילו לימודי רפואה משלימה ברמת תואר ראשון אורכים כמה שנים.

רפואה משלימה מציעה מגוון רחב של שיטות וטיפולים לשם אבחון וריפוי מחלות ובעיות גופניות ופיזיות, וישנן מכללות לרפואה הוליסטית המתמקדות בשיטת ריפוי ספציפית, בעוד מכללות רפואה משלימה אחרות כוללת לימודי תחומים רבים ברפואה משלימה. ישנו שוני רב בין ענפי הרפואה המשלימה, ובעוד ששיטות מסוימות הן בנות אלפי שנים, ישנן כאלה שפותחו רק לפני עשרות שנים. הבדל נוסף בין ענפי הרפואה המשלימה השונים הוא מקורן, כאשר חלק מהשיטות פותחו בסין ויפן, ואילו שיטות אחרות פותחו באירופה או בארצות הברית. בין הקורסים הפופולרים בתחום ניתן למצוא את קורס הרפואה הסינית והדיקור הסיני, קורס צמחי מרפא, לימודי רייקי, לימודי הומיאופתיה, ועוד קורסים מרתקים רבים. 

קורס רפואה משלימה במכללות - מה עושים בסיום הלימודים?

עם סיום לימודי רפואה משלימה הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי רפואה הוליסטית איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, או עבודה כעצמאי. רבים בוחרים בלימודי רפואה משלימה לשם ידע אישי והתפתחות עצמית.

שירות אישי חינם
לימודי מכללות לרפואה משלימה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?