מוסדות לימודים
המכללה האקדמית נתניה
המכללה האקדמית נתניה
תואר ראשון במדעי ההתנהגות בהתמחות ניהול משאבי אנוש
מיקום בארץ: נתניה
המרכז האקדמי רופין
המרכז האקדמי רופין
לראות מעבר לאופק
מיקום בארץ: עמק חפר, מכמורת
המכללה האקדמית לחברה ואמנויות
המכללה האקדמית לחברה ואמנויות
טיפול, הנחייה, שינוי
מיקום בארץ: נתניה
המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות
מיקום בארץ: עמק הירדן
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
האקדמיה של הצפון
מיקום בארץ: עפולה
מכללת רמת גן - לימודי האוניברסיטה הפתוחה
מכללת רמת גן - לימודי האוניברסיטה הפתוחה
תואר ראשון, לימודי תעודה
מיקום בארץ: רמת גן
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי תואר ראשון BA במשאבי אנוש
מיקום בארץ: שדרות
המרכז האקדמי פרס
המרכז האקדמי פרס
תואר ראשון במדעי ההתנהגות
מיקום בארץ: רחובות
הקמפוס האקדמי אחוה
הקמפוס האקדמי אחוה
אקדמיה מעשית
מיקום בארץ: איזור הדרום - סמוך לקרית מלאכי
המכללה האקדמית נתניה
המכללה האקדמית נתניה
תואר ראשון במדעי ההתנהגות בהתמחות פסיכולוגיה
מיקום בארץ: נתניה

לימודי מדעי ההתנהגות

תואר ראשון במדעי ההתנהגות

לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות הינו רב תחומי משלב בין כמה תחומים ממדעי החברה, כשהעיקריים הם פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. לימודי מדעי ההתנהגות למעשה סוקרים את התחום של התנהגות האדם מכיוונים רבים, ממניעיה וביטוייה, ועד הדרכים לכוון ולהשפיע על ההתנהגות האנושית. מדעי ההתנהגות עוסקים בתהליכים החברתיים העוברים על הפרט ועל החברה, על מנת להבין את יחסי הגומלין המורכבים ביניהם. המיוחד בלימודי מדעי ההתנהגות לתואר ראשון הוא השילוב בין כמה תחומים, דבר הנותן ראייה רחבה יותר. חשוב לציין כי בשנים האחרונות חל תהליך אקדמיזציה נרחב בחברה הישראלית, ובשל כך לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות מהווים קשר מקפצה למגוון רחב של מקומות תעסוקה. לימודי מדעי ההתנהגות אורכים שלוש שנים, ומקנים תעודת בוגר תואר ראשון B.A במדעי ההתנהגות. כיום ישנם מוסדות אקדמיים רבים המציעים לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות, ומומלץ לבחון בקפידה את איכות סגל ההוראה, ויוקרת מקום הלימודים. גורמים חשובים נוספים שכדאי לבדוק הם תנאי קבלה אשר משתנים במידה ניכרת בין המכללות והאוניברסיטאות, מיקום גיאוגרפי ונגישות, וכמובן גובה שכר הלימוד והמלגות אשר כל מוסד אקדמי מציע לסטודנטים של לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון BA במדעי ההתנהגות - מידע כללי

לימודי מדעי ההתנהגות לתואר ראשון מתחילים, כמו תמיד, במקצועות המבוא. בין אלה ניתן למצוא מבוא לפסיכולוגיה, פסיכולוגיה חברתית, אנתרופולוגיה, סוציולוגיה, כלכלה, פסיכולוגיה, הכרת המחשב ושימושי מחשב, פסיכולוגיה פיזיולוגית, תיאוריות חברתיות, הגורם האנושי, ועוד. כמו בכל לימודי מדעי החברה, גם במדעי ההתנהגות חובה ללמוד סטטיסטיקה ושיטות מחקר.

לאחרי לימודי המבוא, מתחילים הקורסים הייחודיים לתחום מדעי ההתנהגות. ניתן לבחור בין לימודי אבל נורמאלי ואבל פתולוגי, עמדות והתנהגות בארגון, קוגניציה וחשיבה, היבטים פסיכולוגיים וסוציולוגיים אצל וולט דיסני, מעורבות רגשית בקבלת החלטות, אנתרופולוגיה עירונית, ייעוץ ארגוני, פסיכופתולוגיה, צמיחה לאחר טראומה, ועוד שפע נושאים מרתקים.

לימודי מדעי ההתנהגות נוצרו מתוך הבנה כי התנהגות האדם נובעת גם מתוך הסביבה והחברה בה הוא נמצא. לימודי מדעי ההתנהגות מכשירים למחקר בתחום והשתלבות בתעסוקה חברתית. כמו כן הלימודים מאפשרים להשתלב בהוראה בתחום לאחר הוצאת תעודת הוראה. לימודי מדעי ההתנהגות חוקרים את התנהגות האדם, תרבות, חברה וממשל. מאחר ומדובר בתת תחום של לימודי פסיכולוגיה, לימודי מדעי ההתנהגות נוגעים רבות בתיאוריות פסיכולוגיות ומקיפים מגוון רב של קורסים המקבילים לפסיכולוגיה.

ללמוד תואר ראשון במדעי ההתנהגות - להבין את מסתרי ההתנהגות האנושית

לאורך ההיסטוריה התנהגות האדם נחשבה כתורשתית יחד עם זאת יש לחקור אותה גם כפועלה היוצא של התקשורת, חברה, תרבות ואינטראקציה בין אישית. לימודי מדעי ההתהנגות מרתקים, מלהיבים ומעשירים בידע רב. תחום מדעי ההתנהגות נוגע לתחומים רבים ביניהם אנתרופולוגיה החוקרת את האנושות והתרבות. לימודי מדעי ההתנהגות יוצאים מתוך הנחה כי ההתנהגות שלנו נובעת מתוך הסביבה, גורמים אנושים ועוד.

לימודי מדעי ההתנהגות לתואר ראשון BA - תכנית הלימודים

במסגרת לימודי מדעי ההתהנגות תלמדו קורסים רבים ביניהם פסיכולוגיה, סוציולוגיה, התהנגות צרכנים, התנהגות ארגונית, אנתרופולגויה, ריבוד חברתי, קרימינולוגיה, מדעי המוח, חינוך ועוד. ההשכלה בתחום מדעי ההתנהגות רחבה ומשיקה לשלל נושאים רבים אחרים.

לימודי מדעי ההתנהגות לתואר ראשון אינם חייבים להיות תיאורטיים בלבד, וניתן לבחור במסלול יישומי. במסגרת לימודי התואר הראשון הסטודנטים מתנסים בעבודה בשדה, הנקראת "פרקטיקום". במקביל ללימודים העיוניים, כל סטודנט משובת במסגרת התנסותית, המאפשרת להבין בצורה מעשית את התיאורית והמושגים המופשטים הנלמדים בכיתה.

ללמוד מדעי ההתנהגות לתואר ראשון - השתלבות בעבודה והמשך הלימודים

לימודי מדעי ההתנהגות מקנים ידע ומיומנויות בסיסיים, המאפשר לבוגר תואר ראשון להשתלב במגוון רחב של תפקידים ומקומות עבודה. סוקרים וחוקרים במכוני מחקר, מרכזי תחומים ופרויקטים במחלקות חינוך, תרבות, רווחה ושירותים לסעד נפשי בקהילה, בקהילה פעילים ביוזמות חברתיות או מרכזים בעמותות ציבוריות למטרות חברתיות הם רק חלק קטן מהאפשרויות. ניתן להשתלב גם ברשויות מקומיות, בעיריות, ובמשרדי הממשלה השונים.

לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות הם רק ההתחלה האקדמית עבור חלק מהסטודנטים. מקומות עבודה רבים דורשים כיום לימודי תואר שני לתפקידים בכירים, כאשר התואר השני הוא בתחום ספציפי, כמו גרנטולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי טיפול באומנויות, לימודי סוציולוגיה ועוד. לימודי תואר שני נוספים המהווים המשך טבעי לאחר לימודי מדעי ההתנהגות לתואר ראשון הם לימודי מינהל עסקים, לימודי ניהול משאבי אנוש או לימודי משפטים.

שירות אישי חינם
לימודי מדעי ההתנהגות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?