מוסדות לימודים

קורס מדריכות הנקה

לימודי הכשרת יועצות הנקה

ההנקה של הרך הנולד נושאת שלל יתרונות רגשיים, התנהגותיים ופיזיים לתינוק, כמו גם לאם – היא תורמת רבות ליצירת הקשר האינטימי והרגשי של האם והתינוק, היא מזינה את התינוק בכל הדרוש לו ותורמת לחיזוק מערכת החיסון שלו, היא מסייעת במניעת סרטן השד, הרחם והשחלות אצל האם, היא משחררת הורמונים בעלי השפעה מרגיעה, והיא בעלת מגוון יתרונות בריאותיים נוספים לאם ולתינוק כאחד. אולם, על אף שלל יתרונותיה, לא תמיד קל לאם הטרייה להניק, וקשיים שונים יכולים להפריע לה. יועצת ההנקה ומדריכת ההנקה הן נשות המקצוע האוחזות במיטב הידע והכלים הדרושים על מנת לעזור לכל אם צעירה להזין ולהניק את הרך הנולד, ולסייע בהתגברות על קשיים העלולים לצוץ. המדריכות והיועצות מלוות את האם והזוג עוד משלבי ההיריון ועד לשלבי הגמילה מהנקה (אם יש בכך צורך) ותרומתן רבה היא. כיוון שיותר ויותר נשים בוחרות להיעזר בשירותים של יועצות ומדריכות הנקה והדרישה לנשות מקצוע איכותיות בתחום עולה, מציעים מספר מוסדות לימוד מובילים קורסים להכשרה של יועצות ומדריכות הנקה מקצועיות ואיכותיות. קורסים אלו, המתאימים במיוחד לאחיות, מדריכות הכנה ללידה, יועצות שינה ובעלות מקצועות נוספים בתחום, כמו גם לכל אישה המעוניינת להעמיק ידיעותיה בנושא, יקנו לך הכשרה מרתקת ויעזרו לך להשתלב בעבודה בתחום מבוקש זה. בואי לקרוא מידע נוסף אודות לימודי התחום.   

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
קורס מדריכות הנקה – מה ההבדל בין יועצת הנקה למדריכת הנקה?
מדריכת ההנקה היא, בדרך כלל, אשת מקצוע בעלת הכשרה קצרה יותר ומומחיות קטנה יותר בתחום מאשר היועצת, אשר זכתה להכשרה מקיפה ומעמיקה יותר. יועצת מומחית מוסמכת IBCLC (הסמכה מטעם הארגון הבינלאומי) הן נשות המקצוע המובילות בתחום, הנחשבות למומחיות בכל הקשור לתחומי ההנקה.

לימודי הכשרת מדריכות הנקה -  למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בקורס הכשרת יועצות ומדריכות ההנקה מיועדים לנשים המעוניינות להתמקצע בתחום ולהשתלב בעבודה בו, כמו גם עבור נשים המעוניינות בהעשרתם האישית בנושא. הלימודים מתאימים במיוחד לאחיות, דולות, מדריכות הכנה ללידה, מדריכות ייעוץ שינה, מטפלות ברפואה משלימה ונשים אחרות העוסקות בתחומים רלוונטיים ומעוניינת בהעשרה ארגז הכלים המקצועי שלהן. אם אתם מתעניינים בלימודי מדריכות ההנקה, אולי תמצאו עניין גם בלימודי הכשרת אחיות מיילדות, לימודי מדריכי ליווי התפתחותי, לימודי ייעוץ שינה, לימודי מדריכות הכנה ללידה, וקורסים נוספים בתחומי ההיריון והלידה. 

ללמוד להיות מדריכת הנקה -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודים בקורס מדריכות הנקה משתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו ובין מכללה למכללה, ובעוד חלק ממוסדות הלימוד בתחום מקבלים אל שורותיהם רק בעלות רקע וניסיון מקצועי רלוונטי (אחיות, דולות, מלוות לידה וכד'), קורסים אחרים פונים אל הקהל הרחב – וכל מי שמעוניינת בלימודים מוזמנת להירשם לקורס. מרבית מוסדות הלימוד מקיימים ראיונות קבלה במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמדת ללימודי התחום ולעיסוק בו, ובחלק מהמוסדות אף נדרשות המועמדות להיות בוגרות 12 שנות לימוד (לעיתים אף קיימת דרישה לתעודת בגרות מלאה).

קורס יועצות הנקה -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורס יועצות ההנקה משתנה אף הוא בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום: הקורסים הקצרים והממוקדים ביותר בתחום כוללים, בדרך כלל, בין 100 ל-200 שעות לימוד אקדמיות, ואילו הקורסים המקיפים והמעמיקים כוללים, לרוב, בין 400 ל-500 שעות לימוד אקדמיות. משך הקורסים משתנה, כמובן, בהתאם למספר השעות הכולל, כמו גם בהתאם למספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש, אך בדרך כלל נמשכים הלימודים בין ארבעה חודשים לשנה. אם אתן מעוניינות ליהנות מלימודים מעשירים אלו, אך חוששות כי סדר יומכן העמוס יקשה עליכן להירשם לקורס – יש לנו חדשות טובות עבורכן! חלק ניכר ממוסדות הלימוד בתחום מציעים לתלמידות בחירה בין לימודי בוקר או לימודי ערב (ולעיתים אף לימודים בימי שישי בבוקר) כך שכל אחת – גם אימהות חסרות זמן, נשים עובדות וסטודנטיות עמוסות לימודים- יכולה להירשם ללימודים בשעות והזמנים הנוחים והמתאימים לה ביותר.

ללמוד להיות יועצת הנקה -  מהם נושאי הלימוד בקורס?
תכנית הלימודים בקורס הכשרת יועצות ההנקה היא עשירה ומרתקת, ומשלבת בין לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים ומעמיקים לבין התנסות מעשית ויישומית. אמנם נושאי הלימוד המדויקים יכולים להשתנות מעט בין מוסד לימודים אחד למשנהו, אך פעמים רבות כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: אנטומיה של השד, פיזיולוגיה של ההנקה, ניהול הנקה נכון, הנקה בחדר הלידה, קשיים ובעיות בהנקה ופתרונם, גמילה מהנקה, תזונה לאחר לידה, הרכב חלב האם, שאיבה ואחסון חלב האם, תזונת האם המיניקה, התפתחות תינוקות וילדים, תיעוד רשומות רפואיות, אתיקה מקצועית, מציאות ומיתוסים על הנקה, הנקת פג ומצבים מיוחדים נוספים, הכנה להורות, זוגיות ומיניות בהיריון ולאחר הלידה, תחליפי חלב אם, פסיכולוגיה, פרמקולוגיה, צמחי מרפא, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, כישורי ייעוץ, ועוד שלל נושאי לימוד, כך שהכשרת הבוגרות הינה לעילא ועילא.

לימודי הכשרת יועצות הנקה – תעודה
בוגרות הלימודים, אשר תעמודנה בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאיות לתעודת גמר מטעם המוסד המלמד. הקורסים בתחום אף מהווים תשתית טובה למי שמעוניינת להמשיך להתמחות ולגשת למבחן ההסמכה של המועצה הבינלאומית IBCLE ולזכות בתעודה היוקרתית והמבוקשת של יועצת הנקה מומחית מוסמכת IBCLC.

ללמוד ייעוץ והדרכת הנקה - מה עושים בסיום הלימודים?  
בסיום הלימודים יוכלו הבוגרות ללוות, לתמוך ולייעץ לזוגות ונשים בהיריון ולאחר לידה בכל נושאי ההנקה ולהשתלב בעבודה בבתי חולים, קליניקות פרטיות ומרפאות ציבוריות, או אף לעבוד באופן עצמאי בתחום.

קורס הכשרת מדריכות ויועצות הנקה –  סיכום
לסיכום, אם את מעוניינת להשתלב בעבודה מרתקת ומלאת סיפוק עם נשים וזוגות בהיריון ולאחר לידה ועם תינוקיהן, או אם את כבר עובדת בתחומי ההיריון והלידה או בתחומים טיפוליים ומעוניינת להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלך – ייתכן כי קורס יועצות ומדריכות ההנקה הוא בדיוק מה שאת צריכה. קורס מרתק זה יקנה לך ידע רב ושלל כלים הדרושים ליועצת ההנקה האיכותית, ויאפשר לך להשתלב בעבודה מבוקשת ורווחית.
שירות אישי חינם
קורס מדריכות הנקה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?