מוסדות לימודים
רשת מכללות עתיד
רשת מכללות עתיד
ממונה על הבטיחות בעבודה
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה, מעלות, כרמיאל, אום אל פחם, באר שבע, ירכא
המכללה האקדמית הדסה
המכללה האקדמית הדסה
מכללת הדסה ירושלים. תמיד מחוברים
מיקום בארץ: ירושלים
מכללת אתגר
מכללת אתגר
לימודי בטיחות וגיהות בבאר שבע
מיקום בארץ: באר שבע
בית הספר הארצי להנדסאים
בית הספר הארצי להנדסאים
בית הספר הארצי להנדסאים - לימודי בטיחות בעבודה
מיקום בארץ: קריית הטכניון - חיפה
בית הספר להנדסאים רופין
בית הספר להנדסאים רופין
המכללה הטכנולוגית רופין
מיקום בארץ: עמק חפר

לימודי בטיחות וגהות

תעודת העשרה בבטיחות וגהות

בטיחות וגהות הינם תחום חשוב ובלתי נפרד ממהלך העבודה בכל תחומי התעשייה, והמודעות הגוברות לתחום הבטיחות בארץ מגבירה את הביקוש לאנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים, בוגרי לימודי בטיחות וגהות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס בטיחות וגהות - מידע כללי

חשיבות תחום הבטיחות והגהות בתעשיות השונות התחדדה בשנים האחרונות, עקב תאונות מפורסמות שגבו מחיר כבד, דוגמת צ'רנוביל ובופאל. כיום ישנו חקיקה בישראל הדורשת מינוי ממונה על בטיחות וגהות, ומסדירה את כישוריו, תפקידיו ואחריותו המשפטית של הממונה על הבטיחות והגהות. תפקידו של הממונה על הבטיחות והגהות הינו מגוון ורב תחומי, ועליו לנתח תהליכים, לזהות גורמי סיכון, להציע פתרונות ולעקוב אחר היישום של צעדים המסייעים לצמצום ומניעת תאונות בעבודה או מחלות מקצועיות, בקרב העובדים, הציוד המכאני, תהליך הייצור, המוצר הסופי, ואף בתקציב.

מטרת לימודי קורס בטיחות וגהות היא הכשרת ממונה על בטיחות וגהות לעבודה מעשית בשטח, ולשם כך נרכשים מיומנויות ויכולות מקצועיות שונות. במהלך לימודי קורס בטיחות וגהות הסטודנטים מבצעים סדרת מטלות לשם תרגול שיתוף הפעולה עם גורמים נוספים, מתוודעים לנושא תוכנית הבטיחות, עוסקים בבעיות הבטיחותיות והגהותיות הקיימות או המתעוררות במפעל בחיי היום יום, ורוכשים ידע בסיסי בטכנולוגיות התעשייתיות ובהתפתחותן, בחקיקה העוסקת בבטיחות וגהות תעסוקתיות, ובעדכונים ובשינויים החלים בהם.

לימודי בטיחות וגהות - מה לבדוק לפני שבוחרים מכללה?

לימודי קורס בטיחות וגהות מוצעים במגוון רחב של מכללות ברחבי הארץ, ומומלץ לבדוק את מידת ההכשרה המקצועית של צוות ההוראה במקום הלימודים. פרמטרים נוספים שכדאי לבדוק הם תוכנית הלימודים והקף התרגול המעשי, מצבם הפיזי של חדרי הלימוד והציוד המקצועי, מיקום גיאוגרפי ונגישות, וכן את גובה שכר הלימוד והמלגות השונות המוצעות לסטודנטים. מכללות רבות מסייעות בהשתלבות בשוק העבודה, וכדאי לבדוק את האפשרויות המוצעות לפני ההרשמה ללימודי קורס בטיחות וגהות.

ללמוד בטיחות וגהות - קהל היעד ותנאי הקבלה

לימודי קורס בטיחות וגהות מיועד למהנדסים ולבעלי תארים במדעי החיים ומדעי הטבע בעלי שתי שנות ניסיון, או לטכנאים והנדסאים במקצועות אלה בעלי שלוש שנות ניסיון. בעלי השכלה טכנית במקצועות אחרים נדרשים לפנות לאגף הפיקוח במשרד התמ"ת על מנת לקבל אישור מיוחד, ועל כל המועמדים ללימודי קורס בטיחות וגהות לעמוד בפני ועדת קבלה המורכבת מנציג המוסד לבטיחות וגהות, וכן מנציגי אגף הפיקוח האזורי של משרד התמ"ת.

קורסים בתחומי הבטיחות והגהות - נושאי הלימודים

תוכנית לימודי קורס בטיחות וגהות עשירה ומגוונת, וכוללת ידע מתחומים רבים. קורסים בנושא סיכוני חשמל והגנות מחשמול, סקר סיכונים ותוכנית בטיחות, גידור מכונות בענפי המתכת והעץ, הובלת חומרים מסוכנים, המוסדות העוסקים בבטיחות ופיקוח בארץ, ציוד הרמה וכלי לחץ, ארגונומיה והרמה נכונה, עבודות בניה עבודה בגובה והגנה מנפילות, חוקים ותקנות הקשורים בבטיחות וגהות בעבודה, סיכונים כימיים וגהות תעסוקתית, שיטות ואמצעים לארגון וניהול הבטיחות, כיבוי ובטיחות אש, שימושי מחשב, תנאים סביבתיים, בטיחות וגיהות בעיסוקים תעשייתיים כריתוך והשחזה והדרכת בטיחות מהווים רק חלק מלימודי קורס בטיחות וגהות.

לימודי הכשרת ממונה על הבטיחות והגהות - אפשרויות התעסוקה

עם סיום לימודי קורס בטיחות וגהות הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד לבטיחות ומשרד התמ"ת, המאפשרת להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה. ממונה על בטיחות וגהות הינו תפקיד הכרחי בכל תחומי התעשייה, וניתן לעבוד במגזר העסקי, במגזר הציבורי, או במגזר הפרטי. יש לזכור כי תחום הבטיחות והגהות הינו דינאמי ומתעדכן ללא הרף, ולמי שרוצה להתפתח מבחינה אישית ומקצועית בתחום מומלץ להמשיך בלימודי הנושא.

שירות אישי חינם
לימודי בטיחות וגהות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?