מוסדות לימודים
מכללת אורנים לחינוך
מכללת אורנים לחינוך
הפקולטה לחינוך
מיקום בארץ: קריית טבעון
מכללת אוהלו בקצרין
מכללת אוהלו בקצרין
מכללה אקדמית לחינוך ולספורט
מיקום בארץ: קצרין
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית בית ברל
תואר ראשון ותעודת הוראה
מיקום בארץ: כפר סבא
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
סימן שאתה מצוין
מיקום בארץ: תל אביב
מכללת קיי
מכללת קיי
המכללה האקדמית לחינוך
מיקום בארץ: באר שבע
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי תרבות, יצירה והפקה
מיקום בארץ: שדרות
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
האקדמיה של הצפון
מיקום בארץ: עפולה
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית בית ברל
בית הספר לחינוך
מיקום בארץ: כפר סבא
מכללת רמת גן - לימודי האוניברסיטה הפתוחה
מכללת רמת גן - לימודי האוניברסיטה הפתוחה
לימודי תואר ראשון בחינוך
מיקום בארץ: רמת גן
מכון לנדר בירושלים
מכון לנדר בירושלים
אקדמיה בהתאמה אישית
מיקום בארץ: ירושלים
המכללה האקדמית תל חי
המכללה האקדמית תל חי
תואר ראשון בחינוך
מיקום בארץ: תל חי
בית הספר לאמנויות של סמינר הקיבוצים
בית הספר לאמנויות של סמינר הקיבוצים
סמינר הקיבוצים מכללה לחינוך ולאמנויות
מיקום בארץ: תל אביב
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
הכשרת מורים
מיקום בארץ: תל אביב
הקמפוס האקדמי אחוה
הקמפוס האקדמי אחוה
אקדמיה מעשית
מיקום בארץ: איזור הדרום - סמוך לקרית מלאכי
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
תוציא מעצמך את המקסימום
מיקום בארץ: עכו

לימודי חינוך

לימודי חינוך בחוץ לארץ

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בחינוך והוראה בחו"ל - עולם שלם של אפשרויות

רבים שואפים להשתלב בעולם החינוך וההוראה, ולרכוש את הידע האקדמי הנחוץ לשם כך. בשנים האחרונות חלה עלייה ניכרת במספרם של סטודנטים ישראלים, אשר בוחרים ללמוד בחוץ לארץ מקצוע זה, כחלק מחוויה בלתי נשכחת. לימודים בחו"ל מוצעים כיום לכל אדם, הודות לגלובליזציה ולהתפתחות המהירה בשוק התעופה. אוניברסיטאות ומכללות רבות מציעות מלגות מסוגים שונים, והודות לכך גם מי שהפרוטה אינו מצויה בכיסו יכול להשתלב בלימודי חינוך בארצות שונות בעולם. איטליה, אוסטרליה, הולנד, גרמניה, ספרד, וכמובן ארצות הברית ואנגליה הן רק חלק מהארצות המציעות לימודי חינוך לסטודנטים זרים, ופותחות את הדלת לקראת עולם חדש ומרתק.

ללמוד תואר ראשון בחינוך והוראה בחו"ל - איך בוחרים איפה ללמוד?

בעת בחירת המדינה בה מעוניינים ללמוד, ישנם גורמים רבים אותם כדאי לשקול טרם ההחלטה היכן להשתקע בשנים הבאות. בחירת מסלול לימודים עדכני, אשר תואם את נטיות הלב של המורה לעתיד, הוא כמובן הדבר הראשון אותו צריך להביא בחשבון. גורם חשוב לא פחות הוא מידת היוקרה של המכללה או האוניברסיטה, וטיב התעודה המתקבלת לאחר הלימודים. עוד גורם שכדאי לבדוק בעת בחירת לימודי חינוך בחוץ לארץ הוא שפת הלימוד, מאחר ועל פי רוב הלימודים מתקיימים בשפה האנגלית, אולם ישנן מדינות אשר בהן הלימודים מתקיימים בשפת המקום. אופי המדינה עצמה חשוב גם הוא, ולימודים בהולנד כלל אינם דומים ללימודים בארצות הברית. כדאי לבדוק עד כמה תושבי המקום יודעים אנגלית, את יוקר המחייה במדינה ובעיר בה מבקשים ללמוד, את האקלים, ואפילו איזה אוכל נחשב למועדף.

יעד פופולארי במיוחד של לימודי חינוך בחוץ לארץ הוא ארצות הברית או אנגליה, מאחר ומדינות אלו דוברות אנגלית ומשום כך אינן מצריכות ידיעה של שפה נוספת. יתרון נוסף של מדינות אלו הוא מנטאליות קרובה יחסית למנטאליות הישראלית, להבדיל ממדינות אירופה דוגמת הונגריה. עם זאת, ללימודים במדינה אשר איננה דומה לישראל ישנם יתרונות משלהם, כאשר העיקרי שבהם הוא החשיפה לתרבות חדשה, וההזדמנות להכיר בצורה בלתי אמצעי חברה נוספת. עוד גורם המשפיע על ההחלטה הוא קיומה של ישראלית או יהודית במדינה בה מבקשים ללמוד, כאשר לעתים הדבר מהווה יתרון, ולעתים חסרון. קהילה ישראלית מאפשרת להשתלב במהירות מבחינה חברתית ולעתים אף תעסוקתית, אך ישנם גם כאלה המעוניינים ללמוד בחוץ לארץ דווקא על מנת לשנות אווירה.

לימודי חינוך והוראה לתואר ראשון בחו"ל - תעודת הוראה

על מנת לעסוק בהוראה במערכת החינוך הפורמאלית בישראל, יש צורך בתעודת הוראה או בתעודה אחרת המוכרת על ידי משרד החינוך. בדרך כלל לימודי תעודת הוראה נמשכים שנה, וניתן ללמוד אותם במקביל ללימודים אקדמאיים במקצועות אחרים, אך ניתן ללמוד תעודת הוראה גם בנפרד מלימודים אחרים. מאחר ועל העוסקים בהוראה פורמאלית להיות מוכרים על ידי משרד החינוך, מומלץ לוודא טרם ההרשמה כי המוסד בו מעוניינים ללמוד אכן מעניק תעודה אשר מוכרת על ידי הרשויות בארץ, על מנת למנוע מצב בו לומדים ומשקיעים זמן ואנרגיה, ובסופו של תהליך התעודה איננה מוכרת ואיננה מאפשרת להשתלב במערכת החינוך בארץ.

ללמוד חינוך והוראה לתואר ראשון בחו"ל - אפשרויות התעסוקה

מגוון התפקידים הפתוח בפני בוגרי לימודי חינוך בחוץ לארץ נרחב במיוחד, וכולל השתלבות במערכת החינוך הפורמאלית בקשת עשירה של תפקידים, כמו גם שימוש בידע התרבותי אשר נצבר במהלך הלימודים בחו"ל. ניתן לעסוק בהוראה בבתי ספר, אך חשוב לציין כי כל מורה נדרש לבחור התמחות גילאית מסוימת, ונוסף על כך להתמחות במקצוע הוראה ספציפי. הודות לניסיון ולהיכרות הבלתי אמצעית אותו רכשו בוגרי לימודי חינוך בחוץ לארץ, הוראת השפה, ההיסטוריה או התרבות של המדינה בה למדו תהיה חווייתית ומעשירה הן למורים והן לתלמידים. אפשרות נוספת היא העמקת החקירה בתרבות של המדינה, באמצעות לימודי היסטוריה, שפות או דתות, באוניברסיטאות או במכללות בארץ וברחבי העולם.

שירות אישי חינם
לימודי חינוך
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?