מוסדות לימודים
קמרה אובסקורה בית הספר לאמנות
קמרה אובסקורה בית הספר לאמנות
קמרה אובסקורה - לימודי יסודות התסריט
מיקום בארץ: תל אביב
בית הספר לקולנוע מעלה
בית הספר לקולנוע מעלה
לימודי קולנוע וטלוויזיה
מיקום בארץ: ירושלים

לימודי תסריטאות

תעודת העשרה בתסריטאות

בשנים האחרונות ועם התרחבות אמצעי השידור השונים, נוצר ביקוש רב לתסריטאים איכותיים ומקצועיים. לימודי קורס תסריטאות מקנים את הכלים והמיומנויות הנחוצים לשם כתיבת תסריט טוב, תנאי הכרחי להצלחה של כל סרט, פרסומת או סדרה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס תסריטאות - מידע כללי

תסריטאות הינה מקצוע מבוקש ומוערך, הנמצא מאחורי הקלעים של כל סדרה, סרט, פרסומת או הצגת תיאטרון. התסריט מהווה את התחלת ליצירת סדרה או סרט חדשים, והוא כולל את כל הפרטים החשובים כמו מבנה העלילה, מקום ההתרחשות, וכמובן הדמויות. לכתיבת תסריט יש חוקים וכללים, ולימודי קורס תסריטאות מקנים את הידע והמיומנויות הדרושים לשם הפיכת התסריט ליצירה מקורית ומעניינת.

תפקידו של התסריטאי הוא לכתוב את התסריט, אך גם להשגיח ולפקח במהלך הצילומים לסרט או לסדרה שהכול מתרחש כראוי. במידת הצורך עליו להכניס שינויים ותיקונים גם באמצע הצילומים, ולכן תסריטאות דורשת לא רק יכולת כתיבה ויצירתיות, אלא גם תקשורת בין אישית טובה וכישורים דיפלומטיים כדי למצוא את הפשרה בין האידיאל האמנותי והאילוצים בפועל של הבמאי והשחקנים.

לימודי תסריטאות - מה לבדוק לפני שבוחרים איפה ללמוד?

ישנן מכללות רבות המציעות לימודי תעודת העשרה בתסריטאות, ולפני ההחלטה היכן ללמוד תעודת העשרה בתסריטאות, מומלץ לבדוק את איכות המרצים, מידת ההתנסות המעשית, וכמובן את גובה שכר הלימוד. בחלק מהמכללות ניתן להשתמש בכספי הפיקדון הצבאי בכדי לשלם ללימודי תסריטאות אך יש לוודא זאת לפני ההרשמה. מגוון מסלולי הלימוד בתחום תסריטאות הוא גדול, וניתן לבחור בין קורס מרוכז בן כמה פגישות ולימודי תואר במשך שלוש שנים. בדרך כלל אין דרישות קדם בלימודי תסריטאות, אולם קורסים מתקדמים, כמו תמיד, דורשים ניסיון מעשי קודם.

ללמוד תסריטאות - נושאי הלימודים בקורס

תוכנית לימודי תסריטאות משתנה בהתאם לתחום ההתמחות, אולם בדרך כלל היא כוללת היכרות עם עקרונות הכתיבה היוצר, תבנית התסריט, פרוטגוניסט, אפיון דמויות, כתיבה לטלוויזיה ועבודת מערכת, שכתוב תסריט, טריטמנט, תיאור החלל והפעולה, ז'אנרים בתסריטאות, כותרות הסצנה, מבנה התסריט הקלאסי, קונפליקטים, אנטגוניסט, רצונות ובחירות של דמות, מבנים נוספים של תסריט, סינופסיס, מקצועות הלוואי של תסריטאות, דיאלוגים ועוד.

לימודי תסריטאות ברמה מתקדמת יותר כוללים קורסים בנושאי אפיון דמות ואופי פנימי מול אופי חיצוני, רעיון עלילתי מול רעיון מרכזי, ביוגרפיה של דמות פיקטיבית, שיווק של רעיון, הסרט כאינטרפרטציה של התסריט, ווייס אובר, תסריט לקולנוע, עיבוד מספרות לקולנוע, שמירת זכויות יוצרים, כתיבת סינופסיס שיווקי, שילוב קונפליקטים, תסריט צילומים, הוראות משחק, פיתוח דמות, דמויות אמיתיות כמקור השראה, אירוע השיא בתסריט, הכנת פרזנטציה מילולית לתסריט, ועוד.

קורס הכשרת תסריטאים - אפשרויות התעסוקה

לאחר סיום לימודי תסריטאות הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו מגוון רחב של מקומות תעסוקה בהם ניתן להשתלב כתסריטאי, דוגמת חברות הפקת סרטים, מערכות הפקה לתכניות טלוויזיה, תיאטרון, חברות שיווק ופרסומת, ועוד. עם זאת, רבים בוחרים בלימודי תסריטאות לשם העמקת הידע האישי, ולא בהכרח לשם התפתחות מקצועית. רבים מהבוגרים פונים ללימודי המשך, במטרה להעמיק ידיעותיהם בתחום ולהתפתח בו. בין מסלולי הלימוד הפופולריים ניתן למצוא את לימודי התואר הראשון בקולנוע והתואר הראשון בתיאטרון, לימודי בימוי ומשחק, לימודי כתיבה יוצרת ועוד. 

שירות אישי חינם
לימודי תסריטאות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?