מוסדות לימודים
לימודים בחו"ל - קמפוס לימודים
לימודים בחו"ל - קמפוס לימודים
השער ללימודים בחו"ל
מיקום בארץ:
דיאלוג
דיאלוג
ביה"ס לשפות של האוניברסיטה הפתוחה
מיקום בארץ: מרכז, ירושלים
המכללה האקדמית כנרת
המכללה האקדמית כנרת
לימודי תעודה ולימוד חוץ
מיקום בארץ: עמק הירדן

לימודי ערבית

תעודת העשרה בערבית

ערבית היא שפה רשמית בישראל, השפה החמישית בתפוצתה בעולם, משמשת כאחת השפות הרשמיות באומות המאוחדות, ושפת האם של המדינות השכנות לנו. השפה הערבית דומה מאוד לשפה העברית, והיא חשובה לחיים בישראל ולצורכי מסחר עם מדינות ערביות או טיול בהן.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס ערבית - מידע כללי

השפה הערבית שייכת למשפחת השפות השמיות, בדומה לעברית וארמית, דבר המסביר את הדמיון הרב ביניהן מבחינת אוצר מילים וחוקי דקדוק. משום כך קל מאוד לדוברי עברית ללמוד את השפה הערבית, בניגוד ללימודי שפות מורכבות כמו צרפתית. בשפה הערבית יש מספר דיאלקטים נפרדים, וערבית מרוקאית או ערבית מצרית שונות זו מזו במידה רבה. בנוסף לניבים השונים, ישנו הבדל נוסף בין השפה הספרותית המשמשת לכתיבה, לימודים אקדמיים, אמצעי התקשורת השונים ושפת הקוראן, ובין הערבית המדוברת בה מדברים בחיי היום יום.

לימודי ערבית - לכל רמה ולכל מטרה

קורסים ללימודי ערבית מוצעים במגוון רחב של רמות לימוד, דוגמת קורס ערבית בסיסית למתחילים, קורס ערבית למתקדמים, קורס ערבית לילדים, לימודי ערבית מדוברת טכנולוגית רפואית, קורס ערבית עסקית, לימודי ערבית מדוברת, קורסי ערבית למורים, לימודי ערבית בעזרת שירים, קורס ערבית טכנית, לימודי ערבית לבגרות, לימודי ערבית של אמצעי התקשורת, קורס ערבית לתיירנים, קורס ערבית עסקית לאנשי שיווק ופרסום, קורס ערבית לחברות, קורס ערבית כללית, ועוד.

ללמוד ערבית - מה לבדוק כשבוחרים מוסד לימודים?

ניתן ללמוד ערבית במגוון רחב של אופני לימוד, מלימודים עצמאיים בצורת קורס מקוון באינטרנט, דרך קורס מרוכז בנושא ספציפי, ועד לימודי ערבית לתואר ראשון באוניברסיטה. בכל מקרה מומלץ לבדוק את רמת המרצים ואיכות ההוראה, מידת ההתנסות המעשית, מהי תוכנית הלימוד, ועוד. גורמים נוספים שכדאי לבדוק הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, וכמובן גובה שכר הלימוד והאם לימודי קורס ערבית אפשריים על חשבון הפיקדון הצבאי. קורס מתחילים בלימודי ערבית אינו דורש ידע מקדים, אך לימודי קורסים מתקדמים בערבית דורשים בדרך כלל ידע קודם בשפה.

קורס ערבית - נושאי הלימוד

תוכנית לימודי ערבית עשירה ומגוונת, וכוללת לא רק תרגול ודיבור של השפה אלא גם מקנה רקע כללי על ההיסטוריה והתרבות במדינות ערב השונות. לימודי ערבית מכשירים את הסטודנטים לקריאה, הקשבה, הפקת טקסט כתוב ויכולת שיח דרך הבנת עקרונות השפה, רכישת אוצר מלים וביטויים, ניתוח טקסטים, הרכבת משפטים בערבית, דיבור, ניבים וביטויים, מבנים דקדוקיים, תחביר ודקדוק, ועוד. בנוסף לכך נלמדים ביטויי ברכות ואיחולים, קבלת פנים, התמצאות, פרידות, היכרות, עריכת ביקור, גינונים ליד שולחן, כללי התנהגות, גינוני שיחה, ועוד. הצד התרבותי של לימודי ערבית כולל היכרות עם האומנות הערבית, הקולנוע הערבי, וחלק מהקורסים אף כוללים לימודי בישול ערבי ממדינות שונות בתוכנית הלימודים.

לימודי ערבית - מה עושים בסיום הלימודים?

עם סיום לימודי ערבית הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ניתן להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה, דוגמת תרגום, הוראה, עריכה לשונית, עריכת חוזים ועוד. עם זאת, יש לזכור כי ערבית היא שפה עשירה ומורכבת, ולמי שרוצה לשלוט בכל הרבדים שבה מומלץ להמשיך ללימודי קורסים מתקדמים בתחום. בנוסף, ניתו לעשות שימוש ביתרון של ידיעת שפה זרה, ולהשתלב בתחום של לימודי תיירות ומלונאות.

שירות אישי חינם
לימודי ערבית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?