מוסדות לימודים
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית בית ברל
תואר ראשון ותעודת הוראה
מיקום בארץ: כפר סבא
מכללת אוהלו בקצרין
מכללת אוהלו בקצרין
מכללה אקדמית לחינוך ולספורט
מיקום בארץ: קצרין
מכללת אורנים לחינוך
מכללת אורנים לחינוך
הפקולטה לחינוך
מיקום בארץ: קריית טבעון
הקמפוס האקדמי אחוה
הקמפוס האקדמי אחוה
אקדמיה מעשית
מיקום בארץ: איזור הדרום - סמוך לקרית מלאכי

לימודי הוראת ערבית

תואר ראשון בהוראת ערבית

לימודי הוראת ערבית מיועדים לסטודנטים בלימודי תואר ראשון המעוניינים להתמחות בתחום זה, או למורים בפועל בתחום אחר המבקשים לעשות הסבה. השפה הערבית היא השפה הרשמית השנייה במדינת ישראל, והצורך במורים איכותיים להוראת השפה הערבית גובר עם השנים. לימודי הוראת ערבית זוכים לחשיבות רבה לאור ההתפתחויות האחרונות בפוליטיקה ובכלכלה. העולם הופך לכפר גלובאלי קטן, ויחד עם השינויים הפוליטיים במזרח התיכון, לימודי תואר ראשון בהוראת ערבית מקנים מקצוע מבוקש המאפשר להשתלב במגוון מקומות תעסוקה. לימודי הוראת ערבית מכשירים את המורה לעתיד לא רק בלימוד והוראת השפה, אלא גם לבניית תוכניות לימודים. אפשרות נוספת היא לימודי תואר ראשון דו חוגי, המשלב בין לימודי ערבית לכלל הסטודנטים, ובין לימודי חינוך מיוחד למגזר הערבי, כמובן תוך כדי לימודי תעודת הוראה. בעקבות הביקוש הרב, מגוון רחב של מוסדות אקדמיים מציעים כיום לימודי הוראת ערבית לתואר ראשון. משך הלימודים הוא ארבע שנים, בדומה למסלולים נוספים של לימודי הוראה וחינוך.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי הוראת ערבית לתואר ראשון - מידע כללי

לימודי הוראת ערבית לתואר ראשון כוללים היכרות מעמיקה עם התרבות הערבית המגוונת, באמצעות קורסים בנושא המזרח התיכון הקדם מודרני, תולדות האסלאם, ערבית מדוברת, לימודי טקסטים ערביים קלאסיים ומודרניים, דקדוק ערבי, אמנות האסלאם, ועוד. תוכנית לימודי הוראת ערבית כוללת גם קורסים בחינוך, כמובן, וביניהם קורסים כמו שיטות מחקר איכותנית, מבוא לפרוזה, מבוא לשירה, מבוא לדרמה, גישות לקריאה, בלשנות יישומית, מתודות מחקר, פדגוגיה, פסיכולוגיה ולימודי הגשת עזרה ראשונה, הם חלק ממגוון הקורסים המוצעים לסטודנט במהלך הלימודים. בעת חיפוש לימודים מומלץ לבדוק את תוכנית הלימודים ומידת ההתנסות המעשית, איכות צוות ההוראה ויוקרת מוסד הלימודים, תדירות המפגשים הלימודיים ואפשרות לימודי ערב, מספר התלמידים בכל כיתה, מיקום גיאוגרפי ונגישות, וכמובן גובה שכר הלימוד והמלגות השונות המוצעות לסטודנטים במהלך לימודי הוראת ערבית לתואר ראשון.

ללמוד הוראת ערבית לתואר ראשון - לימודים מבוקשים

לימודי הוראת ערבית מהווים חלק ממערכת החינוך בישראל. שפת ערבית הנה שפה נפוצה ומדוברת ועל כן יש חשיבות רבה להפצתה גם בקרב תלמידים במגזר היהודי. לימודי הוראת ערבית הנם מרתקים ופותחים את הסטודנטים לתרבות שונה, היסטוריה ורקע. הסטודנטים מקבלים את כל הכלים ללמד את השפה במוסדות חינוך וגישות חינוך שונות בקרב גילאים שונים. לימודי הוראת ערבית פותחים אפשרויות תעסוקה רבות ועולם ומלואו. במהלך הלימודים הסטודנטים מקבלים ידע רב בספרות ערבית והשפה. לימודי הוראת ערבית מאוד מבוקשים במערכת החינוך בישראל.

לימודי הכשרת מורים לערבית - תחילתה של קריירה מרתקת

לימודי הוראת ערבית מורכבים אך מספקים ומשתלמים. לימודי הוראת ערבית נדרשים הן במגזר ערבי והן במגזר יהודי. הלימודים מרתקים וחושפים את כל רזי השפה. בשפה הערבית יש את השפה המדוברת והשפה הספרותית המורכבת יותר. לימודי הוראת ערבית יחשפו אתכם לשני הסוגים ותוכלו להתמקצע בתחום. במהלך הלימודים תזכו לכל הכלים לגישות הוראה וחינוך בכל הגילאים. לאחר סיום לימודי הוראת ערבית תוכלו להמשיך ללימודי המשך לתואר שני בתחום זה או קרוב. כמו כן תוכלו להמשיך ללימודים בתחום זה גם בחו"ל.

לימודי הוראת ערבית מאפשרים כמובן לעסוק בהוראת ערבית, אך לא רק זאת. על מנת להתקדם מבחינה מקצועית מומלץ להמשיך בלימודי תארים מתקדמים, דוגמת תואר שני בחינוך וייעוץ חינוכי.. אפשרות נוספת הינה לימודי חינוך גופני, לימודי חינוך לגיל הרך או לימודי מזרח תיכון, על מנת להרחיב את ההשכלה ולהעשיר את הידע.

שירות אישי חינם
לימודי הוראת ערבית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?