מוסדות לימודים

לימודי היסטוריה ומדעי המדינה

תואר ראשון בהיסטוריה ומדעי המדינה

היסטוריה ומדעי המדינה הינם שני תחומים מקבילים ולעתים חופפים, הממזגים בין מדעי החברה ומדעי הרוח. לימודי מדעי המדינה ולימודי היסטוריה לתואר ראשון מעניקים ידע מעמיק בהתנהגות האנושית לאורך השנים, ומאפשרים להשתלב בקשת רחבה של מקומות תעסוקה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי מדע המדינה והיסטוריה לתואר ראשון - מידע כללי

לימודי תואר ראשון בהיסטוריה ומדעי המדינה מבוקשים בקרב סטודנטים אשר מחפשים להבין בצורה מעמיקה את ההתנהגות האנושית, תוך התמקדות בסיבות ובמניעים לתהליכים מדיניים שונים. לימודי היסטוריה כוללים בחובם נושאים רבים, וכל סטודנט יכול לבחור בין לימודי התמחות בהיסטוריה כללית, לבין לימודי מזרח התיכון, לימודי היסטוריה של עם ישראל ועוד. לעומת זאת, לימודי מדעי המדינה מקנים היכרות מעמיקה עם העולם הפוליטי בכלל בדגש על הפוליטיקה בישראל, וחושפים את הסטודנטים לתחומי המנהל, הכלכלה, המשפט, הפוליטיקה ועוד.

ללמוד היסטוריה ומדעי המדינה לתואר ראשון - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי תואר ראשון במדעי המדינה והיסטוריה עשירה ומרתקת, ופותחת את הדלת בפני קריירה משגשגת במגוון תחומים. הסטודנטים לומדים להכיר את התהליכים ההיסטוריים שעיצבו את מפת העולם המדינית כפי שהיא נראית כיום, ומנתחים את הגורמים המשפיעים על מנת לנסות ולחזות את השינויים הצפויים בעתיד. כל אלה דורשים מהסטודנטים ללימודי תואר ראשון משולב במדעי המדינה והיסטוריה יכולת למידה גבוהה וסקרנות, וכן נכונות להשקעה מרובה.

במהלך לימודי תואר ראשון רב תחומי במדעי המדינה והיסטוריה הסטודנטים נחשפים לנושאים רבים ומגוונים, ורוכשים השכלה עשירה המאפשרת להמשיך ולהתעדכן באופן עצמאי גם לאחר סיום הלימודים. היסטוריה פוליטית, תקשורת חברה ותרבות, העת העתיקה, תולדות המחשבה המדינית, היסטוריה של דת וחברה, אסטרטגיה ופוליטיקה, היסטוריה תרבותית, משפט בינלאומי ומוסדות בינלאומיים, דיקטטורה ודמוקרטיה, יסודות המשטר בישראל, תרבות המערב ותולדות הנצרות מהווים רק חלק מהנושאים במהלך לימודי תואר ראשון בהיסטוריה ומדעי המדינה.

לימודי תואר ראשון בהיסטוריה ומדע המדינה - תנאי הקבלה ומשך הלימודים

תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון במדעי המדינה והיסטוריה משתנים בין מוסדות הלימוד, אך בדרך כלל הם כוללים תעודת בגרות מלאה או חלקית. תנאי קבלה נוסף הוא ציון פסיכומטרי, כאשר חלק ממוסדות הלימוד משקללים ממוצע בין תעודת הבגרות והפסיכומטרי. משכם של לימודי תואר ראשון רב תחומי במדעי המדינה והיסטוריה הוא שלוש עד ארבע שנים, ולאחר סיום הלימודים בהצלחה הבוגרים זכאים לתואר ראשון B.A. בהיסטוריה ומדעי המדינה מטעם המוסד בו למדו. מועמדים המתעניינים בלימודי תואר ראשון בהיסטוריה ומדעי המדינה, אך אינם עומדים בתנאי קבלה מסוימים או בכולם, יכולים לשפר את סיכויי הקבלה שלהם באמצעות השתתפות במכינה קדם אקדמית.

ללמוד תואר ראשון במדעי המדינה והיסטוריה - מה עושים בסיום הלימודים?

לאחר סיום לימודי תואר ראשון רב תחומי במדעי המדינה והיסטוריה ניתן להשתלב בקשת רחבה של תחומים, עקב הביקוש הרב לאנשי מקצוע איכותיים בעלי ידע רב תחומי. משרות ברשויות מקומיות, עבודה במכוני המחקר, במשרדי ממשלה, מתן ייעוץ מדיני לחברות כלכליות או מחקר והוראה במוסדות לימוד בארץ ובעולם הם רק חלק מאפשרויות התעסוקה הפתוחות בפני בוגרי לימודי תואר ראשון רב תחומי במדעי המדינה והיסטוריה. אפשרות נוספת היא להמשיך ללימודי תארים מתקדמים, דוגמת לימודי תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, תואר שני בלימודי ארץ ישראל, תואר שני במנהל מדיניות ציבורית וממשל, תואר שני במנהל עסקים ועוד.

שירות אישי חינם
לימודי היסטוריה ומדעי המדינה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?