מוסדות לימודים
בית הספר להנדסאים רופין
בית הספר להנדסאים רופין
לימודי טכנאי חשמל במגוון מסלולים
מיקום בארץ: עמק חפר
מכללת אורט הרמלין להנדסאים, נתניה
מכללת אורט הרמלין להנדסאים, נתניה
לימודי הנדסאים, השלמות לתואר ראשון, לימודי תעודה
מיקום בארץ: נתניה

טכנאי חשמל

לימודי טכנאי חשמל

בכל בית יש כיום מגוון רב של מוצרים חשמליים, חלקם חיוניים כמו מקרר או תנור, וחלקם להנאה כמו טלוויזיה או מחשב. לא משנה איזה מכשיר זה, כאשר הוא מתקלקל אנו זקוקים לעזרה של איש מקצוע מיומן ומוסמך, בוגר לימודי טכנאי חשמל. טכנאי חשמל מוסמך לתקן את המכשיר המקולקל, לשדרג אותו, או במידת הצורך להמליץ על מכשיר חלופי.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי טכנאי חשמל - מידע כללי

לימודי טכנאי חשמל מכשירים אנשי מקצוע מקצועיים ואיכותיים, המוכשרים לטפל בתכנון, ייצור, אחזקה, בקרה, פיקוח ואוטומציה של מערכות חשמליות שונות. עם העלייה ברמת החיים, כיום בכל בית יש מגוון מכשירים חשמליים, הנוטים להתקלקל ברגע הכי פחות מתאים. מכשיר ווידאו, תנור, מייבש כביסה, מאוורר, שואב אבק, מדיח כלים ובלנדר הם רק חלק מהכלים החשמליים בביתנו, וטכנאי חשמל הוא זה שידע לאתר את התקלה ולפתור אותה ביעילות ובבטיחות.

לימודי טכנאי חשמל אפשריים כיום במגוון של מכללות, ומומלץ להשוות בין מסלולי הלימוד השונים לפני ההרשמה. לימודי טכנאי חשמל אורכים שנה וחצי, אך מי שהינו בעל דיפלומת טכנאי חשמל מהתעשייה או לימודי חשמלאי מוסמך זכאי למסלול לימודים מקוצר. רוב המכללות דורשות תעודת בגרות מלאה כתנאי קבלה לטכנאי חשמל, ולימודי מכינה טכנולוגית או קדם הנדסאית מיועדים לאלה שאין להם תעודת בגרות מלאה ורוצים להשלים את המקצועות החסרים להם. מכללות רבות מאפשרות לימודים על חשבון הפיקדון הצבאי, אולם יש לוודא זאת טרם ההרשמה.

קורס טכנאי חשמל מוסמך - נושאי הלימוד

לימודי טכנאי חשמל במכללות השונות כוללים בין השאר קורסים בנושא בקרה, הספק, שרטוט טכני וסכמאתי, מתקני חשמל, תורת החשמל, מבוא למחשבים, אלקטרוניקה תקבילית, אנגלית טכנית, מערכות ספרתיות, מערכות הספק, מדידות בחשמל, ושפות מחשב שונות. מסלול התמחות טכנאי שירות למוצרי חשמל ביתיים כולל גם לימודי איתור ותיקון תקלות, פיקוד ובקרה במוצרי חשמל ביתיים, תחזוקה שוטפת של מכשירי חשמל, מדיחי כלים, מייבשי כביסה, מכונות כביסה, תנורי אפייה, ועוד. טכנאי חשמל טוב חייב להיות בעל ניסיון מעשי, ולכן לימודי טכנאי חשמל משלבים גם סדנאות מעשיות במגוון תחומים. בנוסף לכך, על כל סטודנט להגיש עם סיום לימודיו פרויקט גמר, המשלב בין הלימודים התיאורטיים והמעשיים, ומהווה כרטיס ביקור מקצועי אישי.

ללמוד להיות טכנאי חשמל - אפשרויות התעסוקה

מי שסיים בהצלחה את לימודי טכנאי חשמל זכאי לדיפלומת טכנאי מטעם המכללה בה למד, מה"ט, ומשרד החינוך. דיפלומה זו מאפשרת להירשם בפנקס ההנדסאים והטכנאים ולהשתלב במגוון תפקידים ואפשרויות עבודה. טכנאי חשמל הינו עיסוק מבוקש, המאפשר עבודה במקצוע משתלם ומאתגר. ניתן לעבוד בארגונים, מפעלים, חברות תעשייתיות שונות או מכוני מחקר, וטכנאים רבים בוחרים לפתוח עסק פרטי ולעבוד כעצמאיים.

לימודי הכשרת טכנאי חשמל - אפשרויות ללימודים מתקדמים

לימודי טכנאי חשמל מאפשרים מגוון רחב של אפשרויות קידום מקצועי ואישי. ניתן ללמוד לתואר הנדסאי חשמל במסלול מקוצר של שנה, או להשלים לימודי הנדסת חשמל במסלול מקוצר של שלוש שנים. אפשרות נוספת היא להצטרף לתכנית הייחודית להשלמת תואר ראשון להנדסאים במגוון תחומים, המאפשרת להתקדם מבחינה מקצועית במקום העבודה.

שירות אישי חינם
טכנאי חשמל
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?