מוסדות לימודים

לימודי GIS

תעודת העשרה בתוכנת GIS

מערכות מידע גיאוגרפיות, או GIS, הינה מערכת מידע ממוחשבת מתקדמת, המאפשרת לבצע מגוון רחב של פעולות על נתונים משכבות מידע שונות. לימודי GIS מקנים מקצוע מבוקש, המאפשר להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס GIS - מהי תוכנת GIS?

Geographic Information system, ובקיצור GIS, היא המקבילה של אנשי גיאוגרפיה ואיכות הסביבה אל תוכנת פוטשופ ותחום העיצוב הגרפי. באמצעות תוכנת מערכות מידע גיאוגרפיות, או ממ"ג, ניתן לבצע לניהול, אחזור וניתוח מידע גיאוגרפי בצורה מתוחכמת ויעילה, תוך שילוב תכנים של מספר שכבות מידע. יתרון נוסף של תוכנת GIS הוא שימוש במאגרי מידע רגילים, ולא רק מערך מיפוי. ייחוד זה הופך את לימודי GIS לקלים במיוחד, משום שנוח מאוד לפשט והמחיש תופעות שונות באמצעות תוכנת ממ"ג.

לימודי GIS מקנים ידע מעמיק בכל הקשור לפונקציות השונות של התוכנה, על מנת לאחסן, לעבד ולהציג מידע גיאוגרפי ומרחבי בצורה נוחה ובהירה לקריאה. בעקבות הפיתוחים הטכנולוגיים האחרונים. תוכנת GIS מאפשרת להציג מידע דו ממדי, בדומה לזה שבמכשירי ניווט או מכשירי GPS, אך גם מידע טופוגרפי מתקדם לשם הצגת פני השטח בתלת מימד. שוני נוסף בין תוכנת GIS למפות רגילות הוא העובדה כי ניתן לנתח ולהציג כמות גדולה במיוחד של נתונים, על מנת למצוא דפוסים וקשרים סמויים מן העין.

ללמוד GIS - תוכנה עם מגוןן שימושים

תוכנת GIS נמצאת כיום בשימוש נרחב למגוון שימושים, והיא מהווה נדבך מרכזי בתחום Information Technology. לימודי תוכנת ממ"ג מאפשרים להשתמש בתוכנת GIS לשם רשת רחבה של יישומים, ובכלל זה ניהול מקרקעין ונכסים ופיתוחם, רפואה ובריאות הציבור, תכנון לוגיסטי, יישומים צבאיים למודיעין ושליטה, תכנון עירוני ותכנון אזורי, הנדסת בנייה, תחבורה ותעבורה, מדעי הסביבה, ועוד. שימוש מפורסם בתוכנת GIS הינו מיפוי של גורמי מחלות, על מנת לעקוב אחרי התפשטות מחלות ולתכנן דרכי מניעה.

לימודי GIS - מתכונת הלימודים

לימודי GIS מוצעים במגוון רחב של התמחויות, ומומלץ לבחור את תחום ההתמחות בהתאם למצב התעסוקה ואפשרויות העבודה לאחר סיום הלימודים. לימודי תוכנת GIS למתחילים אורכים 40 שעות, וניתן לבחור בין חמישה ימי לימוד מרוכזים לבין מפגשים חד שבועיים על פני חודש. קורס זה אינו מעמיד תנאי קבלה, אך קורסים מתקדמים יותר של לימודי GIS, דוגמת לימודי ArcGIS למתקדמים, Spatial Analyst, Personal ArcSDE, ועוד.

שירות אישי חינם
לימודי GIS
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?