מוסדות לימודים
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי אוצרות
מיקום בארץ: שדרות
שורשים
שורשים
לימודי קורס מיוחד לאספנים, שוחרי אמנות עיצוב ועתיקות
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה וירושלים
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
לימודי אוצרות
מיקום בארץ: תל אביב
מכון לנדר בירושלים
מכון לנדר בירושלים
לימודי אספנות והערכת יצירות אמנות ועתיקות
מיקום בארץ: ירושלים
אורנים, המכללה האקדמית לחינוך
אורנים, המכללה האקדמית לחינוך
לימודי תעודה והתמחות
מיקום בארץ: קריית טבעון
המרכז להשתלמויות בר אילן
המרכז להשתלמויות בר אילן
לימודי תעודה
מיקום בארץ: רמת אפעל - תל אביב

לימודי מוזיאולוגיה

תעודת העשרה במוזיאולוגיה

מוזיאולוגיה ואוצרות הינם תחום עיסוק מרתק, העוסקים באומנות מכל תקופות ההיסטוריה ובדרך בה היא מוצגת לציבור במגוון קהלים. לימודי מוזיאולוגיה ואוצרות מעניקים מקצוע מבוקש, ומאפשרים להשתלב במגוון עבודות מרתקות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס מוזיאולוגיה ואוצרות - מידע כללי

אוצרות פירושה אחריות על כלל הפריטים האומנותיים במוזיאון או בגלריה, ובחירת הנושא ויצירות האומנות אשר יופיעו בכל תערוכה או בתצוגה. לימודי מוזיאולוגיה ואוצרות מעניקים רקע תיאורטי מעמיק בתחום האומנות, כמו גם התנסות מעשית בתחום הפקת תערוכות. שילוב ייחודי זה מעניק לבוגרי לימודי אוצרות ומוזיאולוגיה ידע נרחב, ומסמיך אותם למגוון תפקידים כאנשי מקצוע בתחום האומנות, לשם אצירת תערוכות במוזיאונים, גלריות, סטודיו לאומנות, בתי ספר לאומנות, ועוד.

תערוכות אומנות ומוזיאונים הינם ביתם הטבעי של יצירות אומנות מסוגים שונים, בין אם מדובר באומנות פלסטית עדכנית או פסלי חימר בני אלפי שנים. לימודי מוזיאולוגיה ואוצרות מקנים כלים מקצועיים מתקדמים לשם קביעת מיקומם הנכון של היצירות בחלל, כמו גם לסדר הצגתם. קביעות אלו משליכות במידה רבה על משמעות יצירות האומנות, כפי שהן נתפשות בעיני האורחים במוזיאון או בגלריה לאומנות, ועל כן תפקידו של אוצר אומנות הינו מכריע וחשוב. למעשה האוצר הינו מעין אמן, אשר באמצעות איסוף חפצי האומנות השונים, וקביעת סדר הצגתם בחלל המוזיאון או התערוכה, מהווה את החוליה המקשרת בין האומן לבין הקהל הרחב.

לימודי אוצרות ומוזיאולוגיה - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי מוזיאולוגיה ואוצרות עשירה ומרתקת, ומשלבת בין לימודי תיאוריה מעמיקים והתנסות מעשית נרחבת. שימור ושחזור מבנים, ניהול אוספים, מבוא לאוצרות, המוזיאון ההיסטורי אל מול המוזיאון הפוסט-מודרני, ניהול רישום, יחסי אוצר-מעצב- אומן, אדריכלות מוזיאונים בישראל, מבוא לעיצוב, ניהול מוזיאונים, מבוא למוזיאולוגיה, רסטורציה ואוצרות צילום הם רק חלק מלימודי אוצרות ומוזיאולוגיה. במהלך הלימודים הסטודנטים זוכים לסיורים לימודיים בחללי תצוגה מגוונים דוגמת מוזיאונים ומרכזי לימודים, פגישות עם יוצרים וממלאי תפקידים מרכזיים בתחום התערוכות דוגמת גרפיקאים ואנשי שימור, ושומעים הרצאות מפי המומחים בתחום האוצרות בארץ.

לימודי מוזיאולוגיה ואוצרות אורכים שנה, אולם ישנם מוסדות המציעים לימודי ערב אשר אורכים שנתיים. בנוסף, חלק מהסטודנטים עוברים התמחות באחד ממוסדות התרבות בארץ, כחלק מתוכנית הלימודים.

ללמוד אוצרות ומוזיאולוגיה - תנאי הקבלה

תנאי קבלה של לימודי אוצרות ומוזיאולוגיה הינם תואר ראשון בתחומי החינוך, אומנות, היסטוריה, לימודי ארץ ישראלגיאוגרפיה ותחומים רלוונטיים נוספים, או ניסיון מעשי בתחום התערוכות והאמנות. עם זאת, מועמדים אשר אינם עומדים בדרישות הקבלה יכולים לפנות לוועדה המקבלת בכל מוסד לימודים, ולעבור ראיון אישי.

שירות אישי חינם
לימודי מוזיאולוגיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?