מוסדות לימודים

לימודי רנטגנאות ודימות

תואר ראשון ברנטגנאות ודימות

רנטגנאות ודימות רפואית משתייכים לתחום לימודי מדעי הרפואה, ועוסקים בשימוש במכשירי הדמיה שונים ומתוחכמים, לשם יצירת תמונה או דגם תלת ממדי של מטופל בצורה ממוחשבת. לימודי דימות ורנטגנאות לתואר ראשון מכשירים את הסטודנט לשימוש בקרינת רנטגן לצילומים רפואיים. רנגטנאות ודימות הינם תחום מדעי חדש יחסית, אך חשיבותם להתפתחות עולם הרפואה איננה מוטלת בספק. לימודי דימות ורנטגנאות לתואר ראשון מקנים ידע מקיף והיכרות מעמיקה עם שיטות דימות שונות, וכן עם מחקרים עדכניים בתחום הדימות והרנטגן. המטרה העיקרית של לימודי רנטגנאות היא פיתוח שיטות חדשות לדימות באמצעות קרני רנטגן, הקרויות גם קרני X, המשמעות לשם צילום איברי גוף פנימיים לשם בדיקתם. בזמן צילום רנטגן, קרני הרנטגן עוברות דרך גוף האדם במהירות גבוהה, ועם יציאתן הן פוגעות בלוח הצילום הנמצא ליד הגוף. לימודי תואר ראשון בדימות ורנטגנאות מקנים את הידע הדרוש על מנת לפענח את התמונה המתקבלת, בהתאם למידת היכולת של קרני הרנטגן לעבור את הרקמות השונות בגוף, ולאבחן בעיות רפואיות שונות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון ברנטגנאות ודימות - מידע כללי

רופאי שיניים הם אלו שהחלו להשתמש בקרני רנטגן לצורך אבחון, אך כיום רופאים מתחומים שונים משתמשים בטכנולוגיה כדי לאבחן שברים, פתולוגיות בעמוד השדרה ועוד. לימודי רנטגנאות לתואר ראשון כוללים גם לימודי דימות, ומסמיכים את הבוגרים להשתמש בטכנולוגיות חדישות. בין היתר, לימודי תואר ראשון בדימות ורנטגנאות מקנים את הידע הדרוש בנושא ביצוע פעולות פולשניות שונות, מכשור מסייע לצינתור, ושימור במכשירים כמו C.T, אולטרה סאונד, ממוגרפיה, טומוגרפיה ממוחשבת, הדמיה על קולית, ותהודה מגנטית M.R.I. לימודים אלה מרחיבים את אפשרויות התעסוקה של בוגרי לימודי רנטגנאות ודימות, ומגוונים את העבודה. לימודי רנטגנאות ודימות לתואר ראשון אורכים שלוש שנים, ומזכים בתואר B.A ברנטגנאות, ובנוסף בתעודת טכנאי רנטגן. לימודי רנטגנאות ודימות אפשריים רק במסלול דו חוגי, ועל פי רוב המסלול השני הוא לימודי מדעי החברה. שילוב זה נעשה מכיוון שטכנאי הרנטגן לא רק עובד עם מכשירים, אלא, כמו כל תחום אחר במקצועות הרפואה, עובד בצורה יום יומית עם בני אדם.

ללמוד תואר ראשון ברנטגנאות ודימות - תכנית לימודים עשירה

לימודי תואר ראשון ברנטגנאות ודימות כוללים קשת מגוונת של נושאים מרתקים, וכוללים גם התנסות מעשית נרחבת. פיזיקה, כימיה, פיזיולוגיה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, פרמקולוגיה, שיטות מחקר, רפואה גרעינית, פסיכופתולוגיה, גנטיקה ונזקי קרינה, רפואה גרעינית, טיפולים לריפוי מחלת הסרטן בהקרנות, ואבחון ממצאים שגרתיים בגוף האדם באמצעות קרני רנטגן הם רק חלק מלימודי דימות ורנטגנאות לתואר ראשון.

לימודי תואר ראשון ברנטגנאות ודימות אפשריים כיום בכמה מוסדות לימוד ברחבי הארץ, כאשר הלימודים משולבים גם בהתנסות מעשית במכוני רנטגן שונים. 

לימודי רנטגנאות ודימות מאוד פופולאריים בקרב סטודנטים לרפואה או סיעוד. הלימודים מהווים כלימודי המשך טבעיים של מסלול רפואי. כמובן כי המסלול הינו מקצועי וטכני ופחות מתמקד על רפואה ואבחון. כמו כן לימודי רנטגנאות ודימות עוסקים רבות בטכנולוגיה המתפתחת בעולם ועל כן המיקוד הוא בתכנים העדכניים ביותר. 

לימודי רנטגנאות ודימות לתואר ראשון - אפשרויות התעסוקה וההתפתחות המקצועית

לימודי רנטגנאות ודימות מקנים מקצוע מבוקש, ובוגרי תואר ראשון יכולים להשתלב במספר רב של מקומות. ניתן לעבוד כטכנאי רנטגן בבתי חולים, קופות חולים, או מכונים פרטיים העוסקים בתחום. אלה שסיימו את לימודי התואר בציון גבוה מספיק יכולים להמשיך ללימודי תואר שני במקצועות הרפואה. כמובן שתמיד ניתן להמשיך ללימודי מקצועות אחרים, דוגמת לימודי ביולוגיה, לימודי רוקחות, לימודי מדעי החיים או לימודי אופטומטריה, כאשר במקרה זה, נקודות הזכות שנצברו במהלך לימודי התואר הראשון יזקפו לזכות הסטודנט, ויקצרו את משך הלימודים הדרוש לקבלת תואר נוסף.

שירות אישי חינם
לימודי רנטגנאות ודימות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?