מוסדות לימודים
מכללת רמת גן - לימודי האוניברסיטה הפתוחה
מכללת רמת גן - לימודי האוניברסיטה הפתוחה
לימודי תואר ראשון במדעי המדינה
מיקום בארץ: רמת גן

לימודי מדעי המדינה וכלכלה

תואר ראשון במדעי המדינה וכלכלה

לימודי תואר ראשון במדעי המדינה וכלכלה הינם שילוב מבוקש, הממזגים בין תחומים שונים במדעי החברה. השילוב בין לימודי כלכלה ולימודי מדעי המדינה לתואר ראשון מקנה ידע מעמיק בהתנהגות האנושית לסוגיה, ומאפשר להשתלב בקשת רחבה של מקומות תעסוקה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בכלכלה ומדעי המדינה - מידע כללי

כלכלה ומדעי המדינה משתייכים לתחום מדעי החברה, ומסייעים להבין בצורה מעמיקה את ההתנהגות האנושית, תוך התמקדות בדרכי פעולה מדיניות וכלכליות. כלכלה הינה תחום ותיק ונרחב במדעי החברה, ועוסקת בפן החומרי של החברה האנושית מזווית של ניתוח והבנה, כמו גם פתרון בעיות שונות על מנת להגיע לניצול משאבים יעיל יותר. לימודי מדעי המדינה מקנים היכרות מעמיקה עם העולם הפוליטי בכלל בדגש על הפוליטיקה בישראל, וחושפים את הסטודנטים לתחומי המנהל, הכלכלה, המשפט, הפוליטיקה ועוד. השילוב הייחודי של לימודי כלכלה ולימודי מדעי המדינה לתואר ראשון מקנה ידע רב תחומי, ומעשיר את הסטודנט.

ללמוד תואר ראשון במדעי המדינה וכלכלה - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי תואר ראשון במדעי המדינה וכלכלה מגוונת ומרתקת, ופותחת את הדלת בפני קריירה משגשגת במגוון תחומים. הסטודנטים נחשפים לעולם המעשי במהלך לימודי תואר ראשון בכלכלה ומדעי המדינה, מכירים בצורה מעמיקה את דרכי הפעילות של הגורמים הכלכליים השונים, מנתחים משחקי כוח ובוחנים דרכי קבלת החלטות בדרגים שונים. כל אלה דורשים מהסטודנטים ללימודי תואר ראשון משולב במדעי המדינה וכלכלה יכולת למידה גבוהה וסקרנות, וכן נכונות להשקעה מרובה.

במהלך לימודי תואר ראשון רב תחומי במדעי המדינה וכלכלה הסטודנטים נחשפים לנושאים רבים ומגוונים, ורוכשים השכלה עשירה המאפשרת להמשיך ולהתעדכן באופן עצמאי גם לאחר סיום הלימודים. יחסים בינלאומיים, מנהל ציבורי ושלטון מקומי, המערכת הפוליטית הישראלית, סטטיסטיקה, ממשל ופוליטיקה, מדיניות ציבורית, מיקרו ומאקרו כלכלה, תורת המימון, כלכלה פוליטית, מחשבה מדינית, פוליטיקה השוואתית, תורת המחירים וכלכלת ישראל מהווים רק חלק מהנושאים במהלך לימודי תואר ראשון בכלכלה ומדעי המדינה.

ללמוד מדעי המדינה וכלכלה לתואר ראשון - תנאי הקבלה

תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון במדעי המדינה וכלכלה אינם זהים לכל מוסדות הלימוד, אך בדרך כלל הם כוללים תעודת בגרות מלאה או חלקית. תנאי קבלה נוסף הוא ציון פסיכומטרי, כאשר חלק ממוסדות הלימוד משקללים ממוצע בין תעודת הבגרות והפסיכומטרי.

ללמוד כלכלה ומדעי המדינה לתואר ראשון - משך הלימודים והתעודה

משכם של לימודי תואר ראשון רב תחומי במדעי המדינה וכלכלה הוא שלוש עד ארבע שנים, ולאחר סיום הלימודים בהצלחה הבוגרים זכאים לתואר ראשון B.A. בכלכלה ומדעי המדינה מטעם המוסד בו למדו.

לימודי BA בכלכלה ומדעי המדינה - הצעד הראשון לקריירה מזהירה

לאחר סיום לימודי תואר ראשון רב תחומי בכלכלה ומדעי המדינה ניתן להשתלב בקשת רחבה של תחומים, עקב הביקוש הרב לאנשי מקצוע איכותיים בעלי ידע רב תחומי. עוזרים פרלמנטרים בכנסת, חברות לייעוץ פוליטי, מכוני מחקר, רפרנטים במשרד האוצר, כלכלנים בארגונים, בתחום החינוך הלא פורמאלי, עוזרי מחקר בבנק ישראל, תחום התקשורת, חברות לובינג ומשרדי ממשלה הם רק חלק מאפשרויות התעסוקה הפתוחות בפני בוגרי לימודי תואר ראשון רב תחומי במדעי המדינה וכלכלה. אפשרות נוספת היא להמשיך ללימודי תארים מתקדמים במנהל ומדיניות ציבורית, משפטים, ניהול משאבי אנוש, מנהל עסקים ועוד.

שירות אישי חינם
לימודי מדעי המדינה וכלכלה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?