מוסדות לימודים
מכללת אמונה
מכללת אמונה
המכללה האקדמית להכשרת עובדות הוראה בתחומי האומנויות
מיקום בארץ: ירושלים
מכללת אוהלו בקצרין
מכללת אוהלו בקצרין
מכללה אקדמית לחינוך ולספורט
מיקום בארץ: קצרין

לימודי חינוך למגזר הדתי

תואר ראשון בחינוך למגזר הדתי

העולם האמוני ביהדות רחב, ולא לחינם נאמר כי שבעים פנים ליהדות. הזרמים השונים של היהדות במדינת ישראל מצריכים אנשי חינוך בעלי הכשרה ייעודית, ומשום כך אוניברסיטאות ומכללות רבות מציעות לימודי חינוך המתאימים במיוחד למגזר הדתי.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בחינוך למגזר הדתי - מידע כללי

על מנת להעניק לתלמידים את החינוך האיכותי ביותר, יש צורך באנשי מקצוע בעלי ידע מעמיק וניסיון מעשי נרחב. חינוך למגזר הדתי והתורני מעמיד אתגרים ייחודיים בפני המורים בעידן המודרני, ומשום כך יש צורך בהכשרה מיוחדת, אשר תסייע להתמודד עם הקשיים. לימודי חינוך למגזר הדתי מוצעים כיום במגוון רחב של תכנים ומסלולים לימודיים, ובכלל זה לימודי הוראה לבתי הספר היסודיים והעל יסודיים, וכן לימודי הוראה במקצועות השונים הנלמדים בבתי ספר. יש לציין שכל מנת לעסוק בהוראה במערכת החינוך הפורמאלית, יש צורך בתעודת הוראה הכוללת התמחות בגיל מסוים, וכן במקצוע ספציפי דוגמת מתמטיקה, תנ"ך, תושב"ע, לימודי ארץ ישראל, מדעי המחשב, מוזיקה, ספרות, אנגלית, מדעי החברה, או היסטוריה.

לימודי תואר ראשון בחינוך לדתיים - מסלולי לימוד מרתקים

תוכניות הלימודים של תואר ראשון בחינוך לציבור הדתי כוללות גם מסלולים ייחודיים, הייעודיים לצרכים הספציפיים של מגזר זה. תוכניות מיוחדות נוספות המוצעות לסטודנטים של לימודי חינוך כוללות הסבה ללימודי חינוך מיוחד, אבחון תפקודי למידה, שילוב אמנויות בהוראה, וכן הערכת תפקודי למידה. תחום חדש ומרתק, אשר זוכה לפריחה רבה בשנים האחרונות, הוא שילוב עזרים טכנולוגיים במערכת ההוראה. בעידן שבו לכל ילד יש מחשב, המורים המודרניים נדרשים להישאר מעודכנים ולהיות בקיאים בהתפתחויות הטכנולוגיות האחרונות. בנוסף, ניתן לעשות שימוש בעזרים טכנולוגיים מתקדמים, דוגמת הקרנת מצגות או לימודים וירטואליים, דבר המוסיף בצורה משמעותית לחוויה הלימודית.

לימודים לציבור הדתי - תואר ראשון בחינוך והוראה - מה כדאי לבדוק לפני שנרשמים?

בעת בחירת מוסד לימודים מתאים, ישנם גורמים רבים אשר מומלץ לשים לב אליהם. הראשון שבהם הוא כמובן מידת ההתאמה של המכללה או האוניברסיטה לצרכים הייחודיים של המגזר הדתי, ובכלל זה הפרדה בין גברים לנשים בכיתות הלימוד, תכני לימוד המדגישים את עולם הידע התורני, והתחשבות בתלמידים בעלי משפחות. עוד גורם משמעותי בבחירת מקום הלימודים הוא אפשרויות ההתמחות, והאם המסלולים המוצעים משלבים בין עניין אישי ואפשרויות תעסוקה לאחר סיום הלימודים. עוד חשוב לבדוק את המיקום הגיאוגרפי של מוסד הלימודים ואת הנגישות שלו, זמני המפגשים הלימודיים ומידת ההתחשבות בסטודנטים, וכמובן את גובה שכר הלימוד, האם ישנן מלגות או סיוע על פי מצב סוציו אקונומי או פעילות קהילתית, ואת הרמה האקדמית של הסגל האקדמי.

לימודי חינוך לתואר ראשון למגזר הדתי - תנאי הקבלה

דרישות הסף של לימודי חינוך לתואר ראשון למגזר הדתי אינן שונות במידה ניכרת מאילו של החינוך החילוני, וכוללות על פי רוב ציון פסיכומטרי של 525 ובגרות בממוצע של 85 ומעלה. עם זאת, תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימודים השונים, וכן בין מסלולי הלימוד. משום כך, מומלץ לבדוק את העמידה בתנאי הקבלה, ובמידת הצורך לשפר ולהשלים בגרויות. בפני מועמדים אשר אינם עומדים בתנאי הקבלה עומדות כמה אפשרויות, ובכלל זה לימודי מכינה קדם אקדמית המהווה תחליף לתעודת הבגרות, השלמה ושיפור של בגרויות, או חזרה על קורס הפסיכומטרי ובחינה מחדש במטרה להעלות את הציון.

לימודי תואר ראשון בחינוך והוראה לדתיים - תכנית הלימודים

תוכנית הלימודים של לימודי תואר ראשון בחינוך לציבור התורני נחשבת למרתקת במיוחד, מאחר והיא משלבת לימודי הוראה כלליים, יחד עם תחומי ידע מהעולם התורני. במהלך הלימודים הסטודנטים נחשפים לתכנים מגוונים, דוגמת חינוך לגיל הרך, היסטוריה, תושב"ע, שילוב של ילדים בעלי לקויות למידה במסגרת הכיתה ההטרוגנית, פילוסופיה, התמודדות עם אתגרים שעלולים לעלות, חינוך מדעי היהדות, חינוך מיוחד, ועוד. חלק מהותי נוסף של הלימודים כולל התנסות מעשית, המאפשרת להטמיע את החומר התיאורטי הנלמד ולפתח את המיומנויות והכלים הפרקטיים הנחוצים לשם עיסוק בהוראה.

שירות אישי חינם
לימודי חינוך למגזר הדתי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?