מוסדות לימודים

לימודי הנדסת פלסטיקה

תואר ראשון בהנדסת פלסטיקה

הנדסת פלסטיקה הינה מקצוע יוקרתי ומרתק, העוסק בפולימרים טבעיים וסינתטיים, ובתרכובות שלהם. במהלך לימודי תואר ראשון בהנדסת פלסטיקה הסטודנטים מתנסים במגוון טכניקות לשם עיבוד, שינוי תכונות, תכנון ועיצוב של מוצרים חדשים תוך שימוש ביישומי מחשב מתקדמים טכנולוגית. הנדסת פלסטיקה הינה תחום חדש יחסית, אך לאור ההתפחויות הטכנולוגיות הנרחבות של השנים האחרונות, ישנו ביקוש רב לאנשי מקצוע איכותיים ומקצועיים, בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסת פלסטיקה. פלסטיק נמצא היום כל תחום מחיינו, משימושים יום יומיים כמו כלי בית ומוצרי לבוש, דרך מוצרים תעשייתיים כמו אריזות ושילוט, ועד תעשיות הרפואה. לימודי הנדסת פלסטיקה מאפשרים לבוגרי תואר ראשון לעסוק בתחומים חדשים כמו ייצור איברים להשתלה מחומרים פלסטיים, בניית מטוסי חמקן, או תכנון אריזות ידידותיות לסביבה. מטרת לימודי הנדסת פלסטיקה לתואר ראשון היא הענקת הכשרה מקיפה בתחום הפלסטיקה. בנוסף, בוגרי תואר ראשון הינם בעלי יכולת להתמודד עם חומרים ומגוונים טכנולוגיות חדשניות, בעלי הכשרה בהפעלת ציוד מתוחכם, וידע כיצד לנהל ייצור במקביל לשמירה על אבטחת איכות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון B.Sc בהנדסת פלסטיקה - מידע כללי

הנדסת פלסטיקה עוסקת בהשבחה של מוצרים קיימים אך גם בתכנון ועיצוב של מוצרים חדשים, תוך התעדכנות מתמדת בהתפתחות ובחידושים הבלתי פוסקים בתחום. משך לימודי תואר ראשון בהנדסת פלסטיקה הוא ארבע שנים, בדומה למסלולים אחרים של לימודי הנדסה, ובסופן הבוגרים זכאים לתעודת תואר ראשון מוסמך במדעים B.Sc  ללימודי הנדסת פלסטיקה. בנוסף, בוגרי לימודי הנדסת פלסטיקה רשאים להירשם בפנקס המהנדסים כמהנדסי פלסטיקה. לימודי הנדסת פלסטיקה נלמדים כיום במספר מצומצם מאוד של מכללות ברחבי הארץ, אך יש לשער שבעתיד ייפתחו מסלולים ללימודים במוסדות אקדמיים נוספים. דרישות הקבלה ללימודי הנדסת פלסטיקה הן לא גבוהות יחסית לשאר תחומי המדע, אך זה מצביע רק על הביקוש הנמוך ללימודי תחום זה, ולא על רמת הלימודים עצמה.

ללמוד הנדסת פלסטיקה לתואר ראשון B.Sc - תכנית הלימודים

לימודי הנדסת פלסטיקה מתחילים לתואר ראשון מתחילים, כמו תמיד, במקצועות בסיס. בין אלה ניתן למצוא את מקצועות המתמטיקה, הפיזיקה והכימיה שהם הבסיס ללימודי הנדסה בכלל. בנוסף להם, ישנם קורסים המיוחדים להנדסת פלסטיקה כמו מדע הפולימרים, חומרי אריזה, עיצוב תוכן מוצר, בדיקות ובקרת איכות, ומחזור חומרים פלסטיים. לימודי הנדסת פלסטיקה מגלים ומרכיבים חומרים חדשים. תזכו להרכיב חומרים, ללמוד על התנהגותם, לאפיין אותם וליצור אותם. מוצרים רבים זקוקים לידע של מהנדס פלסטיקה על מנת להשתכלל ולהשתפר מבחינת העיצוב והנוחות של המוצר. גם הביצועים של המוצרים נובעים מהחומר ממנו הם עשויים ועל כן יש חשיבות אדירה למהנדס פלסטיקה.

לימודי הנדסת פלסטיקה לתואר ראשון - מגוון מסלולי התמחות מרתקים

תואר ראשון בלימודי הנדסת פלסטיקה מאפשר לבחור בין כמה התמחויות. לימודי התמחות במסלול אריזה ופלסטיקה ירוקה, מתמקדים במציאת מקורות לתעשיית הפלסטיק, אשר מגיעים ממקורות בלתי תלויים בתעשיית הנפט. מסלול תכנון בחומרים פלסטיים, מוצרים ותבניות נועד להקנות לסטודנט כלים לתכנון ועיצוב של מוצרים חדשים, ומיישמת שימוש בכלים ממוחשבים מתקדמים. מסלול הנדסת חומרים לשימושים רפואיים, לעומת זאת, נועד להכשיר חוקרים ומהנדסים להתמודד עם בעיות רפואיות תוך שימוש בכלים טכנולוגיים והנדסיים חדשניים. לימודי השנה האחרונה כוללים גם הכנת עבודת גמר מחקרית, בתחום ההתמחות בהנדסה פלסטית שנבחר.

ללמוד תואר ראשון בהנדסת פלסטיקה - אפשרויות התעסוקה

לימודי הנדסת פלסטיקה מאפשרים השתלבות במגוון רחב של מקומות עבודה. בוגרי תואר ראשון יכולים לעבוד במחקר ופיתוח, תכנון ייצור והפצה של מוצרים, שיווק וניהול, אבטחת איכות ועוד. ניתן לעבוד בחברות פרטיות כמו כתר, נטפים, תרכובות ברום ואלביט, או בשוק הציבורי ברפאל, משרד הביטחון והתעשייה האווירית. לימודי הנדסת פלסטיקה לתואר ראשון מאפשרים להמשיך ללימודי תואר שני בהנדסה כימיתתואר שני בביוטכנולוגיה ועוד. ניתן לעבור גם למסלולי הנדסה אחרים, דוגמת הנדסת חומרים

שירות אישי חינם
לימודי הנדסת פלסטיקה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?