מוסדות לימודים

לימודי הנדסת חשמל

תואר ראשון בהנדסת חשמל

מכניקת הקוונטים ופיזיקת מצב מוצק נשמע לך מסקרן? תורת המעגלים החשמליים מרתקת אתכם?
לימודים לתואר ראשון בהנדסת חשמל זה התחום בשבילכם!. הנדסת חשמל הוא מקצוע מבוקש מאוד בעולם ההנדסה. במסגרת לימודי הנדסת חשמל תעמיקו את הידע בפיתוח התקנים אלקטרוניים ומערכות חשמל, תלמדו לפקח על פעולתם וביצועיהם ולאמת אותם. תתעמקו בתחום שעוסק בתכנון, מחקר ויישום תופעות פיזיקליות, חשמליות ואלקטרוניות שנועדו למטרות תכנון ופיתוח רכיבים, טכנולוגיות ומערכות. הנדסת חשמל מתפרשת על ספקטרום רחב של נושאים כגון - מקצועות ההיי-טק, תקשורת ותורת האינפורמציה, עיבוד אותות דיבור ותמונות, מחשבים, רשתות מחשבים ותקשורת נתונים, מערכות מולטימדיה, הנדסת תוכנה, אלקטרואופטיקה ותקשורת אופטית, שדות וגלים אלקטרומגנטיים, מיקרואלקטרוניקה וננו אלקטרוניקה, מעגלים אלקטרוניים משולבים מתקדמים (VLSI), בקרה ורובוטיקה, מערכות ביולוגיות, אלקטרוניקה רפואית ועיבוד אותות ביולוגיים, ראייה ומדעי התמונה, רשתות עצביות ומערכות לומדות.התואר כולל לימודי קורסים שונים בפיזיקה, מתמטיקה, ניהול פרויקטים, ונושאים ממוקדים בתחום הנדסת החשמל. לימודי המשך בתחום יכולים להתפרש למחקר, תרגול בקורסים או שילוב של השניים כאשר היעד הנכסף הוא הדוקטורט.

 

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בהנדסת חשמל - מה עושה מהנדס חשמל?

מהנדס חשמל מתכנן מערכות תקשורת, שבבים, עיבוד אותות, מערכות אלקטרוניות ביתיות, רובוטים, טילים, מטוסים ועוד. חלק גדול מעבודתו של המהנדס מוקדש למשא ומתן בנוגע להצעות מול לקוחות, הכנת תקציב והחלטה על לוחות זמנים לפרויקטים. מהנדסים רבים מנהלים צוותים של טכנאים או מהנדסים זוטרים וזו הסיבה שיכולת לנהל פרויקט היא חשובה ביותר.ברוב הפרויקטים ההנדסיים קיים צורך בכתיבת תיעוד וכאן באה לידי ביטוי החשיבות שביכולת כתיבה טכנית מעולה.

ללמוד תואר ראשון בהנדסת חשמל - למי מתאימים הלימודים?

אם יש לך יכולות בין-אישיות גבוהות, יכולות העלאת רעיונות וגישה טובה למקצועות ההנדסה והמתמטיקה לימודי הנדסת חשמל הם הלימודים המתאימים עבורך. יתרון נוסף של הלימודים הללו הוא שמדובר בהרבה עבודה מעשית כנאמר, דבר שמכשיר את הסטודנטים לרגע שיקבלו את התעודה, ויתחילו לעבוד. חלק מהסטודנטים מתחיל כבר לעבוד בתעשייה בשנים ג' ו-ד'. אם אתם מתעניינים בלימודי הנדסת חשמל, ייתכן כי תמצאו עניין גם בלימודי תואר ראשון בהנדסה בתחומים אחרים - הנדסת מערכות מידע, הנדסת מחשבים ותוכנה, הנדסת מכונות ועוד. 

לימודי הנדסת חשמל לתואר ראשון - מקומות העבודה

מהנדסי החשמל יכולים להימצא במעבדה של מפעל ייצור בעבודות פיתוח, אימות או יצור, במשרד של חברת ייעוץ, באתר עבודות, עבודה בחברות ביטחוניות, חברות התקשורת הגדולות, חברות הייטק, חברות סלולר  ובעוד מגוון מקומות עבודה. לאורך תקופת עבודת מהנדס החשמל שכיח שיתבקש לפקח על מגוון רחב של אנשים ביניהם מדענים, טכנאים, מתכנתים ומהנדסים עמיתים.

ללמוד הנדסת חשמל לתואר ראשון - שכר מהנדס חשמל

בוגרי הנדסת חשמל מתחילים בדרך- כלל במשכורת שנעה בין 6,000 ל-8,000. אנשים שהגיעו למשרות מפתח בתחום, מקבלים שכר נאה שמתחיל ב-10,000 ואף מגיע גם ל-20,000. החבר'ה הוותיקים בהנדסת חשמל מגיעים גם למשכורת שמוערכת ב-30,000. בסופו של דבר, השכר תלוי במעמד ובשנות הוותק שיש.

שירות אישי חינם
לימודי הנדסת חשמל
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?