מוסדות לימודים
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי תרבות, יצירה והפקה
מיקום בארץ: שדרות

לימודי הנדסה גרעינית

תואר ראשון בהנדסה גרעינית

הנדסה גרעינית עוסקת בטיפול בכורים גרעיניים, כלומר אותם מתקנים המשתמשים בריאקציה גרעינית לצורך הפקת אנרגיה, חומרים ומחקר, אך גם בתחומים נוספים. לימודי הנדסה גרעינית נוגעים גם בתחומים כמו השפעת קרינה על חומרים, אנליזה כימית בשיטות גרעיניות, ועוד. לימודי הנדסה גרעינית לתואר ראשון אפשריים רק במקום אחד בישראל, אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. ניתן לעשות את לימודי השנה הראשונה להנדסה גרעינית במכללת ספיר בשדרות, ולהמשיך את לימודי התואר, במידה ועומדים בתנאי הקבלה, באוניברסיטת בן גוריון. בהתאמה, גם השכר ללימודי התואר הראשון הוא אקדמאי, כלומר כמה אלפי שקלים בשנה. תנאי הקבלה להנדסה גרעינית הם הנמוכים ביותר מבין שאר מקצועות ההנדסה לתואר ראשון, אך הדבר מעיד רק על הביקוש הנמוך למקצוע, ולא על רמת הלימודים. לימודי הנדסה גרעינית מתאימים לאנשים בעלי חשיבה ריאלית ויכולות מתמטיות מפותחות, וכאלה המתעניינים בתחום. עם זאת, גם בתוך לימודי התואר הראשון ישנם כמה מסלולי התמחות, המשתנים בדרגת הקושי שלהם.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון B.Sc בהנדסה גרעינית - מידע כללי

למתעניינים בלימודי הנדסה גרעינית מומלץ, כמו לכל המתעניינים בלימודי תואר ראשון, להתייעץ עם בוגרי התואר ולשמוע מהם ממקור ראשון על המאפיינים השונים של כל מסלול התמחות. לימודי הנדסה גרעינית אורכים ארבע שנים, ומזכים בתעודת תואר ראשון B.Sc בהנדסה גרעינית. לימודי התואר הראשון מתחלקים, כמו תמיד, למקצועות בסיס ומסלולי התמחות. מקצועות הבסיס בלימודי הנדסה גרעינית כוללים מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, תכנות, ביולוגיה למהנדסים ועוד. בין המקצועות המיוחדים ללימודי הנדסה גרעינית לתואר ראשון ניתן למצוא תחומים כמו אלקטרוניקה גרעינית, בקרת כורים, איזוטופים וקרינות בביולוגיה, התנהגות חומרים בשדה קרינה, הנדסה קרינתית והערכת חשיפות של בני אדם לקרינה מייננת.

ללמוד תואר ראשון בהנדסה גרעינית - מגוון התמחויות מרתקות

לימודי הנדסה גרעינית לתואר ראשון מאפשרים להתמחות בכמה תחומים. אנרגיה גרעינית ויישומיה כוללת את כל הקשור לכורים גרעיניים, כגון תכנון ובנייה של כורים חדשים, או פיקוח ובקרה של הכורים הקיימים. הנדסת חשמל ומחשבים מתמקדת ביישומי קרינה במחקר ובתעשייה, ופיתוח שיטות מחקר ומכשור חדשני. לעומתם, מסלול הנדסה ביו רפואית לתואר ראשון במסגרת לימודי הנדסה גרעינית נועד צורכי פיתוח של עזרים רפואיים מתקדמים, וביניהם שכלול בדיקות רפואיות כמו M.R.I ודימות רפואי. 

לימודי הנדסה גרעינית לתואר ראשון - לימודים מרתקים ומאתגרים

לימודי הנדסה גרעינית הם לא רק לגאונים אבל בהחלט יש חשיבות לידע והיכולת שלכם לחשיבה ריאלית. התחום הינו חדש יחסית אך מרתק. בלימודי הנדסה גרעינית אתם זוכים להיחשף לתחום מרתק ומלהיב, להיות עדים לצפייה באטומים ובחלקיקים קטנים של החומרים מהם עשוי העולם. העולם שלנו כה מפותח ולימודי הנדסה גרעינית תורמים רבות בחקר המדע. העולם כולו עוד ממתין לתגלית הבאה ואולי אתם תיקחו חלק בדור העתיד של מהנדסים בתחום הגרעיני.

לימודי הנדסה גרעינית יתאימו הן לנשים ולהן לגברים, המיקוד העצום הוא על השאיפה לקידמה ומצוינות שלכם. הלימודים מאוד מבוקשים גם בחו"ל ועל כן תוכלו להשתלב בלימודי המשך בחו"ל או בתואר שני בתחום קרוב.

ללמוד הנדסה גרעינית לתואר ראשון B.Sc - אפשרויות התעסוקה וההתפתחות המקצועית

לימודי הנדסה גרעינית לתואר ראשון מאפשרים להשתלב בקריה למחקר גרעיני בדימונה או בנחל סורק, בחברת חשמל, בוועדה לאנרגיה אטומית או בבתי חולים שונים. מטבע הדברים אין תעסוקה לעצמאיים בתחום זה. הנדסה גרעינית הינה תחום מבוקש גם במדינות אחרות, ולימודי תואר ראשון מאפשרים השתלבות בחברות בין לאומיות וייעוץ לממשלות זרות. 

לימודי הנדסה גרעינית לתואר שני או שלישי אפשריים כרגע רק באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, שהיא כאמור גם המוסד האקדמי היחיד בישראל המוסמך ללמד תואר ראשון בהנדסה גרעינית. לימודי תואר ראשון נוסף בתחומים דוגמת לימודי פיזיקה, לימודי הנדסה רפואית, לימודי הנדסה כימית או לימודי מדעי המחשב מאפשרים להרחיב את אופציות התעסוקה, ומוצעים במוסדות לימוד ברחבי הארץ.

שירות אישי חינם
לימודי הנדסה גרעינית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?