מוסדות לימודים
המכללה הטכנולוגית להנדסאים כינרת בעמק הירדן
המכללה הטכנולוגית להנדסאים כינרת בעמק הירדן
לימודי הנדסאי תוכנה במגמת רשתות תקשורת ואינטרנט
מיקום בארץ: כנרת
מינהלטק - המינהל הטכני
מינהלטק - המינהל הטכני
לימודי טכנאי מחשבים
מיקום בארץ: כפר סבא, ראשון לציון
מכללת אין ליין
מכללת אין ליין
לימודי טכנאי PC למקצוע
מיקום בארץ: פתח תקוה
מכללת לפיד אשדוד - המכללה הטכנולוגית
מכללת לפיד אשדוד - המכללה הטכנולוגית
לימודי מקצוע לעתיד בטוח
מיקום בארץ: אשדוד
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי טכנאי PC ורשתות תקשורת
מיקום בארץ: שדרות
מכללת אורט הרמלין להנדסאים, נתניה
מכללת אורט הרמלין להנדסאים, נתניה
לימודי הנדסאים, השלמות לתואר ראשון, לימודי תעודה
מיקום בארץ: נתניה
בית הספר להנדסאים רופין
בית הספר להנדסאים רופין
לימודי מגוון קורסים
מיקום בארץ: עמק חפר

לימודי טכנאי מחשבים תקשורת ותוכנה

תעודת טכנאי מחשבים תקשורת ותוכנה

תואר טכנאי במחשבים או תקשורת ותוכנה הינו תעודה מבוקשת, המאפשרת עבודה במקצוע מעניין ומתגמל, ובזמן קצר יותר מאשר לימודי תואר ראשון להנדסת מחשבים. ישראל היא מעצמת היי טק, וההתפתחות הטכנולוגית המואצת בתחום המחשוב גורמת לביקוש רב לאנשי מקצוע מיומנים, בעלי תעודת טכנאי ממכללות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי טכנאי מחשבים - תקשורת ותוכנה - מידע כללי

לימודי טכנאי מחשבים או תקשורת ותוכנה אפשריים כיום במגוון של מכללות ותחומי התמחות, ומומלץ לבדוק את מסלולי הלימוד במכללה הספציפית לפני ההרשמה. לימודי טכנאי אורכים שנתיים בלבד, לעומת ארבע שנים של תואר ראשון בהנדסה, וגם תנאי הקבלה קלים יותר. רוב המכללות דורשות תעודת בגרות מלאה כתנאי קבלה ללימודי טכנאי מחשבים או תקשורת ותוכנה, ולימודי מכינה טכנולוגית או קדם הנדסאית מיועדים לאלה שאין להם תעודת בגרות מלאה ורוצים להשלים את המקצועות החסרים להם. עולם המחשבים הוא רחב ומקיף נושאים רבים, אך לימודי טכנאי תוכנה הם המבוקשים ביותר, גם מבחינת כמות הסטודנטים הלומדים, וגם מבחינת אפשרויות התעסוקה לאחר הלימודים. אם אתם מתעניינים בלימודי טכנאי מחשבים, אולי תמצאו עניין גם בתואר הראשון במדעי המחשב, ובמגוון הקורסים השונים בתחום המחשבים וההייטק.

קורס טכנאי מחשבים - התמחות תקשורת ותוכנה - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי טכנאי מחשבים תקשורת ותוכנה מגוונת ומאתגרת, וכוללת הכרת לוח האם על רכיביו השונים והתוספות הייחודיות לסוגים השונים, הכרת מעבדים בטכנולוגיות שונות, הכרת החומרה והתוכנה במחשבים והבנתם בצורה יסודית ומעמיקה, לימודי סוגי הזיכרון במחשב וכיצד להתאימם בצורה היעילה ביותר, הכרת כרטיסי הרחבה שונים, וכן היכרות מעמיקה עם הרכיבים הפריפריאליים השונים דוגמת עכבר, מקלדת, כונן דיסקים ודיסק קשיח.

לימודי טכנאי תוכנה כוללים גם שימושים יעילים בתוכנות תחזוקת מחשב שונות, תוכנות אנטי ווירוס וההבדלים ביניהן, והיכרות מעמיקה עם מערכת ההפעלה של המחשב לקבלת הביצועים הטובים ביותר. מאחר וכיום מחשב אינו מהווה יחידה עצמאי אלא מהווה ברוב המקרים ממשק לעולם האינטרנט ושיתופי ידע שונים, לימודי טכנאי תוכנה כוללים גם מבוא לרשתות מחשבים, כלי שיתוף משאבי מחשבים, וכן היכרות עם עולם האינטרנט והדרכים בהן הוא יכול לסייע לטכנאי תוכנה בעבודתו.

לימודי טכנאי תוכנה, כמו כל תחום בלימודי טכנאים, כולל גם עבודה מעשית רבה המקנה ניסיון מעשי ומאפשרת השתלבות בשוק העבודה. לאורך כל השנה משולבות מעבדות מעשיות בלימודים העיוניים, ולקראת סיום הלימודים על הסטודנטים להגיש פרויקט גמר בתחום ההתמחות שלהם. עמידה בהצלחה בכל המבחנים מאפשרת לקבל דיפלומה מטעם המכללה, אך יש לוודא שדיפלומה זו מפוקחת ומוכרת על ידי מה"ט.

ללמוד להיות טכנאי מחשבים תקשורת ותוכנה - אפשרויות התעסוקה והמשך הלימודים

אפשרויות התעסוקה העומדות בפני בוגרי לימודי טכנאי תוכנה הן רבות ומגוונות, וגם בעיתות מיתון כלכלי, אנשי מחשבים ותוכנה איכותיים תמיד יהיו מבוקשים. ניתן להשתלב בחברות היי טק, סטרט אפ, משרדים ממשלתיים שונים, התעשייה הביטחונית, מפעלים, ועוד. למעשה, כיום בכל חברה קיימת יחידת מחשב, כך שניתן לעבוד גם בחברות שתחום ההתמחות שלהם אינו קשור בצורה ישירה למחשבים.

תחומי העיסוק הפתוחים בפני לימודי טכנאי תוכנה רחבים גם הם, וכוללים ניהול רשתות תקשורת מחשבים, הדרכת והטמעת מערכות מחשב, פיתוח תוכנות, ניהול בסיסי נתונים, ועוד. ניתן לעבוד גם כעצמאי, דבר המאפשר חופש אך כרוך גם בסיכונים רבים, במיוחד בתקופות מיתון. לימודי טכנאי תוכנה מקצרים את משך הלימודים הדרוש לשם קבלת תואר ראשון בהנדסה, ורבים בוחרים בדרך זו. כמובן שניתן ללמוד גם תחומים אחרים לתואר ראשון, וגם במקרה זה לימודי הטכנאי ייזקפו לזכות הסטודנט ויקצרו את משך לימודי התואר הראשון.

שירות אישי חינם
לימודי טכנאי מחשבים תקשורת ותוכנה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?