מוסדות לימודים
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית בית ברל
מידע וספרנות
מיקום בארץ: כפר סבא
אורנים, המכללה האקדמית לחינוך
אורנים, המכללה האקדמית לחינוך
לימודי תעודה והתמחות
מיקום בארץ: קריית טבעון
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית בית ברל
מידענות
מיקום בארץ: כפר סבא

לימודי מידענות

למצוא את הידע שכולם צריכים

מידענות הינה תחום חדש ומתפתח במהירות, אשר נועד לתת מענה בתחום של ניהול מידע בעולם בו ישנה נגישות גבוהה מאוד למידע על סוגיו השונים. לימודי מידענות מקנים כלים מקצועיים לשם איתור, ניתוח וניהול של מידע ספציפי באמצעות מחשבים, בכדי לקבל החלטות מושכלות בזמן אמת.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס מידענות - מידע כללי

לימודי מידענות התפתחו בשנים האחרונות על רקע הגידול העצום בכמות הידע המצויה במאגרי מידע מסחריים וברשת האינטרנט. תפקידו של המידען כולל חיפוש חומר במקורות שונים, איסוף וניתוח של הנתונים, והגשה של המידע המתקבל בצורה ברורה ומדויקת. לימודי מידענות מקנים את הכלים המקצועיים הנחוצים לשם חיפוש מהיר ויעיל במקומות הרלוונטיים, על מנת להביא נתונים מדויקים ומעודכנים בזמן קצר ככל האפשר.

לימודי מידענות - תפקידו של המידען

מידענות מצריכה מגוון רחב של יכולות ובהן התאמת מקורות המידע הרלוונטיים לבעיות השונות, איתור והערכה של מידע, זיהוי הצורך הספציפי במידע בהתאם לבעיה, הבנה של ההיבטים האתיים והחוקיים הנוגעים לשימוש במידע, ארגון וניהול של המידע בהתאם לבעיה עליה הוא בא לענות, והיכרות עם קשת רחבה של מקורות מידע מקצועיים וממוחשבים. לימודי מידענות מסייעים בהכשרת אנשי מקצוע איכותיים ומיומנים, המצוידים בכלים מקצועיים לשם התמצאות בעולם דינאמי.

ללמוד מידענות - תכנית הלימודים

לימודי מידענות מוצעים במסגרת של לימודי תעודה האורכים שנה, או לימודי תואר ראשון האורכים שלוש שנים. חלק ממוסדות הלימוד בתחום מקיימים את הקורסים במתכונת של לימודי ערב, כך שגם אנשים עובדים יכולים ליהנות מהלימודים המרתקים. תכני הלימוד כוללים נושאים דוגמת חקר האינטרנט, איסוף מידע, מידענות עסקית, חיפוש מידע ושליפת המידע החיוני מתוכו, יישומיי מידענות, אפיון תפקידו של המידען בארגון, הערכת מקורות מידע וכלים התומכים בתהליכים אלו, סוגיות אתיות בעבודת המידען, בניית מאגרי מידע, טכניקות חיפוש ואיתור, פיתוח כלים לארגון ידע, יישומי מידע בחברה, ניהול ידע בארגונים, אחזור מידע, ועוד.

קורס מידענות - קהל היעד ותנאי הקבלה

ספרנים מהווים את קהל היעד הטבעי ללימודי מידענות, אך גם בוגרי תואר ראשון מתחומים שונים וחוקרים מתחומי מחקר מגוונים יוכלו לרכוש כלים ומיומנויות חשובות לשם התפתחות אישית ומקצועית. בדרך כלל נדרשת תעודת בגרות מלאה על מנת להתקבל ללימודים. תנאי קבלה ללימודי מידענות משתנים בהתאם למוסד הלימודים ובהתאם למידת ההתמחות, אך היכרות עם המחשב והאינטרנט מהווים תנאי קבלה בסיסי ברוב תוכניות הלימודים. 

לימודי מידענות - אפשרויות התעסוקה

לאחר סיום לימודי מידענות ניתן להשתלב בקשת רחבה של מקומות תעסוקה, ובהם מוסדות חינוך, חברות היי טק, ספריות, חברות משאבי אנוש, בתי חולים, ומשרדים ממשלתיים.

שירות אישי חינם
לימודי מידענות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?