מוסדות לימודים
יקב שורק
יקב שורק
יקב שורק - בית ספר לעשיית יין - לימודי עשיית יין
מיקום בארץ: קיבוץ נחשון
המכללה האקדמית אוהלו בקצרין
המכללה האקדמית אוהלו בקצרין
לימודי המשך והשתלמויות
מיקום בארץ: קצרין
המכללה האקדמית תל חי
המכללה האקדמית תל חי
בית הספר לפרי הארץ ומוצריו
מיקום בארץ: תל חי

לימודי ייצור יין

תעודת העשרה בגידול גפנים וייצור יין

לימודי גידול גפנים וייצור יין הם תחום המתפתח במהירות, עם התפתחות תחום האלכוהול והשתייה בישראל, והצורך באנשי מקצוע איכותיים ומיומנים. כיום ישנם יקבי בוטיק ויקבים ביתיים רבים, ועל מנת להצליח בעולם תחרותי ודינאמי יש להכיר את התחום לעומק.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס ייצור יין וגידול גפנים - מידע כללי

בשנים האחרונות הוקמו יקבי פרטיים קטנים, שעוסקים בייצור יין בקנה מידה קטן אך איכותי. בארץ ישראל ישנם אזורים רבים המתאימים לגידול גפנים המתאימים לייצור יין, ולאורך כל הדורות תרבות היין באזור מפותחת ועשירה, לימודי תעודת העשרה בגידול גפנים וייצור יין מקנים את הידע והכלים הדרושים על מנת לגדל גפנים בהצלחה, ליצור יין איכותי, ולשווק את התוצרת בארץ ובעולם בצורה מסחרית.

תהליך ייצור יין הינו מורכב ובעל שלבים רבים, אך התמורה המתקבלת לבסוף מצדיקה את ההשקעה. יש לבחור את החלקה המתאימה לשם גידול גפנים מתאימים לסוג היין המבוקש, לגדל אותן בצורה נכונה, לבצור ברגע המתאים, ליישן בבקבוק את הזמן הנדרש, לשווק בצורה נכונה ועוד. לימודי גידול גפנים וייצור יין מקנים את הכלים התיאורטיים והמעשיים הדרושים לצורך פתיחת יקב פרטי, ומאפשרים להגשים חלום של רבים.

לימודי ייצור יין - מה לבדוק לפני שנרשמים?

כיום ניתן ללמוד גידול גפנים וייצור יין בצורה מוסדרת במספר מועט של מכללות, אולם יש לצפות שעם הביקוש הרב גם ההיצע בתחום יגדל. לימודי תעודת העשרה בגפנים וייצור יין אורכים כשנה, אולם ישנה אפשרות ללימודי קורס קצרים וממוקדים בנושא ספציפי בתחום. מומלץ לבדוק את איכות סגל המרצים ומידת ניסיונם בתחום, את תוכנית הלימודים, וכן מיקום גיאוגרפי ונגישות של שכר הלימוד. לימודי גפנים וייצור יין אינם מחייבים ידע מקדים, אולם קורסים מתקדמים יותר מיועדים בעלי ניסיון מעשי בתחום.

ללמוד לייצר יין - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי גידול גפנים וייצור יין עשירה ומרתקת, מגוון רחב של נושאים, ומשלבת גם התנסות מעשית וסיורים לימודיים. הכרת הזנים הנפוצים בארץ, ציוד למארז יין, כימיה ומיקרוביולוגיה בסיסית בייצור יין, תהליך ייצור היין, צבע וארומה בגפן, הרכב הענבים ומאפיניהם, גישות שונות להכנת יין בארץ ובעולם, הבדיקות ההכרחיות בייצור יין, זיהוי פוטנציאל הכרם, הסטורית היין בארץ ישראל, עלות ייצור יין והחזקת כרם, אנליזה של יין, סקירת מצב יינות הבוטיק בארץ, זיהוי פגמים ומניעתם, הגנת הצומח, הציוד ביקב, ועוד. הפן המעשי של לימודי גידול גפנים וייצור יין כולל סיורים לימודיים ביקבים שונים בארץ, טעימות יין מהארץ והעולם, מדע הטעימה, התנסות מעשית, ודיונים עם ייננים מנוסים. אם אתם מתעניינים בלימודי ייצור יין, אולי תמצאו עניין גם בלימודים בקורס ברמנים, לימודים לתואר ראשון בתיירות ומלונאות, או בקורסים נוספים בתחומי המסעדנות והבישול.

קורס ייצור יין וגידול גפנים - מה עושים בסיום הלימודים?

עם סיום לימודי גידול גפנים וייצור יין, הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, וכן לתעודה במסלול ההתמחות. תחום היקבים הפרטיים צובר תאוצה בשנים האחרונות, וישנם מספר רב של מקומות בהם ניתן להשתלב בשוק העבודה. נוסף ליקבים פרטיים, ניתן להשתלב גם ביקבים גדולים ומסחריים, וכן בעבודה בבתי מלון, מסעדות או חוות חקלאיות לגידול גפנים. גם אוהבי יין המעוניינים להעשיר את השכלתם בתחום ימצאו עניין רב בלימודי גידול גפנים וייצור יין, מעבר לרצון להתקדם מבחינה מקצועית. רבים מבוגרי הקורס, המעוניינים להפיץ את מרכולתם, ייתרמו רבות מלימודי שיווק ופרסום

שירות אישי חינם
לימודי ייצור יין
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?