מוסדות לימודים
מכון לנדר בירושלים
מכון לנדר בירושלים
קורסי קיץ
מיקום בארץ: ירושלים
המכללה האקדמית הדסה
המכללה האקדמית הדסה
מכללת הדסה ירושלים. תמיד מחוברים
מיקום בארץ: ירושלים
מכללת מישלב
מכללת מישלב
לימודי ניהול מטבח מוסדי
מיקום בארץ: תל אביב
קואצ'רס סקול
קואצ'רס סקול
בית הספר לאימון אישי ותזונה נכונה
מיקום בארץ: צפון, מרכז

לימודי בישול ומסעדנות

תעודת העשרה בבישול, טבחות, מסעדנות ומזון

בישול הינו אחד מהתחומים החשובים ביותר בחיים, ובעוד שיש כאלו האוכלים על מנת לחיות, יש את אלה אשר חיים על מנת לאכול. לימודי בישול, מסעדנות ומזון מעניקים כלים מקצועיים מתקדמים, ומאפשרים לשדרג את אמנות הבישול הביתי או להשתלב בתפקידי טבחות במגוון מסעדות, מלונות, בתי הארחה ועוד.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס בישול ומסעדנות - מידע כללי

בישול ומסעדנות זוכים למקום של כבוד במוספי העיתונים השונים, ורבים מבקשים ללמוד כיצד להכין אוכל ולהתאים את היין למנות על מנת להבטיח חווית אכילה מושלמת. מספרן הרב של תוכניות טלוויזיה בנושא בישול ומסעדנות מעיד על החיבה הרבה לתחום זה, כמו גם החנויות הייעודיות לתחום אשר נפתחות ללא הרף בשנים האחרונות. לימודי בישול, מסעדנות, טבחות ומזון מאפשרים להכיר בצורה מעמיקה את רזי התחום, ולהפוך את התחביב למקצוע. עם זאת, כמובן שגם מי שאוהב להכיר מתכונים חדשים, להיות יצירתי במטבח, להכין מאכלים חדשניים ומקוריים, ולהפתיע את המשפחה והחברים בארוחות טעימות יפיק תועלת רבה מלימודי מזון, בישול ומסעדנות.

לימודי בישול, טבחות ומסעדנות - מגוון מסלולי לימוד והתמחות

בישול, טבחות, מסעדנות ומזון כוללים קשת רחבה של תחומים, ובהתאם לכך ישנו מגוון רחב של מסלולים ללימודי תעודת העשרה וקורסים בתחום. לימודי בישול ביין, לימודי תרבות היין, ניהול מסעדה, לימודי תזונה טבעית, בישול איטלקי, קינוחים, בישול למסעדות, לימודי צמחי מרפא והרבליזם, סדנת אפייה, לימודי קונדיטוריה ומגדנאות, עבודה עם סכינים, קונדיטור מתקדם, סדנת אידוי, לימודי גידול גפנים וייצור יין, הגשה ומלצרות, לימודי תזונה הוליסטית, לימודי מזון ומשקאות, בישול מקצועי, יסודות הבישול, בישול סיני, מגדנאות, סדנת עישון, יסודות הקונדיטאות או סדנאות שונות בתחום בישול אתני הם רק חלק מההיצע העומד לרשות המתעניינים בלימודי בישול, טבחות, מסעדנות ומזון. 

בהתאם למגוון הרחב של לימודי בישול, טבחות, מסעדנות ומזון, משך הלימודים וסוג התעודה המתקבלת משתנה על פי ההתמחות. לימודי יסודות הבישול נערכים בדרך כלל בצורה חוויתית של מפגשים ספורים, אינם מציבים תנאי קבלה כלשהם ואינם מקנים תעודה מקצועית. מנגד, לימודי מסעדנות אורכים שנתיים אקדמיות, מקנים ידע תיאורטי מקיף, כוללים תנאי קבלה של ניסיון תעסוקתי בתחום הניהול והמלונאות, ומקנים תעודת גמר יוקרתית המאפשרת להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה.

לימודי בישול, טבחות, מסעדנות ומזון אינם רק לצורך הסבה מקצועית או התקדמות במקום העבודה, כמובן, ורבים בוחרים בתחום זה על מנת להתפתח מבחינה אישית ולהעשיר את התזונה היום יומית. ישנם מגוון רחב של סדנאות בנושא בישול לשם לימודי פנאי והעשרה בלבד, ובדרך כלל הן אינן מזכות בתעודת גמר כלשהי. סדנאות כאלה כוללות לימודי הכנת צירים ורטבים חמים וקרים, מאכלי ביצים, אמנות הבישול, קינוחים, שיטות הסמכה, כבש וטלה, בישול איטלקי, מבנה המטבח המקצועי, מאכלי בצק, הכנת מרקים, מנות ראשונות חמות וקרות, נוזלים יסודיים, הכרת חלקי הבשר, לחמים, פסטה ואטריות, הכרת כלי מטבח, דגים ופירות ים, עבודה עם סכינים, הכנת תפריטים, עוף ובעלי כנף, שיטות חיתוך, שימוש בתנור, תזונה נכונה, בישול הודי, או בישול צמחוני וטבעוני.

ללמוד טבחות, מסעדנות ובישול - מה לבדוק לפני שנרשמים?

ישנם מוסדות לימוד רבים המציעים לימודי בישול, טבחות, מסעדנות ומזון, ומומלץ לבדוק בקפידה את רמת צוות המרצים, יוקרת המוסד, וכן את טיב התעודה המתקבלת. גורמים נוספים שכדאי לבדוק הם מיקום הלימודים תוך מתן עדיפות למוסדות המתמקדים בלימודי בישול, טבחות, מסעדנות ומזון, מידת ההתנסות המעשית, מיקום גיאוגרפי ונגישות, גובה שכר הלימוד ועלות חומרי הגלם, ומידת הסיוע של מוסד הלימודים בשיבוץ לעבודה לאחר לימודי בישול ומסעדנות. מוסדות אקדמיים מסוימים מאפשרים להשתלב בלימודי בישול, טבחות, מסעדנות ומזון על חשבון הפיקדון הצבאי, אך יש לברר זאת טרם ההרשמה. מוסדות רבים מציעים מסלולי לימודי ערב, המאפשר לשלב את לימודי מסעדנות ומזון עם עבודה במשרה מלאה.

קורס הכשרת טבחים ומסעדנים  - אפשרויות רבות להתפתחות מקצועית

יש לזכור כי עולם המזון והמסעדנות הינו רחב ידיים, ולמי שרוצה להתקדם מבחינה מקצועית ואישית מומלץ להמשיך ללימודי קורסים נוספים בתחום כגון לימודי ברמנים, לימודי מלונאות ותיירות, ועוד. 

שירות אישי חינם
לימודי בישול ומסעדנות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?