מוסדות לימודים
מכללת רמת גן - לימודי האוניברסיטה הפתוחה
מכללת רמת גן - לימודי האוניברסיטה הפתוחה
לימודי תואר ראשון במדעי המדינה
מיקום בארץ: רמת גן

לימודי פסיכולוגיה ומדעי המדינה

תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעי המדינה

לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעי המדינה הינם שילוב מבוקש, המאפשר להבין את מאחורי הקלעים של זירת ההתרחשות המדינית על כל היבטיה. השילוב בין לימודי מדעי המדינה ולימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון נחשב למרתק במיוחד, ומאפשר להשתלב בקשת רחבה של מקומות תעסוקה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדע המדינה - מידע כללי

לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעי המדינה מבוקשים בקרב סטודנטים אשר מחפשים להבין בצורה מעמיקה את הסיבות והמניעים מאחורי מהלכים מדיניים שונים, תוך ניתוח כלכלי, פסיכולוגי, משפטי, מוסדי ומדיני של היחסים בין מדינות שונות. לימודי מדעי המדינה מקנים היכרות מעמיקה עם העולם הפוליטי בכלל בדגש על הפוליטיקה בישראל, וחושפים את הסטודנטים לתחומי המנהל, הכלכלה, המשפט, הפוליטיקה ועוד. לימודי פסיכולוגיה מתמקדים בחקר הפרט, וחוקרים את יחסי הגומלין בין פרט בודד לחברה בכללותה, ומקנים זווית ראיה חדשנית על היחסים בין המדינות.

ללמוד תואר ראשון במדעי המדינה ופסיכולוגיה - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי תואר ראשון במדעי המדינה ופסיכולוגיה עשירה ומרתקת, ופותחת את הדלת בפני קריירה משגשגת במגוון תחומים. הסטודנטים נחשפים לעולם המרתק של הפוליטיקה הבין מדינית ושל נפש האדם, ורוכשים כלים מחקריים מתקדמים לשם ניתוח המציאות הדינאמית והמורכבת של היחסים הן בתוך מדינת ישראל והן בין מדינת ישראל לגורמים מדיניים אחרים. כל אלה דורשים מהסטודנטים ללימודי תואר ראשון משולב במדעי המדינה ופסיכולוגיה יכולת למידה גבוהה וסקרנות, וכן נכונות להשקעה מרובה. חשוב לציין כי על מנת להתקדם מבחינה מקצועית בתחום הפסיכולוגיה, יש להמשיך ללימודי תארים מתקדמים בהתמחויות הפסיכולוגיה השונות.

במהלך לימודי תואר ראשון רב תחומי במדעי המדינה ופסיכולוגיה הסטודנטים נחשפים לנושאים רבים ומגוונים, ורוכשים השכלה עשירה המאפשרת להמשיך ולהתעדכן באופן עצמאי גם לאחר סיום הלימודים. שיטות ודרכי מחקר בפסיכולוגיה, עובדים זרים בישראל, פסיכולוגיה חברתית, מממשלתיות בישראל, סטטיסטיקה לפסיכולוגים, פוליטיקה השוואתית ישראלית, למידה וזיכרון, שלטון מקומי, תפישה חושית, שוק העבודה בישראל ופסיכולוגיה פיזיולוגית הם רק חלק מהנושאים במהלך לימודי תואר ראשון פסיכולוגיה ומדעי המדינה.

לימודי מדע המדינה ופסיכולוגיה לתואר ראשון - תנאי הקבלה

תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון במדעי המדינה ופסיכולוגיה אינם זהים לכל מוסדות הלימוד, אך בדרך כלל הם כוללים תעודת בגרות מלאה או חלקית. תנאי קבלה נוסף הוא ציון פסיכומטרי, כאשר חלק ממוסדות הלימוד משקללים ממוצע בין תעודת הבגרות והפסיכומטרי.

ללמוד פסיכולוגיה ומדע המדינה לתואר ראשון - משך הלימודים והתעודה

משכם של לימודי תואר ראשון רב תחומי במדעי המדינה ופסיכולוגיה הוא שלוש עד ארבע שנים, ולאחר סיום הלימודים בהצלחה הבוגרים זכאים לתואר ראשון B.A. בפסיכולוגיה ומדעי המדינה מטעם המוסד בו למדו.

לימודי BA בפסיכולוגיה ומדעי המדינה - אפשרויות התעסוקה 

לאחר סיום לימודי תואר ראשון רב תחומי במדעי המדינה ופסיכולוגיה ניתן להשתלב בקשת רחבה של תחומים, עקב הביקוש הרב לאנשי מקצוע איכותיים בעלי ידע רב תחומי. חברות כוח אדם, הסברה, משרד החוץ, תיירות, מחלקת משאבי אנוש ורשויות מקומיות הם רק חלק מאפשרויות התעסוקה הפתוחות בפני בוגרי לימודי תואר ראשון רב תחומי במדעי המדינה ופסיכולוגיה. אפשרות נוספת היא להמשיך ללימודי תארים מתקדמים במדעי המדינה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, פסיכולוגיה, מנהל עסקים ועוד.

שירות אישי חינם
לימודי פסיכולוגיה ומדעי המדינה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?