מוסדות לימודים
הקריה האקדמית אונו
הקריה האקדמית אונו
תואר ראשון במשפטים
מיקום בארץ: קריית אונו, אור יהודה
המכללה האקדמית נתניה
המכללה האקדמית נתניה
תואר ראשון במשפטים
מיקום בארץ: נתניה
המרכז האקדמי למשפט ועסקים
המרכז האקדמי למשפט ועסקים
לימודי תואר ראשון במשפטים בפקולטה למשפטים
מיקום בארץ: רמת גן
המרכז האקדמי שערי משפט
המרכז האקדמי שערי משפט
לימודי תואר ראשון במשפטים
מיקום בארץ: הוד השרון
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי תרבות, יצירה והפקה
מיקום בארץ: שדרות
המרכז האקדמי כרמל
המרכז האקדמי כרמל
תואר ראשון במשפטים
מיקום בארץ: חיפה
המרכז האקדמי פרס
המרכז האקדמי פרס
אחד על אחד, עד התואר.
מיקום בארץ: רחובות
המרכז האקדמי למשפט ועסקים
המרכז האקדמי למשפט ועסקים
לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות משפט וזכויות אדם
מיקום בארץ: רמת גן
המרכז האקדמי למשפט ועסקים
המרכז האקדמי למשפט ועסקים
לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות משפט מסחרי ותקשורת
מיקום בארץ: רמת גן
המרכז האקדמי למשפט ועסקים
המרכז האקדמי למשפט ועסקים
לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות משפט פלילי וקרימינולוגיה
מיקום בארץ: רמת גן

לימודי משפטים

תואר ראשון במשפטים לאקדמאים

על אף מספרם הרב של בוגרי תואר ראשון במשפטים, רבים עדיין מבקשים ללמוד במסלול זה מאחר והוא פותח דלתות מקצועיות רבות. לימודי תואר ראשון במשפטים לאקדמאים מעניקים ידע תיאורטי רב תחומי, ומאפשרים להתקדם מבחינה מקצועית.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון במשפטים לאקדמאים - מידע כללי

בעידן המודרני יש צורך בהשכלה במגוון תחומים, ומשום כך גם בעלי תואר אקדמי בוחרים ללמוד נושאים נוספים. בנוסף, אנשי מקצוע דוגמת רופאים, מנהלים במשרות בכירות ואנשי תקשורת נדרשים לידע משפטי, ומבקשים לרכוש אותו באופן עצמאי על מנת לא להזדקק לשירותיהם של יועצים שונים. סיבה נוספת של לימודי משפטים לתואר ראשון היא כמובן הרצון להעשיר את הידע, על מנת להתפתח מבחינה אישית ולהכיר עולמות תוכן חדשים. עוד חשוב לציין, כי עובדים במשרדים ממשלתיים מקבלים שכר בין השאר בהתבסס על ההשכלה האקדמית, ומשום כך לימודי תחום ידע נוסף מבחינה אקדמית מסייעים להעלות את השכר.

על פי מחקרים אחרונים, רק כשליש מהעובדים במשק הישראלי משתלבים באפיקי תעסוקה הקשורים בצורה ישירה לתחום אותו למדו. משום כך, אקדמאים רבים מוצאים כי הם מבקשים לרכוש ידע בתחומים נוספים, אשר יאפשר להם לפתוח אפשרויות תעסוקה חדשות. לימודים של תואר אקדמאי נוסף, ובפרט של תואר ראשון במשפטים, מעניקים ידע עדכני, ומאפשרים לרכוש השכלה רב תחומית נרחבת. חשוב לציין שעל מנת לקבל את הזכאות לתואר ראשון יש צורך בלמידת מכלול רחב של קורסים, אך למעוניינים בכך ניתן לבחור רק קורסים אשר מעניינים או מקדמים מבחינה מקצועית מתוך לימודי משפטים לתואר ראשון.

לימודי משפטים לבעלי תואר ראשון - פטורים והכרה בלימודים קודמים

מאחר והביקוש של לימודי משפטים לתואר ראשון הוא כה גדול, ישנן מכללות ואוניברסיטות ברחבי הארץ המציעות לימודים אלו. חשוב לציין שאקדמאים זכאים לפטורים מסוימים, וזאת בהתחשב בתחום אשר נלמד במהלך התואר הראשון. במידה והתחום אינו חופף כלל, דוגמת לימודי הנדסה או לימודי רפואה, יש צורך במספר רב של השלמות. עם זאת, חשוב לברר בצורה פרטנית עם מוסד הלימודים לאילו פטורים זכאים, ומומלץ לעשות זאת טרם ההרשמה על מנת למנוע אכזבות ומפח נפש לאחר מכן. המסלול המלא של לימודי משפטים נמשך שלוש וחצי שנים, אך במידה ובוחרים במסלול של לימודי ערב, או במקרה בו ישנה הכרה בלימודים קודמים רבים, הרי שהוא יכול להתקצר במידה משמעותית.

לימודי משפטים לתואר ראשון לאקדמאים - תכנית הלימודים

תוכנית הלימודים של תואר ראשון במשפטים נחשבת למרתקת במיוחד, ומקיפה בין קשת עשירה של תחומים. לימודי משפט מסחרי ועסקי, מדינה ופוליטיקה, דיני חוזים, יסודות בכלכלה למשפטנים, דיני הפרקטיקה המשפטית, תולדות משפט המערבי, משפט אירופאי קונטיננטאלי, מקורות המשפט הישראלי, משפט בינלאומי, דיני חוזים, משפט חוקתי ומנהלי, משפט פלילי, משפט פלילי ותורת המשפט הם רק חלק מהקורסים המרתקים להם נחשפים הסטודנטים במהלך לימודי משפטים לאקדמאים. בנוסף לנושאים תיאורטיים מעמיקים וכלליים אליהם נחשפים הסטודנטים במהלך הלימודים, ישנם תחומים מרתקים דוגמת זכויות אדם, צדק סביבתי, קרימינולוגיה ומדעי החברה, חשבונאות, כלכלה או משפט מסחרי, אשר ניתן להתמחות בהם בצורה מעמיקה יותר.

לימודי תואר ראשון במשפטים לאקדמאים - מה עושים בסיום הלימודים?

חשוב לציין כי גם לאחר סיום לימודי משפטים לתואר ראשון, עדיין יש מסלול הכשרה ארוך ומפרך טרם קבלת תעודת עורך דין. ראשית, לעבור התמחות של שנה במשרד עורכי דין או בבית משפט, ורק לאחר מכן ניתן לגשת אל הבחינות של לשכת עורכי הדין. משום כך, אקדמאים רבים אשר בוחרים בלימודי משפטים כתואר נוסף אינם ממשיכים במסלול הכשרה זה, אלא משתלבים בשוק העבודה מיד לאחר סיום הלימודים. אפשרויות התעסוקה הפתוחות בפני בוגרי תואר ראשון במשפטים הן רבות, וכוללות עבודה הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי. ניתן להשתלב במשרדי עורכי דין בתפקידים שונים, ברשות המחוקקת או השופטת, ולעסוק בתפקידי ניהול אשר מצריכים ידע רב תחומי.

שירות אישי חינם
לימודי משפטים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?