מוסדות לימודים
הקריה האקדמית אונו
הקריה האקדמית אונו
תואר ראשון במשפטים
מיקום בארץ: קריית אונו, אור יהודה
המכללה האקדמית נתניה
המכללה האקדמית נתניה
תואר ראשון במשפטים
מיקום בארץ: נתניה
המרכז האקדמי למשפט ועסקים
המרכז האקדמי למשפט ועסקים
לימודי תואר ראשון במשפטים בפקולטה למשפטים
מיקום בארץ: רמת גן
המרכז האקדמי שערי משפט
המרכז האקדמי שערי משפט
לימודי תואר ראשון במשפטים
מיקום בארץ: הוד השרון
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי תרבות, יצירה והפקה
מיקום בארץ: שדרות
המרכז האקדמי כרמל
המרכז האקדמי כרמל
תואר ראשון במשפטים
מיקום בארץ: חיפה
המרכז האקדמי פרס
המרכז האקדמי פרס
אחד על אחד, עד התואר.
מיקום בארץ: רחובות
המרכז האקדמי למשפט ועסקים
המרכז האקדמי למשפט ועסקים
לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות משפט וזכויות אדם
מיקום בארץ: רמת גן
המרכז האקדמי למשפט ועסקים
המרכז האקדמי למשפט ועסקים
לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות משפט מסחרי ותקשורת
מיקום בארץ: רמת גן
המרכז האקדמי למשפט ועסקים
המרכז האקדמי למשפט ועסקים
לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות משפט פלילי וקרימינולוגיה
מיקום בארץ: רמת גן

לימודי משפטים

תואר ראשון במשפטים וכלכלה

רבים בוחרים במסלול של לימודי משפטים לתואר ראשון, אך על מנת לפתוח אפשרויות תעסוקה רבות ככל האפשר מומלץ לשלב את הלימודים עם תחום נוסף. השילוב בין משפטים עם כלכלה מקנה ידע רב תחומי מרתק, ומאפשר להשתלב בקשת רחבה של מקומות עבודה לאחר סיום הלימודים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון במשפטים וכלכלה - מידע כללי

עולם המשפטים מרתק במיוחד, וכולל שפע של נושאים אשר נוגעים לחיים של כל אדם. בחברה המודרנית, ישנם חוקים רבים אשר מסדירים את ההתנהלות היום יומית, החל מקביעת זכות קדימה להולכי רגל במעבר חציה, עבור בחוקים הקובעים את אחריות היצרנים על מוצרים, וכלה באיסור על פגיעה ברכוש ובנפש. עולם הכלכלה משפיע על חיינו לא פחות, במיוחד בעידן של כפר גלובלי קטן אשר בה כל התרחשות בקצה אחד של העולם משפיעה על תושבי כדור הארץ כולו. השילוב הייחודי בין לימודי משפטים וכלכלה מאפשר להבין בצורה מעמיקה את המתרחש בחברה, ולהשפיע על סדר היום החברתי מתוך הבנה נרחבת. השילוב הייחודי בין לימודי משפטים ולימודי כלכלה מאתגר במיוחד, ומצריך יכולות ייחודיות. על הסטודנטים הבוחרים ללמוד תחומים אלו להביא בחשבון את ההשקעה הנחוצה לשם הצלחה בלימודים, ואת השעות הרבות אותן יש להקדיש לצורך הבנה והפנמה של חומר הלימוד בשני התחומים.

ללמוד תואר ראשון בכלכלה ומשפטים - משך הלימודים ותנאי הקבלה

משך הלימודים הנדרש על מנת לזכות בהסמכה הכפולה הוא שלוש וחצי עד ארבע שנות לימוד, ועם סיומו הבוגרים זכאים לתעודת סיום יוקרתית הפותחת דלתות מקצועיות במגזר הציבורי והפרטי. דרישות הקבלה של מסלול ייחודי זה משתנות בין מוסדות הלימוד השונים, אולם על פי רוב יש צורך בציון פסיכומטרי גבוה, וכן בתעודת בגרות מלאה. לעתים יש לעבור ראיון אישי או ועדת קבלה, אך יש לוודא זאת מראש טרם ההרשמה.

לימודי משפטים וכלכלה לתואר ראשון - תכנית הלימודים

תוכנית הלימודים של תואר ראשון משולב במשפטים ובכלכלה נחשבת למרתקת במיוחד, מאחר והיא נוגעת בקשת עשירה של נושאים. קורס תורת המחירים, משפט עברי, דיני חוזים, התמחות במימון פיננסי, דיני עונשין, מתמטיקה לכלכלנים, מאקרו כלכלה, ניתוח ניירות ערך, דיני מיסים, יסודות השיווק, דוחות כספיים, דיני עבודה, דיני ניירות ערך, דיני תאגידים, מודלים של תצרוכת וחסכון, תורת המשפט, אקונומטריקה, דיני קניין, מכשירים פיננסים, מודלים מתמטיים ויישומים בכלכלה, משפט חוקתי, משפטי בינלאומי, מיקרו כלכלה, מבואות בכלכלה, מונופולים, דיני נזיקין, מודלים של השקעה, דיני משפחה, ביקוש והיצע, סטטיסטיקה, תורת המשחקים, פרקטיקה משפטית ואתיקה מקצועית הם רק חלק מנושאי הלימוד המרתקים הנכללים במהלך לימודי משפטים וכלכלה לתואר ראשון.

ללמוד כלכלה ומשפטים לתואר ראשון - הדרך להצלחה

לאחר סיום הלימודים בהצלחה, הבוגרים זכאים לתעודת תואר ראשון משולבת בכלכלה ובמשפטים, אך חשוב לציין כי תעודה זו אינה מספיקה על מנת לעסוק בעריכת דין. לשם כך, יש להתמחות במשך שנה נוספת בבית משפט או במשרדי עורכי דין, ולאחר מכן לעבור את בחינות לשכת עורכי דין. בשל אפשרויות התעסוקה הרבות הפתוחות בפני בוגרי לימודי משפטים וכלכלה לתואר ראשון, רבים בוחרים להשתלב בשוק התעסוקה מייד לאחר סיום התואר, ולא להתחיל את התהליך הנחוץ לשם הסמכה לרישיון עורך דין. הודות לשילוב הייחודי בין משפטים וכלכלה, ניתן לעבוד הן במגזר הציבורי והן במגזר הציבורי, ולהשתלב במשרות מפתח המאפשרות להשפיע על סדר היום החברתי.

בוגרי לימודי משפטים וכלכלה לתואר ראשון הינם בעלי ידע מקצועי נרחב, ומשלבים בין היכרות מעמיקה עם עולם הכלכלה המודרנית, יחד עם הבנה ייחודית של עולם המשפטים. בשל כך, ניתן לעסוק בתחום מרתקים דוגמת ניתוח שווקים, ייעוץ כלכלי או שיווק, או להשתלב בעולם הבנקאות ושוק ההון בשורה ארוכה של תפקידים מאתגרים ומתגמלים. אפשרות נוספת היא השתלבות במגזר הציבורי, במסגרת משרד המשפטים, בית הדין למשפחה, או משרד האוצר.

שירות אישי חינם
לימודי משפטים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?