מוסדות לימודים
לימודים בחו"ל - קמפוס לימודים
לימודים בחו"ל - קמפוס לימודים
השער ללימודים בחו"ל
מיקום בארץ:

לימודי משפטים בחו"ל

תואר ראשון במשפטים בחוץ לארץ

לימודים בחוץ לארץ מאפשרים להכיר תרבות חדשה, לרכוש ידע אשר לא ניתן למצוא בארץ, ולחוות חוויה ייחודית. על אף המספר הרב של מוסדות לימוד המציעים לימודי משפטים לתואר ראשון במדינת ישראל, ישנם צעירים רבים אשר בוחרים במסלול של לימודי משפטים בחוץ לארץ.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון במשפטים בחו"ל - מידע כללי

מסלול ההסמכה הנחוץ לשם קבלת תואר עורך דין הוא ארוך ומפרך, וכולל לימודי משפטים לתואר ראשון, התמחות בת שנה בבית משרד או במשרד עורכי דין, וכן מעבר בהצלחה של בחינות לשכת עורכי הדין. בשנים האחרונות ישנה מגמה גוברת והולכת של סטודנטים אשר בוחרים לגוון במקצת את מסלול הלימודים, באמצעות לימודי משפטים לתואר ראשון בחוץ לארץ. חשוב לציין שלהחלטה זו משמעויות רבות, הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית, והיא משפיעה במידה ניכרת על המשך החיים המקצועיים. משום כך, מומלץ לעשות בדיקה מקיפה ככל האפשר טרם ההחלטה היכן ללמוד, להתייעץ עם חברים, לבדוק עם בוגרי משפטים הן בארץ והן בחו"ל, לסקור את שוק התעסוקה הפתוח בפני בוגרים ממוסדות הלימוד השונים, וכמובן לחשוב מה מתאים מבחינה אישית.

ללמוד תואר ראשון במשפטים בחו"ל - לימודים יוקרתיים ומלאי אתגר

במדינת ישראל כיום ישנם מוסדות אקדמיים רבים המציעים לימודי משפטים לתואר ראשון ותואר שני, וחלקם ברמה אקדמית גבוהה מאוד אשר מוערכת ברחבי העולם. עם זאת, מוסדות דוגמת ייל, הרווארד או ברקלי מהווים אבן שואבת לסטודנטים כבר שנים ארוכות, וסיום לימודי משפטים בהם מעניק תעודה יוקרתית אשר פותחת דלתות להזדמנויות אשר בוגרים של לימודי משפטים בישראל אינם מגיעים אליהם בדרך כלל. נוסף על הזדמנויות מקצועיות ייחודיות, לימודים בחוץ לארץ מעניקים אפשרות ייחודית ללמוד ברמה מקצועית משפטית גבוהה, ולהכיר את טובי החוקרים והמרצים בתחום. עם זאת, הלימודים מתקיימים בשפה האנגלית או בשפת המקום, ומשום כך מהווים אתגר, וזאת נוסף על רמת הלימודים הבלתי מתפשרת מבחינה אקדמית.

לימודי משפטים בחוץ לארץ - שיקולים בקבלת ההחלטה האם ללמוד בחו"ל

ההחלטה האם ללמוד בארץ או בחו"ל מושפעת ממגוון רחב של גורמים, ואחד החשובים בהם הוא השאיפות המקצועיות של הסטודנט. מי שמבקש להשתלב בעולם המשפטים הישראלי, נדרש להכיר את שיטת המשפט הנהוגה בישראל, ובכלל זה החוקים ופסקי הדין של המדינה. בקיאות בדינים זרים מהווה יתרון, אך איננה מהווה תחליף ללימודי משפטים לתואר ראשון בישראל. לעומת זאת, במידה ומבקשים לעבוד כעורך דין או כמשפטן בחוץ לארץ, לימודים בחו"ל מהווים כמובן יתרון משמעותי. עוד חשוב לציין כי במידה וכבר עוסקים במקצוע עריכת דין, לימודי תואר שני במשפטים במדינה שאיננה ישראל מאפשרים להיחשף בצורה מעמיקה ובלתי אמצעית אל שיטות משפט אחרות, ובכך להעמיק את הידע המשפטי, ולאפשר להשתלב במקומות תעסוקה נוספים. כדאי לדעת שבמהלך לימודי משפטים, בין אם לתואר ראשון ובין אם לתואר שני, כל סטודנט נדרש להתמחות בנושאי מסוים על פי בחירתו. ישנן מכללות או אוניברסיטאות אשר ידועות בהתמחויות ספציפיות אשר אותן הן מציעות, וזאת הודות למרצים וחוקרים מובילים אשר פיתחו תוכניות לימוד ייחודיות למוסד זה. משום כך, לסטודנט המעוניין להתמחות בתחום ממוקד במיוחד לבדוק האם ניתן ללמוד תחום זה בחוץ לארץ. הדבר נכון במיוחד למעוניינים בלימודי תואר שני במשפטים, מאחר ובחו"ל ישנה מסורת ארוכת שנים של לימודי משפטים. משום כך, ישנן התמחויות אשר כלל אינן מוצעות בישראל. עוד גורם משמעותי המצטרף להחלטה היכן ללמוד הוא האפשרות ליצור קשרים מקצועיים, או נטוורקינג. דבר זה מהווה יתרון משמעותי במידה ושואפים להשתלב בעולם הפוליטיקה או בעולם הניהול הבין לאומי. לעומת זאת, למי שמבקש לעסוק בתחומים אשר ספציפיים לישראל, דוגמת זכויות אדם או צדק חברתי, דווקא לימודים במוסדות אקדמאיים מקומיים יסייעו להכיר את העוסקים בתחום.

שירות אישי חינם
לימודי משפטים בחו"ל
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?