מוסדות לימודים
הקריה האקדמית אונו
הקריה האקדמית אונו
תואר ראשון במשפטים
מיקום בארץ: קריית אונו, אור יהודה
מכללת רמת גן - לימודי האוניברסיטה הפתוחה
מכללת רמת גן - לימודי האוניברסיטה הפתוחה
לימודי תואר ראשון במגוון מסלולים
מיקום בארץ: רמת גן
המרכז האקדמי כרמל
המרכז האקדמי כרמל
תואר ראשון במשפטים
מיקום בארץ: חיפה
המכללה האקדמית נתניה
המכללה האקדמית נתניה
תואר ראשון במשפטים
מיקום בארץ: נתניה
המרכז האקדמי שערי משפט
המרכז האקדמי שערי משפט
לימודי תואר ראשון במשפטים
מיקום בארץ: הוד השרון

לימודי משפטים

לימודי משפטים בערב

מקצוע המשפטים ממשיך להיות תחום לימודים מבוקש, ורבים מעוניינים במסלול זה. בין המבקשים ללמוד תואר ראשון במשפטים ישנם גם בעלי משפחה או כאלו אשר עובדים במשרה מלאה, אשר איננה מאפשרת לימודי משפטים בשעות הבוקר. על מנת לענות על צורך זה, מכללות רבות מציעות מסלול ייחודי המאפשר לרכוש השכלה אקדמית בתחום המשפטים גם בשעות הערב, ולהגשים את החלום של תואר ראשון במשפטים. על פי רוב תוכנית הלימודים של תואר ראשון במשפטים בשעות הערב איננה שונה מזו של שעות הבוקר, לבד משעות הלימוד כמובן, אך מאחר שתדירות המפגשים הלימודיים נמוכה יותר, הרי שמשך הלימודים מתארך ונע בין שלוש וחצי שנים לארבע וחצי שנים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

תואר ראשון במשפטים בלימודי ערב - נושאי הלימוד

תכני הלימוד של תואר ראשון במשפטים בשעות הערב זהים לאלו של לימודי משפטים בשעות הבוקר, אך כל מקום לימודים מציע מסלולים והתמחויות אחרות. נושאי הלימוד מגוונים ועשירים במיוחד, ומשלבים לימודי עריכת דין יחד עם תכנים מעולם הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה, הכלכלה ועוד. קורסים דוגמת משפט בינלאומי, דיני עונשין, דיני מחשבים, עוולות מסחריות, משפט ישראלי, משפט בינלאומי, משפט חוקתי, דיני נזיקין, שיטות משפט, משפט פלילי, תורת המשפט, דיני קניין, דיני חוזים, סדר דין אזרחי ועוד. בנוסף לנושאים אלו, כל סטודנט נדרש לבחור קורסים נוספים מנושאים אחרים, על מנת להעשיר את ההשכלה ולפתח ראיית עולם רחבה וכוללת.

לימודי ערב לתואר ראשון במשפטים - הליך הסמכת עורכי הדין

חשוב לציין כי על מנת לעסוק בעריכת דין, אין מספיק בלימודי משפטים לתואר ראשון, אלא יש צורך גם בהתמחות של שנה, ולאחריה מעבר בהצלחה של מבחני לשכת עורכי הדין. על ההתמחות להתקיים במשרדי עורכי דין או בבית משפט, ומשום כך היא מתבצעת בדרך כלל בשעות הבוקר או הצהריים לכל המאוחר, דבר אשר יכול להפריע במידה ועובדים במקום נוסף. עוד כדאי לדעת שהמבחנים של לשכת עורכי הדין נחשבים לקשים במיוחד, ויש להקדיש זמן רב על מנת להתכונן אליהם בצורה נאותה. עם זאת, רבים בוחרים להסתפק בלימודי משפטים בלבד, ואינם ממשיכים במסלול הנדרש לשם הסמכה לתפקיד של עורך דין, וזאת משום שתעודת תואר ראשון במשפטים פותחת אפשרויות תעסוקה יוקרתיות.

ללמוד לתואר ראשון במשפטים בלימודי ערב - תנאי הקבלה

תנאי הקבלה של תואר ראשון במשפטים במסלול ערב משתנים בין מוסדות הלימוד השונים, אולם בדרך כלל יש צורך בתעודת בגרות מלאה או חלקית. בנוסף, מקומות לימוד רבים דורשים ציון פסיכומטרי, וכן ידיעת אנגלית. מועמדים אשר מעוניינים בלימודי משפטים, אך אינם עומדים בתנאי הקבלה, יכולים להשתלב במכינה קדם אקדמית, אשר מאפשרת לשפר את הציונים בבגרות ובפסיכומטרי. משך הלימודים של מכינה אקדמית הוא חצי שנה עד שנה, בהתאם לכמות הבגרויות אותן יש לשפר. חשוב לציין כי מוסדות לימוד רבים מאפשרים להתקבל ללימודים על בסיס פעילות חברתית רלוונטית, ומשום כך מומלץ לבקש ועדת קבלה או ראיון אישי.

לימודי ערב במשפטים - לימודי משפטים לאנשים עובדים - אפשרויות התעסוקה

לאחר סיום לימודי משפטים, הבוגרים זכאים לתעודת תואר ראשון, אשר מאפשרת להשתלב בקשת רחבה של מקומות תעסוקה. ניתן לעסוק במגוון תפקידים, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי, ולהשתלב במשרות ניהול הודות לידע הכללי הרחב אשר נרכש במהלך הלימודים. אפשרות נוספת היא העמקת הידע האקדמי באמצעות לימודים מתקדמים, במסלול של לימודי תואר שני במשפטים או מסלול ישיר לדוקטורט. רבים מבין אלו אשר מסיימים לימודי משפטים בוחרים לעשות שימוש בידע זה על מנת לסייע לחברה, באמצעות התנדבות בעמותות ללא כוונת רווח או עבודה בארגונים חברתיים וסביבתיים שונים. בנוסף לכך, ניתן לפעול באמצעות הקליניקה לצדק חברתי או הקליניקה לצדק סביבתי, אשר מסייעות ליזום חוקים בתחומים אלו.

שירות אישי חינם
לימודי משפטים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?