מוסדות לימודים

לימודי יעוץ חינוכי

תואר ראשון ביעוץ חינוכי

היועץ החינוכי למעשה מייצג את התחום הנפשי במערכת הבית ספרית. תפקידו לשפר את תפקוד הצוות החינוכי ואת תפקודי התלמיד. הנהלת בית הספר מעניקה חשיבות רבה לתפקיד היועץ ולעבודתו השוטפת.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בייעוץ חינוכי - הכשרה מקצועית מקיפה

במהלך לימודי הייעוץ החינוכי, תלמדו כיצד לסייע לתלמיד להתמודד עם קשיים על ידי איתור ראשוני וזיהוי המצוקה, באמצעות התערבות, ריכוז ותיאום המידע בין הגורמים השונים הקשורים לאותה מצוקה. כמו כן, היועץ מלווה את הנהלת בית הספר ואת צוותו החינוכי, מתייעץ עמם, מתריע בפני קשיים ומנסה לשפר את ההתנהלות של הצוות אל מול התלמידים וכמובן במידת הצורך, אל מול ההורים.

ללמוד תואר ראשון בייעוץ חינוכי - תכנית הלימודים

תכנית הלימודים משתנה בהתאם למוסד הלימודים וכן להוראות משרד החינוך. בין הקורסים הנלמדים במהלך הלימודים לתואר הראשון תוכלו למצוא במרבית המקרים קורסים של הדרכת הורים, יחסי הגומלין בין המשפחה ובית הספר, התמודדויות עם קונפליקטים, סוציולוגיה חינוכית, התפתחות קריירה במהלך החיים, מבוא לפסיכולוגיה, קשיי למידה, פילוסופיה של החינוך, אוריינות מחקרית, תורת החינוך וההוראה, מניעת אלימות בבתי הספר, לקויות תקשורת ועוד. בדרך כלל, הלימודים לתואר הראשון בייעוץ החינוכי נחשבים לחלק ממסלול לימודים רחב יותר, כדוגמת לימודי חינוך מיוחד וייעוץ חינוכי, תואר ראשון בחינוך עם חטיבה בייעוץ חינוכי ועוד.

לימודי יעוץ חינוכי לתואר ראשון - משך הלימודים והתעודה

לרוב, התואר הראשון בייעוץ חינוכי מתפרש על משך זמן של 3-4 שנים, כמובן שזהו נתון שמשתנה בין מוסד למוסד. עם סיום התואר תקבלו תעודת B.A או תעודת B.E.d בייעוץ חינוכי.

ללמוד ייעוץ חינוכי לתואר ראשון - תנאי הקבלה

תנאי הקבלה לתואר הראשון משתנים, כמובן, ממוסד למוסד. לרוב, תינתן עדיפות לבעלי תעודת הוראה ולבעלי נסיון חינוכי כלשהו. מוסדות רבים דורשים ציון פסיכומטרי ותעודת בגרות מלאה, עם זאת, תנאי הלימודים משתנים משנה לשנה וכדאי להתעדכן מול מוסדות הלימודים.

לימודי תואר ראשון - יעוץ חינוכי - אפשרויות תעסוקה

היועץ פועל בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים ועובד בכפוף לשפ"י (השירות הפסיכולוגי הייעוצי) ותנאי העסקתו מעוגנים בחוזר מנכ"ל. בנוסף, הכשרה מקצועית זו תאפשר לכם להשתלב בשלל משרות בתחום החינוך והניהול של מוסדות חינוך וגם תוכלו לעבוד באופן פרטי ולהעניק יעוץ להורים והדרכות במסגרות חינוכיות.

ללמוד יעוץ חינוכי - תואר ראשון - אפשרויות ללימודי המשך

בהמשך ניתן ללמוד לתואר שני בייעוץ חינוכי ולקבל תעודת M.E.d. הלימודים הללו בדרך כלל מתפרשים על משך זמן של כשנתיים. בסיום תואר זה תוכלו להשתלב כיועצים חינוכיים בעלי ערכים מקצועיים מגובשים במערכת החינוך. כמו כן, ניתן להשתלב בלימודי פסיכותרפיה ולימודי טיפול משפחתי ותוכלו גם לפנות לכיוונים מחקריים ובהמשך ללימודי דוקטורט.

שירות אישי חינם
לימודי יעוץ חינוכי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?