מוסדות לימודים
מכללת אורנים לחינוך
מכללת אורנים לחינוך
הפקולטה לחינוך
מיקום בארץ: קריית טבעון
מכללת אוהלו בקצרין
מכללת אוהלו בקצרין
לימודי המשך
מיקום בארץ: קצרין
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
הכשרת מורים
מיקום בארץ: תל אביב
הקמפוס האקדמי אחוה
הקמפוס האקדמי אחוה
אקדמיה מעשית
מיקום בארץ: איזור הדרום - סמוך לקרית מלאכי

לימודי חינוך מיוחד לאקדמאים

תואר ראשון בחינוך מיוחד לאקדמאים

עולם החינוך הוא מרתק ומאתגר, ורבים בוחרים לעסוק בו ולעצב את ילדי העתיד. לימודי חינוך לאקדמאים בהתמחות חינוך מיוחד מקנים מקצוע מבוקש, ומאפשרים להשתלב במערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית במגוון תפקידים מרתקים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בחינוך מיוחד לאקדמאים - מידע כללי

במדינת ישראל המודרנית, אקדמאים רבים מוצאים כי לימודי תואר ראשון בלבד אינם מספיקים על מנת להשתלב בשוק התעסוקה, ויש צורך בהשכלה נוספת. המסלול של לימודי חינוך מיוחד עם תעודת הוראה בחינוך מיוחד מקנה מקצוע פרקטי, אשר פותח הזדמנויות תעסוקה מרתקות. חשוב לציין כי עולם החינוך הינו רחב ידיים, וכולל בעלי מוגבלויות פיזיות וחושיות לצד תלמידים אשר מאובחנים כמחוננים. עוד כדאי לדעת כי הודות לידע התיאורטי הנרכש במהלך הלימודים, ניתן לעסוק לא רק בהוראה אלא גם בתחומים נוספים דוגמת כתיבת תוכניות לימוד, ייעוץ, ועוד. מעבר לאפשרויות המקצועיות החדשות הנפתחות בפני הבוחרים במסלול זה, כבר נאמר כי ידע הוא כוח ומשום כך לימודים והיכרות עם תחומי עניין חדשים הם תמיד דבר טוב.

החברה הליברלית המערבית מכירה בכך שלכל אדם ישנם צרכים שונים, ולעתים ישנם אנשים אשר מצריכים יותר סבלנות והתאמה מצד הסביבה. פן חשוב נוסף אשר ניתן עליו דגש במהלך לימודי חינוך מיוחד לאקדמאים הוא הפוטנציאל הטמון בכל אדם, אשר ניתן למימוש באמצעות הנגשה מתאימה של הסביבה הפיזית והחברתית. מאחר ועולם החינוך המיוחד הוא כה רחב, ישנם סטודנטים אשר בוחרים להעמיק בתחום ספציפי, דוגמת חינוך מיוחד לבעלי מוגבלויות פיזיות, חינוך מיוחד לבעלי מוגבלויות נפשיות, חינוך מיוחד לתלמידים מחוננים, או חינוך מיני לילדים על הספקטרום האוטיסטי. את מסלול הלימודים מומלץ לבחור בהתאם לנטיות הלב ולעניין האישי, אך כמובן תוך התחשבות במצב התעסוקה במשק, ובאפשרויות הפתוחות בפני בוגרי הלימודים.

הסבת אקדמאים להוראה בחינוך המיוחד - לימודים עם ערך מוסף

תוכנית הלימודים של הסבת אקדמאים להוראה בחינוך מיוחד מבוססת על גישה חינוכית הומניסטית, אשר רואה ערך חינוכי מאתגר בשילוב של ילדים עם צרכים מיוחדים במערכת החינוך הרגילה. הוראת חינוך מיוחד נחשבת למעניינת ומאתגרת במיוחד, ומצריכה מיומנויות פדגוגיות ודידקטיות ייחודיות. משום כך, לימודי מסלול זה כוללים התנסות מודרכת נרחבת, ולמידה בקבוצות קטנות ייחודיות לאקדמאים. הלימודים במסלול זה מיועדים לאקדמאים, המבקשים לעסוק בהוראה וטיפול של תלמידים עם צרכים מיוחדים, וכן לאקדמאים בעלי תעודת הוראה, אשר מבקשים להרחיב את ידיעותיהם לתחום החינוך המיוחד. חשוב לציין שישנה הכרה בקורסים אשר נלמדו במהלך התואר הראשון, דבר המקנה פטורים מסוימים ומקצר את הלימודים, אולם על מנת לבדוק אילו קורסים בדיוק מזכים בכך יש לבדוק עם מזכירות החוג במוסד הלימודים הספציפי בו מעוניינים ללמוד.

הסבה מקצועית לבעלי תואר ראשון - לימודי חינוך מיוחד - משך הלימודים ומתכונתם

משך הלימודים הנדרש על מנת לזכות בהסמכת מורה לחינוך מיוחד הוא שנתיים, המשלבות לימודים תיאורטיים יחד עם התנסות מעשית. בדרך כלל הלימודים מרוכזים ליומיים בשבוע על פני יום לימודים שלם, אך חלק מהמוסדות האקדמיים מציעים גם אפשרות של לימודי ערב ויום שישי. חשוב לציין כי העבודה המעשית מתקיימת במערכת החינוך, אשר בדרך כלל פועלת בשעות הבוקר. עוד כדאי לדעת כי אקדמאים במסלול הסבה להוראת חינוך מיוחד, אשר אינם בעלי רקע קודם בתחום החינוך או בתחום החינוך המיוחד, נדרשים להשלמות בתחום. מספר הקורסים אותו יש להשלים משתנה בהתאם לניסיון של המועמד בתחום, ומומלץ לבדוק זאת טרם ההרשמה למוסד הלימודים.

הסבת אקדמאים לתחום החינוך המיוחד - מגוון אפשרויות תעסוקה

לאחר סיום לימודי תעודת הוראה לחינוך מיוחד במסלול הסבה לאקדמאים, פתוחות בפני הבוגרים מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה. ניתן כמובן לעסוק בהוראת חינוך מיוחד במערכת החינוך הפורמאלית, או לטפל בילדים אשר לא נמצאה להם מסגרת מתאימה במסגרת מערכת החינוך. אפשרויות נוספות הן עבודה במשרד החינוך במגוון תפקידים, וכן בעמותות פרטיות אשר עוסקות בתחום של בעלי צרכים מיוחדים. כיום בעלי מוגבלויות מהווים חמישית מכלל האוכלוסייה, ומשום כך ישנו ביקוש רב לאנשי מקצוע איכותיים בתחום.

שירות אישי חינם
לימודי חינוך מיוחד לאקדמאים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?