מוסדות לימודים
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית בית ברל
תוכניות מיוחדות
מיקום בארץ: כפר סבא
מכללת אורנים לחינוך
מכללת אורנים לחינוך
הסבה להוראה
מיקום בארץ: קריית טבעון
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה
לימודי הוראה ולימודים כלליים
מיקום בארץ: כרמיאל
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
לימודי תואר ראשון בחינוך גופני ותנועה
מיקום בארץ: תל אביב
מכללת אוהלו בקצרין
מכללת אוהלו בקצרין
לימודי המשך
מיקום בארץ: קצרין
הקמפוס האקדמי אחוה
הקמפוס האקדמי אחוה
אקדמיה מעשית
מיקום בארץ: איזור הדרום - סמוך לקרית מלאכי
מכללת קיי
מכללת קיי
המכללה האקדמית לחינוך
מיקום בארץ: באר שבע
מכללת מדיאטק הייטק
מכללת מדיאטק הייטק
מרכז ההדרכה הגדול והמוביל בצפון למחשוב וטכנולוגיה
מיקום בארץ: חיפה, קריות, חדרה, כרמיאל, נהריה
המכללה האקדמית לישראל
המכללה האקדמית לישראל
ההצלחה מחייבת.
מיקום בארץ: רמת גן

לימודי הסבה לאקדמאים

הסבה מקצועית לבעלי תואר

הסבה לאקדמאים הינה מסלול מבוקש, בעידן של תמורות כלכליות ושינויים נרחבים בעולם התעסוקה. אקדמאים רבים מבקשים לעשות הסבה מקצועית, ומשתלבים בלימודי הסבת אקדמאים במגוון תחומים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי הסבת אקדמאים - מידע כללי

לימודי הסבת אקדמאים מוצעים במגוון רחב של מסלולים, כאשר הידוע בהם הוא הסבה לאקדמאים להוראה או לעבודה סוציאלית. בעידן המודרני תחומי תעסוקה חדשים נוצרים, ואילו אפשרויות עבודה מסורתיות חולפות מן העולם. לכן יש צורך להתחדש ללא הרף, וללמוד את התחומים העדכניים על מנת להישאר רלוונטיים בעולם העבודה. בעוד שבעבר אנשים שמרו על מקום עבודה אחד לאורך שנים רבות, הרי שכיום רבים בוחרים בלימודי הסבה לאקדמאים, אם משום שאופי העבודה השתנה, ואם על מנת לממש את הפוטנציאל האישי ולהגיע ולהגשמה עצמית.

בשל הביקוש הרב אל הסבת אקדמאים, ישנם כיום מסלולים רבים המציעים לבעלי תואר ראשון או בוגרי לימודי תואר שני מסלולים מקוצרים לשם לימודי מקצוע חדש, דוגמת לימודי הנדסה. משך לימודי ההסבה משתנה בהתאם לרקע האקדמי של הסטודנט, כמו גם בהתאם לתחום ההתמחות המבוקש. גורמים נוספים המשפיעים על משך הלימודים הם מידת ההתמחות של המקצוע החדש, וכמובן תדירות המפגשים ושעות הלימוד. מוסדות אקדמיים רבים מציעים לימודי ערב, המאפשרים גם למי שעובד במשרה מלאה או בעל עיסוקים אחרים לרכוש השכלה אקדמית ולעשות הסבה מקצועית.

לימודי הסבה מקצועית לאקדמאים - מה כדאי לברר לפני ההרשמה?

לימודי הסבה לאקדמאים מוצעים בקשת רחבה של מקצועות, ומומלץ לבדוק ולהשוות בין תוכניות הלימודים השונות. מוסדות לימודים רבים מתמחים במקצוע ספציפי, ועל כן כדאי לבחור את המכללה בעלת ניסיון ההכשרה הרב ביותר בתחום המבוקש. נושא נוסף שכדאי לבדוק הוא התעודה המתקבלת בסוף לימודי הסבה לאקדמאים. גורם נוסף ולא פחות חשוב שכדאי להתחשב בו בעת הבחירה בלימודי הסבה לאקדמאים הוא איכות מוסד הלימודים, כמו גם הניסיון המקצועי של צוות המרצים בהוראה.

לימודי הסבה מקצועית לבעלי תואר ראשון - התחומים הפופולארים

אקדמאים רבים בוחרים בהסבה מקצועית לתחומי החינוך וההוראה השונים, וישנם מוסדות לימוד רבים המציעים לימודי הסבת אקדמאים להוראה. לימודי חינוך לשם הוראה במערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית כוללים לימודי תעודת הוראה, יחד עם לימודי התמחות במקצוע ספציפי. אקדמאים המעוניינים להורות במקצוע בו למדו את התואר נדרשים ללימודי השלמה קצרים יותר, גורם חשוב בעת ההחלטה איזה תחום להורות. תחום הסבת אקדמאים נוסף המצריך לימודי תואר נוסף הוא הסבה לעבודה סוציאלית, אשר נמשכים שנתיים ומקנים מבוקש ומתגמל. לימודי גמול השתלמות הינם מסלול הסבה מבוקש, מאחר והם מאפשרים לרכוש השכלה על חשבון מקום העבודה.

לימודי הסבת אקדמאים - מה עושים בסיום הלימודים?

לאחר סיום לימודי הסבה לאקדמאים ניתן להשתלב בקשת רחבה של תחומי תעסוקה, בהתאם לתחום ההסבה כמובן. בתקופות האחרונות ישנה דינאמיות רבה בביקושים לשוק העבודה, ובעת ההחלטה באיזה תחום להתמקד בלימודי הסבה לאקדמאים כדאי לבדוק את דרישות השוק באותה עת. עם זאת, תחומים דוגמת הוראה ומחשבים זקוקים בכל עת לכוח אדם מקצועי ומיומן, בוגר לימודי הסבה לאקדמאים במסלולים השונים.

שירות אישי חינם
לימודי הסבה לאקדמאים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?