מוסדות לימודים
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית בית ברל
תואר ראשון ותעודת הוראה
מיקום בארץ: כפר סבא
מכללת אוהלו בקצרין
מכללת אוהלו בקצרין
מכללה אקדמית לחינוך ולספורט
מיקום בארץ: קצרין
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה
לימודי תואר ראשון במתמטיקה יישומית
מיקום בארץ: כרמיאל
מכללת אורנים לחינוך
מכללת אורנים לחינוך
הפקולטה לחינוך
מיקום בארץ: קריית טבעון
הקמפוס האקדמי אחוה
הקמפוס האקדמי אחוה
אקדמיה מעשית
מיקום בארץ: איזור הדרום - סמוך לקרית מלאכי
בית הספר לאמנויות של סמינר הקיבוצים
בית הספר לאמנויות של סמינר הקיבוצים
סמינר הקיבוצים מכללה לחינוך ולאמנויות
מיקום בארץ: תל אביב
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
הכשרת מורים
מיקום בארץ: תל אביב

לימודי הוראת מתמטיקה

תואר ראשון בהוראת מתמטיקה

הוראת מתמטיקה הינה התמחות של לימודי הוראה, ורבים בוחרים במקצוע זה בשל הביקוש הרב למורים מקצועיים ומיומנים בתחום. לימודי תואר ראשון בהוראת מתמטיקה נחשבים למרתקים ומאתגרים, ולאחר השינויים שחלו במקצוע בשנים האחרונות, הם מעניינים במיוחד. לימודי הוראת מתמטיקה כיום מתמקדים בלימוד חווייתי במקביל להקניית ידע תיאורטי, מעשי ואינטואיטיבי. שילוב זה מאפשר הבנה מעמיקה, ולא רק שינון כמו בעבר, דבר המקל על התלמידים כמו גם על המורים. מטרה נוספת של לימודי הוראת מתמטיקה היא העשרת המורים והרחבת תחומי הידע שלהם, על מנת לשפר את יכולות ההוראה גם בתחומים אחרים. בשל המודעות הרבה לצרכים של תלמידים עם קשיים, פותחו קורסים מיוחדים למורים לעתיד, הכוללים לימוד היבטים קוגניטיביים - מחשבתיים של הוראת מתמטיקה, טיפול בקשיי המעבר מחשבון לאלגברה, ועקרונות הוראת מתמטיקה למתקשים. התייחסות מיוחדת נוספת במהלך לימודי תואר ראשון בהוראת מתמטיקה היא אל תלמידים בעלי כישרון במתמטיקה, באמצעות קורסים ממוקדים הנותנים למורי העתיד כלים תיאורטיים, מעשיים ומתמטיים לטפח תלמידים בעלי כישרון במתמטיקה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בהוראת מתמטיקה - קהל היעד 

לימודי תואר ראשון בהוראת מתמטיקה מקנים הכשרה הכרחית לשם השתלבות במערכת החינוך בתפקידי הוראה שונים. עם זאת, לימודי הוראת מתמטיקה מיועדים גם למורים בשנת שבתון, או מורים המבקשים להשתלם במתמטיקה, לרכוש השכלה נוספת לשם העשרה והרחבת תחומי ההתמחות. ניתן ללמוד קורסים בודדים, או ללמוד אשכולות דעת שלמים, כמו לימודי מתמטיקה מורחבים, קורסים דידאקטיים בהוראת מתמטיקה, דידקטיקה של המתמטיקה, או לשלב בין קורסים מכמה אשכולות.

ללמוד תואר ראשון בהוראת מתמטיקה - גישה ידידותית לתחום

לימודי הוראת מתמטיקה מכשירים סטודנטים לאנשי הוראה בתחום מתמטי. במהלך הלימודים לומדים הסטודנטים שיטות הוראה וגישה נוחה יותר ללימוד חשבון. לימודי הוראת מתמטיקה יתאימו לאנשים בעלי חשיבה ריאלית ובעלי ראש גדול. הלימודים יקנו את כל הכלים להתמודד עם חומרי לימוד בגילאים שונים. לימודי הוראת מתמטיקה מאוד מבוקשים במערכת החינוך ומתאימים לנשים וגברים כאחד. רבים מהילדים ובני הנוער אינם מתחברים לתחום המתמטי ומפתחים אליו פוביה. קיימת חשיבות אדירה לגישת חינוך נוחה בתחום המתמטי בשילוב עם גישה ידידותית לתחום. כמו כן קיימת חשיבות גדולה ליישום חומר לימודי מול כיתה ולימודי הוראת מתמטיקה יקנו לכם את כל הכלים לשם כך. מערכת החינוך מחזרת אחרי סטודנטים להוראת מתמטיקה ורואה בהם נכס.

לימודי הוראת מתמטיקה לתואר ראשון - ידע חדשני

לאחר לימודי הוראת מתמטיקה תוכלו להשתלב בבתי ספר יסודיים, חטיבות הביניים או בתי ספר תיכוניים. כמו כן יש לכם הזדמנות להעביר שיעורים פרטיים או ללמד בפנימיות. בנוסף חשוב מאוד שתמשיכו ללמוד ולהתמקצע בתחום גם בסיום לימודי הוראת מתמטיקה. כנסים, ימי עיון, השתלמויות כל אלו יבטיחו שתהיו מעודכנים ומוכנים להעביר את החומר החדש לתלמידים. בייחוד כשאנו נמצאים בעידן של האינטרנט יש חשיבות עצומה לאנשי הוראה מוסמכים המנהלים את השיעור, הידע ומדריכים את התלמידים.

ללמוד הוראת מתמטיקה לתואר ראשון - התמחויות 

חוג הוראת מתמטיקה מציע מספר התמחויות, בהתאם לשכבות הגיל או אפשרויות נוספות. ניתן לבחור במהלך לימודי הוראת מתמטיקה לתואר ראשון בין התמחות בלימודי מתמטיקה לבית הספר היסודי, ולבית הספר העל יסודי. אפשרות נוספת היא שילוב של לימודי מתמטיקה ומחשבים לבית הספר העל יסודי. לימודי הוראת מתמטיקה אפשריים גם בשילוב עם לימודי חינוך מיוחד, אם כחלק ממסלול החינוך המיוחד, או בשילוב של ילדים בעלי צרכים מיוחדים עם תלמידים בחינוך הרגיל.

לימודי הוראת מתמטיקה - תואר ראשון - משך הלימודים 

לימודי תואר ראשון בהוראת מתמטיקה אורכים ארבע שנים, ומזכים בסופם בתואר ראשון B.Sc בהוראת מדעים, ובתעודת הוראה. בעלי תואר אקדמי יכולים ללמוד במסלול מקוצר להסמכה להוראת מתמטיקה בלבד, ובמקרה זה אורך הלימודים יקבע לפי מידת שיעורי ההשלמה הנדרשים מהסטודנט. בנוסף, גננות המעוניינות להשתלם במתמטיקה יכולות להצטרף ללימודי הוראת מתמטיקה, אם במסגרת השתלמות מרוכזת ואם בלימוד קורסים בודדים.

לימודי הכשרת מורים למתמטיקה - לימודי המשך ותעסוקה

לאחר סיום לימודי הוראת מתמטיקה לתואר ראשון ניתן לעסוק בהוראת המקצוע, או בתחומים מקצועיים נוספים. ניתן לעסוק בהוראה במסגרת חינוך בלתי פורמאלית, לעסוק בריכוז מקצוע בבית הספר, או כתיבת מערכי לימוד. על מנת להתקדם מבחינה מקצועית מומלץ להמשיך בלימודי תארים מתקדמים, דוגמת תואר שני בחינוך וייעוץ חינוכי. אפשרות נוספת הינה תואר שני במדעי החיים או לימודי חינוך לגיל הרך ועוד, על מנת להרחיב את ההשכלה ולהעשיר את הידע.

אוניברסיטאות המציעות לימודי תואר ראשון בחינוך - הוראת מתמטיקה

אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע
האוניברסיטה העברית בירושלים
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
אוניברסיטת בר אילן
האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי חינם
לימודי הוראת מתמטיקה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?