מוסדות לימודים
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית בית ברל
תואר ראשון ותעודת הוראה
מיקום בארץ: כפר סבא
מכללת אורנים לחינוך
מכללת אורנים לחינוך
הפקולטה לחינוך
מיקום בארץ: קריית טבעון
מכללת אוהלו בקצרין
מכללת אוהלו בקצרין
מכללה אקדמית לחינוך ולספורט
מיקום בארץ: קצרין
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית בית ברל
המדרשה לאמנות
מיקום בארץ: כפר סבא
הקמפוס האקדמי אחוה
הקמפוס האקדמי אחוה
אקדמיה מעשית
מיקום בארץ: איזור הדרום - סמוך לקרית מלאכי
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
הכשרת מורים
מיקום בארץ: תל אביב

לימודי הוראת אנגלית

תואר ראשון בהוראת אנגלית

הוראת אנגלית חשובה במיוחד בעידן בו אנגלית משמשת כשפה הבינלאומית, אולם על מנת ללמד אנגלית יש צורך בהכשרה מיוחדת. לימודי תואר ראשון בהוראת אנגלית מעניקים את הכלים המקצועיים הנחוצים לשם הוראת אנגלית, ומאפשרים להשתלב במגוון רחב במערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית. כל אדם נדרש כיום לדעת אנגלית, בין אם לשם מסחר בינלאומי, לימודים אקדמיים, או צפייה בטלוויזיה, והביקוש למורי אנגלית איכותיים ומקצועיים גובר עם הזמן. לימודי הוראת אנגלית לתואר ראשון מקנים כלים ומיומנויות ספציפיים לתחום הוראה זה, ומאפשרים את הוראת השפה בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים בצורה מקצועית ואיכותית. חלק מהותי של לימודי הוראת אנגלית לתואר ראשון הוא היכרות עם התרבות והספרות של ארצות דוברת אנגלית, בדגש על ארצות הברית ואנגליה. לשם כך, נלמדים קורסים בבלשנות שימושית, המקנים הבנה מעמיקה על ההיסטוריה של השפה האנגלית. כחלק מתהליך ההכשרה של הוראת אנגלית, קורסים מסוימים במהלך לימודי תואר ראשון בהוראת אנגלית נלמדים בשפה האנגלית, על מנת לתרגל את השפה בצורה קבועה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בהוראת אנגלית - מידע כללי

כל אדם נדרש כיום לדעת אנגלית, בין אם לשם מסחר בינלאומי, לימודים אקדמיים, או צפייה בטלוויזיה, והביקוש למורי אנגלית איכותיים ומקצועיים גובר עם הזמן. לימודי הוראת אנגלית לתואר ראשון מקנים כלים ומיומנויות ספציפיים לתחום הוראה זה, ומאפשרים את הוראת השפה בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים בצורה מקצועית ואיכותית.

חלק מהותי של לימודי הוראת אנגלית לתואר ראשון הוא היכרות עם התרבות והספרות של ארצות דוברת אנגלית, בדגש על ארצות הברית ואנגליה. לשם כך, נלמדים קורסים בבלשנות שימושית, המקנים הבנה מעמיקה על ההיסטוריה של השפה האנגלית. כחלק מתהליך ההכשרה של הוראת אנגלית, קורסים מסוימים במהלך לימודי תואר ראשון בהוראת אנגלית נלמדים בשפה האנגלית, על מנת לתרגל את השפה בצורה קבועה.

לימודי הוראת אנגלית מהווים תואר אקדמי ומאפשרים להשתלב בתחום הוראה במוסדות חינוך בארץ ובחול. התואר מאוד מבוקש ומחוזר. מערכת החינוך רואה חשיבות אדירה בתחומי הוראת שפות עבור תלמידים בכל הגילאים ועל כן הואר יפתח עבורכם אפשרויות תעסוקה רבות. לימודי הוראת אנגלית עוסקים גם בספרות אנגלית קלאסית ועכשווית, מפתחים חשיבה ביקורתית ויצירתיות. מהווים בסיס ללימודי המשך בתחומים שכנים. ההשתלבות בלימודי הוראת אנגלית יכולה כבר להתחיל בתואר ראשון בלימודי אנגלית וספרות ולאחר מכן ניתן לבצע במהלך שנה אקדמית אחת הסבת אקדמאיים להוראה לקבלת תעודת הוראה.

לימודי הוראת אנגלית לתואר ראשון - משך הלימודים והתעודה

משך לימודי הוראת אנגלית, בדומה ללימודי חינוך בתחומי התמחות אחרים, הוא ארבע שנים. לאחר סיום הלימודים הבוגרים זכאים לתעודת B.Ed תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה, המאפשרת להשתלב בתפקידי הוראה וחינוך מגוונים. 

ללמוד חינוך והוראת אנגלית לתואר ראשון - תכנית הלימודים

לימודי הוראת אנגלית לתואר ראשון כוללים, מטבע הדברים, קורסים רבים בתרבות האנגלית. קורסים כמו מבנה השפה האנגלית, סקירת הספרות הבריטית, אורתוגרפיה של השפה האנגלית, מיומנויות לימוד דרך ספרות, מקורות מיתיים, סקירת הספרות האמריקאית, מבוא לדרמה, גישה פרגמאטית למבנה השפה, ואוצר מילים ברכישת שפה, הם רק חלק מלימודי תואר ראשון בהוראת אנגלית.

תוכנית לימודי הוראת אנגלית כוללת גם קורסים בחינוך, כמובן, וביניהם קורסים כמו שיטות מחקר איכותנית, מבוא לפרוזה, מבוא לשירה, מבוא לדרמה, גישות לקריאה, בלשנות יישומית, מתודות מחקר, פדגוגיה, פסיכולוגיה, לימודי יהדות, ולימודי הגשת עזרה ראשונה, הם חלק ממגוון הקורסים המוצעים לסטודנט במהלך הלימודים.

לימודי הכשרת מורים לאנגלית - אפשרויות התעסוקה וההתפתחות המקצועית

לימודי הוראת אנגלית מאפשרים לעסוק בהוראת אנגלית, במערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית. עם זאת, על מנת להתקדם מבחינה מקצועית מומלץ להמשיך בלימודי תארים מתקדמים, דוגמת תואר שני בחינוך וייעוץ חינוכי. אפשרות נוספת הינה לימודי חינוך גופני, לימודי חינוך לגיל הרך או לימודי ספרות, על מנת להרחיב את ההשכלה ולהעשיר את הידע.

אוניברסיטאות המציעות לימודי תואר ראשון בחינוך - הוראת אנגלית

אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע
האוניברסיטה העברית בירושלים
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
אוניברסיטת בר אילן
האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי חינם
לימודי הוראת אנגלית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?