מוסדות לימודים
המכללה האיזורית כנרת בעמק הירדן
המכללה האיזורית כנרת בעמק הירדן
לימודי הנדסאי קולנוע וטלוויזיה
מיקום בארץ: כנרת
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי הנדסאי מערכות קולנוע וטלויזיה
מיקום בארץ: שדרות

הנדסאי קולנוע וטלוויזיה

לימודי הנדסאי קולנוע וטלוויזיה

קולנוע וטלוויזיה הם עולם מורכב ומרתק, שכולנו אוהבים לצפות בו, מי פחות ומי ויותר. לימודי הנדסאי קולנוע וטלוויזיה מיועדים לאלה להכיר ולהבין כיצד עולם זה פועל, ומעוניינים להשתלב ולעבוד בו. עקב ההתפתחויות הטכנולוגיות המהירות בעולם זה, והביקוש הגדל והולך ליצירה ישראלית מקורית, הביקוש להנדסאי קולנוע וטלוויזיה עולה בהתאמה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי הנדסאי קולנוע וטלוויזיה - מידע כללי

קולנוע וטלוויזיה אינם יכולים להתקיים בלא טכנולוגיות שונות, ותפקידו של הנדסאי קולנוע וטלוויזיה הוא להפעיל ולנטר טכנולוגיות אלה בכל התחומים. נוסף לידע הטכני, לימודי הנדסאי קולנוע וטלוויזיה מקנים לסטודנטים ידע אקדמאי ותיאורטי, המקנים הצצה לאחורי הקלעים של עולם זה. הלימודים מקנים הבנה מעמיקה בתהליכים ההיסטוריים והחברתיים שעברו על עולם הקולנוע וטלוויזיה לאורך השנים, ועל הדרך בה עולם זה השפיע על החברה האנושית.

לימודי הנדסאי קולנוע וטלוויזיה אפשריים כיום במגוון מכללות, ומומלץ לבדוק את מסלולי הלימוד במכללה הספציפית לפני ההרשמה. לימודי הנדסאי קולנוע וטלוויזיה אורכים שנתיים בלבד, לעומת ארבע שנים של תואר ראשון בהנדסה, וגם תנאי הקבלה קלים יותר. רוב המכללות דורשות תעודת בגרות מלאה כתנאי קבלה ללימודי הנדסאי קולנוע וטלוויזיה, ולימודי מכינה טכנולוגית או קדם הנדסאית מיועדים לאלה שאין להם תעודת בגרות מלאה ורוצים להשלים את המקצועות החסרים להם. במקרים רבים ניתן לשלם את שכר הלימוד על חשבון הפיקדון הצבאי, אך יש לבדוק זכאות זו מול כל מכללה בנפרד.

קורס הנדסאי קולנוע וטלוויזיה - תכנית הלימודים

תוכנית הלימודים של הנדסאי קולנוע וטלוויזיה משלבת בין ידע תיאורטי ומעשי בטכנולוגיות שונות, הכרת מערכות ווידאו, עיצוב פס קול, תולדות הקולנוע, סרטים עלילתיים ודוקומנטאריים, בימוי והפקה, צילום ותאורה, עריכה ועוד. תחום זה משלב בין יכולות טכניות גבוהות ועבודה רבה עם מחשב, לבין יצירתיות וכושר דמיון, וכמובן שגם אהבת קולנוע וטלוויזיה חשובה לשם עבודה מהנה.

לימודי הנדסאי קולנוע וטלוויזיה כוללים מגוון רחב של תחומים, וביניהם צילום עלילתי, סרטים קצרים, קולנוע ישראלי, שימושי מחשב, משחק מול מצלמה הקלטה, תולדות הקולנוע, תולדות האומנות, אנימציה ממוחשבת, תחקיר, עבודה באולפן, צילום, תולדות הטלוויזיה, תלבושות ותפאורה, צילום דוקומנטארי, פרסום וקידום מכירות, והכרת הטכנולוגיות השונות בתחום הקול וההגברה. עבודה מעשית הינה חלק בלתי נפרד מלימודי הנדסאי קולנוע וטלוויזיה, ולקראת סיום הלימודים על כל סטודנט להגיש פרויקט גמר, המהווה את כרטיס הביקור המקצועי שלו בתחום.

לימודים לתואר הנדסאי קולנוע וטלוויזיה - אפשרויות התעסוקה

בוגר לימודי הנדסאי קולנוע וטלוויזיה זכאי לדיפלומת הנדסאי מטעם המכללה ומה"ט, המאפשרת להשתלב במגוון תפקידים ומקומות עבודה בתעשייה. ניתן לעבוד בבימוי, כתיבה, הפקת פרויקטים, עריכת סרטים, צילום, הקלטה, תאורה, תסריטאות ועוד. הנדסאי קולנוע וטלוויזיה מבוקשים במקומות רבים, בהם ערוצי הטלוויזיה המסחריים השונים, רשות השידור, הכבלים, משרד החינוך, משרדי הפקות, משרד החינוך, אולפני הפקות ועוד. אפשרות נוספת היא פתיחת עסק פרטי, ועבודה כעצמאי עם כמה גופים במקביל.

לימודי הכשרת הנדסאי טלוויזיה וקולנוע - אפשרויות ללימודי המשך

לימודי הנדסאי קולנוע וטלוויזיה מאפשרים התפתחות מקצועית במגוון אפיקים, ובהם לימודי התמחות בצילום, לימודי סאונד, בימוי, או לימודי תואר ראשון בקולנוע ועוד. 

שירות אישי חינם
הנדסאי קולנוע וטלוויזיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?