מוסדות לימודים
רשת מכללות אורט
רשת מכללות אורט
לימודי הנדסאי טכנולוגיות מים
מיקום בארץ: כרמיאל, קריית ביאליק, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רחובות, ירושלים
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי הנדסאי טכנולוגיות מים
מיקום בארץ: שדרות
בית הספר להנדסאים רופין
בית הספר להנדסאים רופין
לימודי לימודי הנדסאי מים וקרקע
מיקום בארץ: עמק חפר
מכללת אורט בראודה להנדסאים
מכללת אורט בראודה להנדסאים
לימודי הנדסאי טכנולוגיות מים
מיקום בארץ: כרמיאל
מכללת אוהלו בקצרין
מכללת אוהלו בקצרין
הנדסאי טכנולוגיות מים
מיקום בארץ: קצרין
המכללה האיזורית כנרת בעמק הירדן
המכללה האיזורית כנרת בעמק הירדן
לימודי הנדסאי טכנולוגיות ואיכות מים
מיקום בארץ: כנרת

הנדסאי מים קרקע ושפכים

לימודי הנדסאי מים קרקע ושפכים

הנדסת מים נחשבת לאחד מענפיה של ההנדסה האזרחית, המתמקדת בתכנון ובעשייה הנדסית בתחומי המים. ככל שעולה המודעות לנושא איכות הסביבה, גובר הצורך באנשי מקצוע איכותיים ובעלי ידע בתחום זה. לאור הגידול המתמיד באוכלוסיית העולם, גוברת הדרישה להקמת תשתיות להובלת ולאספקת מים. ישראל נמנית כיום על הארצות המובילות בתחומים כגון טיפול במי שפכים, התפלת מים ואמצעי השקיה, אך במקביל היא סובלת ממחסור חמור במקורות מים נקיים. הנדסאי מים וקרקע או הנדסאי מים ושפכים, עוסקים בכל הקשור לניהול פיקוח של מערכות מים והשקיה, וטיפול ובקרה בשפכים.

תחום המים הינו אחד התחומים המרכזיים הקשורים להגנה על איכות הסביבה ולשמירה על איכות חיים, ותפקידם של הנדסאי מים וקרקע או הנדסאי מים ושפכים הוא מציאת האיזון בין שימוש במשאבי טבע קיימים לשמירה עליהם.

למרות הביקוש ההולך וגובר ללימודי הנדסאי מים וקרקע או הנדסאי מים ושפכים, מספר מועט של מוסדות לימוד מציעים תחום לימודים זה כיום. לימודי הנדסאי סביבה אורכים כשנתיים בלבד, בניגוד ללימודי תואר ראשון בהנדסה, האורכים ארבע שנים. במקביל, תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי סביבה קלים יותר מתנאי הקבלה לתואר ראשון בהנדסה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי הנדסאי מים, קרקע ושפכים - תנאי הקבלה

רוב מוסדות הלימוד המציעים לימודי הנדסאי מים קרקע ושפכים דורשים ממועמדיהם תעודת בגרות מלאה. לימודי מכינה טכנולוגית או קדם הנדסאית מיועדים לאלה שאין להם תעודת בגרות מלאה ומעוניינים להשלים את המקצועות החסרים בתעודת הבגרות שלהם. מוסדות לימוד רבים מאפשרים לימודים על חשבון הפיקדון הצבאי, אולם יש לוודא זאת טרם ההרשמה.

קורס הנדסאי מים, קרקע ושפכים - תכנית הלימודים

לימודי הנדסאי מים וקרקע או הנדסאי מים ושפכים נועדו להקנות לבוגריהם ידע על הסביבה שאנו חיים בה, התהליכים השונים המתרחשים בה, על האדם והשפעתו על הסביבה, ועל יחסי הגומלין בין כל אלה. תכנית הלימודים של לימודי הנדסאי מים וקרקע או הנדסאי מים ושפכים כוללת רקע רב בתחום איכות הסביבה אך גם מקצועות ריאליים רבים, ולכן לימודים אלה יתאימו יותר לבעלי חשיבה מתמטית. התכנים הנכללים בתכנית הלימודים של לימודי הנדסאי מים קרקע ושפכים עשויים להשתנות במקצת בין מודות הלימוד השונים המציעים אותם. בריאות הציבור, סינון מים, אקולוגיה, הנדסה כימית, סוגי פסולת, מקורות מים, גיאודזיה, מאגרי מים, התפלת מים, מדעי הקרקע, דגימות מים, טיפול וסילוק שפכים, איכות מים ותברואה, תכנון תעלות, הנדסת ניקוז, מכניקה הנדסית, פיזיולוגיה של צמחים, משאבות, אינסטלציה סניטארית, הידרולוגיה, אספקת מים עירונית, ניקוז ושימור קרקע, חומרים מסוכנים, קידוחים, מחזור שפכים ופסולת, מכניקת זורמים, אוקיינוגרפיה הנדסית, כימיה של המים, חשמל ומנועי חשמל, מכאניקה של זורמים, כלכלה ותמחיר הם רק חלק מנושאי הלימוד בתחום זה. בנוסף לתכניהם התיאורטיים, כוללים לימודי הנדסאי מים וקרקע או הנדסאי מים ושפכים התנסות בעבודת מעבדה בתחומי הכימיה והמיקרוביולוגיה, וכן הגשת פרויקט גמר עם סיום הלימודים.

לימודים לתואר הנדסאי מים קרקע ושפכים - התעודות המוענקות

לימודי הנדסאי מים וקרקע או הנדסאי מים ושפכים מזכים את בוגריהם בדיפלומת הנדסאי מטעם המכללה ומה"ט, המאפשרת להם להשתלב במקומות תעסוקה שונים ובמגוון תפקידים.

לימודי הכשרת הנדסאי מים, קרקע ושפכים - אפשרויות התעסוקה

לימודי הנדסאי מים וקרקע או הנדסאי מים ושפכים הינם תחום לימודים מבוקש, ובעקבות המודעות הגוברת באוכלוסיה לנושא איכות הסביבה, הביקוש לאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים עתיד להתגבר עוד יותר. ארגוני איכות סביבה, משרדי ממשלה שונים, עיריות ומועצות אזוריות, מפעלים תעשייתיים, משרדי תכנון, מוסדות אקדמיים, מכוני מחקר וחברות סטרט אפ, כולן זקוקים לבוגרי לימודי הנדסאי מים וקרקע או הנדסאי מים ושפכים.

לימודי תואר הנדסאי מים קרקע ושפכים - לימודי המשך

לימודי הנדסאי מים וקרקע או הנדסאי מים ושפכים הם רק ההתחלה, ומי ששואף להתקדם בתחום בדרך כלל ממשיך ללימודי תואר ראשון בתחום, דוגמת לימודי תואר ראשון במדעי הסביבה, ותחומים נוספים הנלמדים במסלול להשלמת תואר ראשון להנדסאים. בכל מקרה, לימודי הנדסאי מים וקרקע או הנדסאי מים ושפכים ייזקפו לזכות הסטודנט, ונקודות הזכות שנצברו במהלך הלימודים יקצרו את הזמן הדרוש ללימודי תואר נוסף.

שירות אישי חינם
הנדסאי מים קרקע ושפכים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?