מוסדות לימודים
בית הספר להנדסאים רופין
בית הספר להנדסאים רופין
לימודי הנדסאי בעלי חיים במגוון מגמות
מיקום בארץ: עמק חפר

הנדסאי בעלי חיים ורפת

לימודי הנדסאי בעלי חיים ורפת

לימודי הנדסאי בעלי חיים ורפת מיועדים לכל האנשים האוהבים להריח את ריח החציר, לחלוב עזים או לעשות כל דבר אחר המאפיין את אורח החיים הכפרי. הרפתות המוכרות לנו לא השתנו, אך הטכנולוגיות המשמשות לתפעולן התקדמו והשתכללו, והביאו לצורך באנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים שינהלו אותן.

תחום חיות המשק בישראל הוא מפותח ביותר, וישראל נחשבת למעצמה עולמית בכל הקשור לרפתות וחליבה מתקדמת. הנדסאי בעלי חיים ורפת הוא זה שבא במגע יום יומי עם בעלי החיים, ודואג להזנה ולחליבה שלהן, תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ומשוכללות. בנוסף לכך, הנדסאי בעלי חיים ורפת עוסק גם בניהול רפתות ומרכזי מזון, דבר המצריך גם כישורים ומיומנויות מהתחום הניהולי והפיננסי.

כיום מוצעים לימודי תואר הנדסאי בעלי חיים ורפת במכללת רופין בלבד. במקביל, מציעה המכללה האקדמית תל-חי לימודי הנדסאי בעלי חיים פרה וטרינריים. בשני המקרים אורכים הלימודים כשנתיים. במאמר זה תמצאו את כל המידע הדרוש לכם כדי לבחור במוסד הלימודים המתאים לכם וכדי להחליט האם לימודי הנדסאי בעלי חיים ורפת מתאימים לכם.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי הנדסאי בעלי חיים ורפת - תנאי הקבלה

תנאי הקבלה למוסדות הלימוד המציעים לימודי הנדסאי בעלי חיים ורפת עשויים להשתנות במקצת בין מוסד לימודים אחד למשנהו, אולם לרוב הם כוללים תעודת בגרות מלאה. מועמדים שאין ברשותם תעודת הבגרות מלאה, יוכלו להשלים את המקצועות החסרים בתעודת הבגרות שלהם, במסגרת מכינה קדם הנדסאית, המוצעות הן על ידי המכללה האקדמית תל-חי והן על ידי המכללה הטכנולוגית רופין. לימודי הנדסאי בעלי חיים ורפת מוכרים לצרוך מימוש כספי הפיקדון הצבאי, אך מומלץ לוודא את הזכאות טרם ההרשמה למוסד הלימודים.

קורס הנדסאי בעלי חיים ורפת - תכנית הלימודים

תכנית הלימודים של לימודי הנדסאי בעלי חיים ורפת עשויה להשתנות בין מוסדות לימוד השונים המציעים אותם, אולם לרוב היא כוללת מגוון רחב של תחומים, ומשלבת בין לימודי הנדסה ומדעים, כלכלה וניהול ולימודי בעלי חיים. הנושאים העשויים להיכלל בתכנית הלימודים של לימודי הנדסאי בעלי חיים ורפת הם מחלות צאן ומניעת תחלואה, גידול יונקים ופיטום, גנטיקה, מערכות ממוחשבות לייצור חלב, מערכת העיכול בבעלי חיים, אנטומיה ופיזיולוגיה של בעלי חיים, תזונת המפטמה, תוכנות ניהול עדר ומפטמה, רפואת העדר, תכנון רפתות, מבוא לכלכלה, מתמטיקה, ביולוגיה, חישובי הון וכדאיות השקעה, אימונולוגיה וחיסונים ברפת, טיפוח בקר לבשר, מערכות חליבה, מערכת העטינים, ביוכימיה, אנגלית, פיזיקה, גידולי מספוא, ניהול, פוריות והזרעה ועוד.

לימודי הנדסאי בעלי חיים ורפת כוללים גם התנסות מעשית, במסגרתה מתנסים תלמידי החוג בעבודות השונות במשק החי. חליבת עזים ופרות, הזרעה מלאכותית, סיוע בהמלטות, בניית רפתות, שחיטת בקר, רפואה מונעת בסוסים וגידול מספוא הם רק חלק מהדברים בהם מתנסים הסטודנטים במהלך לימודי הנדסאי בעלי חיים ורפת. בנוסף לכך, במהלך השנה השנייה של לימודי הנדסאי בעלי חיים ורפת, על הסטודנטים להגיש פרויקט גמר, המוכיח את יכולתם לשלב בין נושאי הלימוד השונים. על פרויקט הגמר לכלול מחקר, ניסוי, תצפית ובנייה, או המצאה שקשורה למגמת הלימוד, אשר עשויה לתרום לענף בישראל. כל אחד מן הלומדים לימודי הנדסאי בעלי חיים ורפת זוכה למלווה אישי המסייע לו לאורך כל שלבי פיתוח הפרויקט, מבחירת נושא, דרך כתיבתו, ועד הבחינה עליו. תכנית הלימודים של לימודי הנדסאי בעלי חיים עשויה לכלול מסלולי התמחות שונים, כגון התמחות בבקר לבשר, התמחות בסוסים והתמחות בצאן.

לימודי הנדסאי בע"ח ורפתות - התעודות המוענקות

עמידה בהצלחה בכל בחינות הסיום של לימודי הנדסאי בעלי חיים ורפת תזכה את בוגריהם בדיפלומה מטעם המכללה, משרד החינוך ומה"ט. דיפלומה זו תאפשר להם להירשם בפנקס ההנדסאים והטכנאים, ולהשתלב במגוון תפקידים ומקומות תעסוקה, הקיימים בשוק העבודה. בוגרי לימודי הנדסאי בעלי חיים ורפת יוכלו לעסוק בניהול רפתות, בהזרעה מלאכותית, בתחום המחשוב והבקרה ברפתות, בתפקידי הדרכה בבתי ספר חקלאיים, בחברות שיווק לציוד ומזון, ואף להשתלב במקומות תעסוקה המשתייכים למגזר הציבורי, כגון משרדי הממשלה השונים והעיריות.

לימודים לתואר הנדסאי בעלי חיים ורפתות - לימודי המשך

לימודי הנדסאי בעלי חיים ורפת הם רק ההתחלה, וכל מי שירצה להתפתח בתחום יוכל להרשם ללימודי תואר ראשון באיכות סביבה, בביולוגיה או להצטרף לאחד מהמסלולים הייחודיים להשלמת תואר ראשון להנדסאים.

שירות אישי חינם
הנדסאי בעלי חיים ורפת
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?