מוסדות לימודים
רשת מכללות אורט
רשת מכללות אורט
לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה
מיקום בארץ: כרמיאל, קריית ביאליק, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רחובות, ירושלים
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי הנדסאי בביוטכנולוגיה
מיקום בארץ: שדרות
מכללת אורט בראודה להנדסאים
מכללת אורט בראודה להנדסאים
לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה
מיקום בארץ: כרמיאל

הנדסאי ביוטכנולוגיה

לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה

לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה הם תחום מחקר חדש ההולך ומתפתח במהירות. תחום זה משלב בין ביולוגיה וטכנולוגיות הנדסיות מתקדמות. לימודי תעודת הנדסאי ביוטכנולוגיה הם רב תחומיים, וכוללים הכשרה מדעית בתחומי מדעי החיים, בשילוב עם קורסים מתחומי מדעי ההנדסה והטכנולוגיה.

לימודי ביוטכנולוגיה הם חדשים יחסית, אך האדם ניצל תהליכים ביולוגיים לשם קיומו מאז ומתמיד. כיום, עם פיתוחן של טכנולוגיות חדשות, ניתן לחקור ולפתח תחומים חדשים. ביוטכנולוגיה חוקרת מערכות ביולוגיות שונים בקרב צמחים ובעלי חיים, על מנת ליישם את עקרונות הפעולה שלהן על מוצרים בתחום התעשייה.

לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה נועדו להכשיר את בוגריהם לנצל את הידע הביולוגי שרכשו במהלך הלימודים, בתחומי התרופות, המזון, החקלאות, ההנדסה ועוד. התחום הולך ומתפתח במהירות לעבר כיוונים טכנולוגיים חדשים. אחד מהם הוא פיתוחם של מוצרים טבעיים ושיטות ייצור ידידותיות יותר לסביבה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה - מידע כללי

ביוטכנולוגיה (Biotechnology) הוא תחום מחקרי ויישומי חדש יחסית, העושה שימוש בתהליכי החיים במערכות ביולוגיות, כדוגמת רקמות או תאים של בעלי חיים, צמחים, גנים, אנזימים, הורמונים, חלבונים או מיקרואורגניזמים, הכוללים חיידקים, על מנת לייצר מוצרים בתחומי הרפואה, התעשייה, החקלאות והקוסמטיקה לשם תועלתו של האדם.
הגילויים המהירים במדע הגנטיקה העניקו לביוטכנולוגיה דחיפה עצומה בשנים האחרונות. כתוצאה מכך, עוסקים בתחום זה מומחים בתחומים רבים בעשור האחרון, הכל רחבי העולם. המחקר הביוטכנולוגי עוסק בעיקר בתהליכי החיים (תזונה, נשימה, הפרשה, תורשה, רבייה ועוד), תנאי הגידול ואורח החיים של כלל היצורים החיים, כדי לנצלם לרווחת האדם.

קורס הנדסאי ביוטכנולוגיה - תכנית הלימודים

תכנית הלימודים של לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה משלבת בין תחומי ידע רבים. הנדסה גנטית, גנטיקה, מכשור ובקרה, טכנולוגיית תסיסה, עקרונות בהנדסה כימית, כימיה כללית וכימיה אורגנית, ביולוגיה מולקולרית והנדסה גנטית, אימונולוגיה, טכנולוגיה של מזון, דיאגנוסטיקה בשיטות אימוניות, הנדסה כימית, אבטחת איכות GMP, הנדסה ביוטכנולוגית, פיזיקה, תפעול ריאקטורים וביוכימיה, ביולוגיה של התא, הם רק חלק מתוכנית הלימודים. בנוסף לחלק התיאורטי, זוכים התלמידים גם להתנסות מעשית במעבדות משוכללות וזו מאפשרת צבירת ניסיון מעשי, המקל על ההשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה.

ללמוד הנדסאות ביוטכנולוגיה - מגוון התמחויות

לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה מציעים מספר רב של מגמות התמחות, וניתן לבחור בכל אחת מהן בהתאם לכישוריו של התלמיד ולהעדפותיו האישיות, כמו גם לפי הביקוש לעוסקים בהתמחות המדוברת בשוק העבודה. ניתן להתמחות בתחומים כגון ביוטכנולוגיה בתעשיית המזון ופיתוח מוצרי מזון חדשים, ביוטכנולוגיה סביבתית ושימוש במיקרו אורגניזמים לטיהור מים ושפכים, ביוטכנולוגיה ברפואה ופיתוח תרופות מדור חדש, ביוטכנולוגיה בחקלאות ופיתוח זנים חדשים ועמידים, ועוד.

לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה - אפשרויות התעסוקה

לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה מקנים מקצוע מבוקש, מכניס ויוקרתי, המאפשר השתלבות במקומות עבודה רבים. תעשיות שונות כמו מזון, תרופות, היי טק, ענף החקלאות, וחברות ביו טכנולוגיות שונות כמו טבע וכ.צ.ט, כולן זקוקות לכוח אדם מיומן ומקצועי. עם זאת, לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה הם רק ההתחלה, וכדי להשתלב במכוני מחקר שונים ולעסוק בפיתוח של מוצרים ושיטות חדשניות, יש צורך בלימודי תואר ראשון בביוטכנולוגיה, ולעיתים אף בלימודי תואר שני בביוטכנולוגיה

לימודים לתואר הנדסאי ביוטכנולוגיה - לימודי המשך

לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה מהווים בסיס אקדמי ללימודי ביולוגיה, כימיה, או השלמה לתואר ראשון בתחומים אלה ואחרים. בכל במקרה, נקודות הזכות שנצברו במהלך לימודי ההנדסאי יזקפו לזכות הסטודנט, ויקצרו את משך הלימודים הדרוש לקבלת תואר.

שירות אישי חינם
הנדסאי ביוטכנולוגיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?