מוסדות לימודים

לימודי התמודדות עם שכול

תעודת העשרה בהתמודדות עם שכול

אובדן ושכול הם חלק בלתי נפרד מהחברה האנושית, ולימודי התמודדות עם שכול מקנים את הכלים המקצועיים הנחוצים על מנת לסייע לאנשים ברגעי משבר. התמודדות עם שכול הינו נושא רגיש ומאתגר מבחינה נפשית, ובשל כך לימודי התחום מיועדים לאנשי מקצוע מתחום הטיפול.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס התמודדות עם שכול - מידע כללי

בעולם רצוף סכנות ואיומים כל אדם חווה שכול של חבר או בן משפחה, אך כל אחד מגיב בצורה אחרת. רוב האנשים מתמודדים עם תחושת האובדן והכאב, ומצליחים לעכל את התחושות הקשות ולשמור על אורח חיים תקין ובריא מבחינה נפשית. עם זאת, ישנם אנשים אשר ההתמודדות עם השכול קשה להם, והם זקוקים לבוגרי לימודי התמודדות עם שכול איכותיים ומקצועיים, בעלי כלים תיאורטיים ומעשיים המסייעים בעיכול החוויה הקשה.

לימודי התמודדות עם שכול - קהל היעד ותכני הלימוד

לימודי התמודדות עם שכול כוללים קורס מיוחד בנושא ליווי וטיפול בשכול ואובדן, המיועד למטפלים ואנשי מקצוע מעולם הנפש כמו מנחי קבוצות, פסיכולוגים, קציני נפגעים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, מטפלים באמנות וכיו"ב. לימודי קורס זה מעניקים מגוון מיומנויות וטכניקות מקצועיות על מנת לטפל ולסייע באוכלוסייה שכולה, במטרה להקל על הכאב ולסייע לחזרה לאורח חיים רגיל. לימודי ליווי וטיפול בשכול ואובדן כוללים קורסים בנושא תהליכי פרידה, תהליך ההודעה, תפיסת המוות בעיניי ילדים, אובדן ושכול, הנחיית קבוצות ככלי טיפולי, אבל ביהדות אסלאם ונצרות, שכול הורים, התמודדות, אלמנות, ועוד.

תחום נוסף בלימודי התמודדות עם שכול הוא התמחות בתהליך ההודעה, בהתאם לחוק ההודעה החדש. קורס זה פונה למוסדות וארגונים אשר תחומי עיסוקים נוגעים לתחום השכול, דוגמת אנשי צבא וכוחות הביטחון, משטרה, שירותי חירום, עובדים סוציאליים, רופאים ואחיות, ועוד. לימודי קורס תהליך ההודעה כוללים קורסים על היבטים שונים של תהליך ההודעה והתמודדות עם אובדן ושכול, ובנוסף ללימודים התיאורטיים נערכים דיונים על מקרים אמתיים, וכן תרגול והדרכה בשטח.

שירות אישי חינם
לימודי התמודדות עם שכול
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?