מוסדות לימודים
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית בית ברל
לימודי תואר ראשון בחינוך בלתי פורמאלי ותעודת עובד חינוך בקהילה
מיקום בארץ: כפר סבא
מכללת אורנים לחינוך
מכללת אורנים לחינוך
לימודי תואר ראשון ותעודת הוראה בחינוך חברתי קהילתי
מיקום בארץ: קריית טבעון

לימודי מדעי קהילה

תואר ראשון בקהילה

לימודי קהילה, הקרויים גם תיאום קהילתי, משלבים בין לימודי מדעי הרוח ולימודי מדעי החברה. מטרת לימודי תואר ראשון במדעי הקהילה היא הכשרת מתאמים קהילתיים, שישמשו כנציגי ארגונים פרטיים וציבוריים בייצוג, הסברה ותיאום עם הקהילה המקומית.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון במדעי הקהילה - מידע כללי

מדעי הקהילה הינם תחום אקדמי חדש יחסית, אשר התפתח בעקבות התערערות שירותי הרווחה הציבוריים, וכניסת ארגונים קהילתיים ומקומיים לחלל שנוצר. ארגוני סיוע חברתי שקמו על רקע מצוקה זו זקוקים לאנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים, בעלי הכשרה אקדמית וכלים מגוונים. על רקע דרישה זו, תואר ראשון בלימודי קהילה מכשיר דור חדש של אנשי מקצוע, ששמים לנגד עיניהם את טובת הקהילה כולה, ולא של הארגון הספציפי ממנו הם באים.

לימודי תיאום קהילתי מקנים כלים אקדמיים ופרקטיים נחוצים, על מנת להשתלב בעמותות וארגונים חברתיים המשתייכים למגזר השלישי. עמותות אלה קמות סביב רעיון ואידיאולוגיה משותפים, וכל אחת תורמת לחיי הקהילה בדרכה שלה. רוב העמותות הן ארגונים ללא מטרות רווח, והעבודה בהן נעשית בדרך כלל בהתנדבות, למעט מספר קטן של מקבלי שכר. עמותות אלה מקיפות את כל תחומי הקהילה, החל מסיוע בחלוקת מזון ובגדים, דרך מועדוניות לילדים בשעות אחר הצהריים, וכלה בארגוני סיוע רפואי.

ללמוד תואר ראשון בתיאום קהילתי - משך הלימודים והתעודה

לימודי קהילה ותיאום קהילתי הינם חלק מלימודי חינוך, ויש ללמוד שלוש שנים לשם קבלת תעודת בוגר תואר ראשון B.A בחינוך, חברה וקהילה.

לימודי קהילה לתואר ראשון - מה מומלץ לבדוק לפני שנרשמים?

בעת חיפוש לימודים מומלץ לבדוק את הפילוסופיה ותפיסת העולם העומדת מאחורי תוכנית הלימודים, כמו גם את הזיקה של צוות המרצים לנושא תיאום קהילתי. גורמים חשובים נוספים הם מיקום גיאוגרפי ונגישות של מוסד הלימודים, תנאי קבלה, וכמובן גובה שכר הלימוד ואילו מלגות מוצעות לסטודנטים של לימודי מדעי הקהילה.

ללמוד תיאום קהילתי ולימודי קהילה לתואר ראשון - נושאי הלימוד

לימודי תואר ראשון בתיאום קהילתי הינם מגוונים מאוד, וכוללים תחומי ידע רבים. לימודי כלכלהלימודי מגדר, לימודי חינוך, לימודי משאבי אנוש, לימודי מנהל ומדיניות ציבורית, לימודי פסיכולוגיה ומדעי החברה ועוד הם חלק ממגוון הנושאים המרכיבים את לימודי קהילה לתואר ראשון.

לימודי תיאום קהילתי לתואר ראשון כוללים לא רק חלק תיאורטי, אלא גם צד מעשי. במהלך הלימודים הסטודנטים מתנסים במעורבות חברתית והתנדבות במבחר ארגונים ועמותות חברתיות. מי שבוחר שמסלול לימודי פנאי ותרבות חוקר את התרבות הישראלית על מוסדותיה השונים, ואת תפקידיה החינוכיים של האמנות. לעומת זאת, מסלול חברה וקהילה  של לימדוי תואר ראשון במדעי קהילה מאפשר עבודה ישירה עם ארגונים שונים, ומעניק כלים אקדמיים לפיתוח מנהיגות קהילתית.

לימודי BA במדעי הקהילה - לימודים עם שליחות

לימודי תיאום קהילתי מאפשרים לבוגר תואר ראשון להשתלב במספר רב של תחומים. ניתן לעבוד בארגונים חברתיים שונים בייעוץ, ניהול, הנחיה ופיקוח על המתנדבים, או בקישור ותיאום בין הארגון לקהילה. אפשרות נוספת היא עבודה בגופים ממשלתיים שונים כמו משרד הרווחה או ביטוח לאומי.

לימודי קהילה כוללים תחום רחב של נושאים, ותואר ראשון אינו מספיק כדי לקבל את כל הכלים האקדמיים. ניתן ללמוד לתארים מתקדמים בתחום, או בתחומים קשורים כמו מנהל עסקים, חינוך, הגירה ושילוב חברתי ועוד. כמובן שתמיד ניתן להמשיך בלימודי תחום שונה לחלוטין, ובמקרה זה לימודי התואר הראשון יקצרו את משך הזמן הדרוש ללימודי תואר שני.

שירות אישי חינם
לימודי מדעי קהילה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?