מוסדות לימודים
הקריה האקדמית אונו
הקריה האקדמית אונו
תואר ראשון במשפטים
מיקום בארץ: קריית אונו, אור יהודה
המכללה האקדמית נתניה
המכללה האקדמית נתניה
תואר ראשון במשפטים
מיקום בארץ: נתניה
המרכז האקדמי למשפט ועסקים
המרכז האקדמי למשפט ועסקים
לימודי תואר ראשון במשפטים בפקולטה למשפטים
מיקום בארץ: רמת גן
המרכז האקדמי שערי משפט
המרכז האקדמי שערי משפט
לימודי תואר ראשון במשפטים
מיקום בארץ: הוד השרון
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי תרבות, יצירה והפקה
מיקום בארץ: שדרות
המרכז האקדמי כרמל
המרכז האקדמי כרמל
תואר ראשון במשפטים
מיקום בארץ: חיפה
המרכז האקדמי פרס
המרכז האקדמי פרס
אחד על אחד, עד התואר.
מיקום בארץ: רחובות
המרכז האקדמי למשפט ועסקים
המרכז האקדמי למשפט ועסקים
לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות משפט וזכויות אדם
מיקום בארץ: רמת גן
המרכז האקדמי למשפט ועסקים
המרכז האקדמי למשפט ועסקים
לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות משפט מסחרי ותקשורת
מיקום בארץ: רמת גן

לימודי משפטים לנשים

תואר ראשון במשפטים לנשים

עולם המשפטים נחשב ליוקרתי ומאתגר, ומשום כך רבים מבקשים לרכוש השכלה בתחום זה. עד לעת האחרונה עריכת דין נחשב למקצוע גברי, אולם כעת בשנים האחרונות ישנה מגמה ברוכה של לימודי משפטים לנשים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון במשפטים לנשים - מידע כללי

נשים המבקשות ללמוד לימודים אקדמיים, ובפרט לימודי משפטים לתואר ראשון, נאלצות להתמודד עם קשיים רבים. מערכת שעות הלימוד עמוסה, ומצריכה שעות רבות של תרגול וחזרה על החומר גם לאחר סיום הלימודים הפורמאליים. בנוסף, יש צורך להתמחות במשך שנה במשכורת נמוכה יחסית, וזאת לאחר מספר שנים של לימודים אקדמיים, אשר אף הם אינם מניבים תגמול כספי מיידי. משום כך, נשים רבות מעדיפות ללמוד מקצוע אשר מבטיח השתלבות מהירה יותר בשוק העבודה, דוגמת לימודי מדעי החברה או מקצועות טיפוליים שונים. עם זאת, יותר ויותר נשים רואות בלימודי משפטים קרש מקפצה אל מגוון רחב של תפקידי מפתח בחברה הישראלית, ומקדישות את זמן ההכשרה הנחוץ לקבלת התואר הנחשק.

לימודי משפטים לתואר ראשון לנשים - נושאי הלימוד

תוכנית הלימודים של תואר ראשון במשפטים מרתקת ומגוונת, אך על פי רוב אין תכנים ספציפיים המיועדים לנשים. המוסדות האקדמאיים מציעים מספר מצומצם בלבד של קורסים אשר נוגעים לתחום המגדרי, דוגמת משפט וחברה בישראל בהיבט פמיניסטי, יסודות החשיבה החברתית, דיני משפחה, פמיניזם ומשפט, דיני ירושה, המיעוט הערבי במשפט הישראלי, פמיניזם בקבוצות ליברליות וזכויות קבוצתיות בחברה רב תרבותית, משפט עברי, עבירות של ניצול מיני ביחסי סמכות, זנות וסחר בנשים בראי המשפט והחברה, או דיני עבודה. עם זאת, חשוב לציין שבמהלך הלימודים ניתן לבחור קורסים גם מפקולטות אחרות, דבר המאפשר להעשיר את תחומי הידע ולהיחשף לנושאים חדשים ומרתקים.

לימודי משפטים לנשים - תואר ראשון - אפשרויות התעסוקה

חשוב לציין, כאמור, שלימודי תואר ראשון במשפטים אינם מספיקים לשם קבלת ההסמכה הנחוצה לשם עיסוק בעריכת דין. משום כך, נשים רבות אינן ממשיכות את מלוא מסלול ההכשרה, אלא משתלבות בשוק התעסוקה מייד לאחר סיום הלימודים. בפני הבוגרות של תואר ראשון במשפטים פתוחים מקומות עבודה רבים, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי. שירות המדינה מציע מניפה רבה של מקומות תעסוקה מאתגרים ומתגמלים, ובכלל זה מנהל מקרקעי ישראל, הסנגוריה הציבורית, משרד המשפטים, בתי המשפט, משרד מבקר המדינה, המוסד לביטוח לאומי, הפרקליטות, ועוד. כדאי לדעת שגובה המשכורת במגזר הציבורי נקבע בהתאם למידת ההשכלה, ומשום כך לימודים אקדמיים נוספים, דוגמת תואר שני במשפטים, יכולים להעלות בצורה ניכרת את התגמול הכספי החודשי.

אפשרויות עבודה נוספות טמונות במגזר הפרטי, כאשר ניתן לבחור בין עסקים וחברות מסחריים, לבין עמותות וארגונים המתמקדים בתחום החברה והסביבה. התמורה הכספית אשר ניתנת לאלו הבוחרים להקדיש את זמנם לעולם החברתי איננה גבוהה כמו זו אשר מתקבלת במגזר העסקי, אך לזכות להשפיע על סדר היום הציבורי ולתת הגנה משפטית לאוכלוסיות מוחלשות אין מחיר. בכל מקרה, בעת בחירת מקום עבודה מומלץ לבדוק כמה שעות נדרשים לעבוד, את גובה השכר אותו מציעים, וכמובן את האווירה במקום העבודה.

שירות אישי חינם
לימודי משפטים לנשים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?