מוסדות לימודים

לימודי משפטים

לימודי משפטים לדוקטורט

עולם המחקר האקדמי רחב ומגוון, ומציע אפשרויות עשירות לאלו אשר בוחרים להעמיק ולחקור בתחום המשפטים. המשמעות המקורית של המילה דוקטורט בלטינית היא מורה, אך כיום גם מי שלא עוסק בהוראה בצורה ישירה יכול לזכות בהסמכת דוקטורט, לאחר הלימודים המתאימים כמובן. על מנת לקבל תואר דוקטור יש להשלים לימודי תואר שלישי, ונוסף על כך להגיש עבודת מחקר, אשר מאושרת על ידי הוועדה האקדמית אשר עוסקת בכך. חשוב לציין כי על אף העובדה שתואר הדוקטור המוכר ביותר הוא בתחום הרפואה, הרי שישנם תחומים רבים בהם ניתן ללמוד במסלול של דוקטורט, ובכלל זה דוקטור לפילוסופיה, דוקטור לפסיכולוגיה, ועוד. כאמור, תואר דוקטור למשפטים ניתן למי שסיים לימודי תואר שלישי בתחום, והגיש עבודת מחקר רלוונטית.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי דוקטורט במשפטים - תנאי הקבלה

על מנת להתקבל למסלול של לימודי דוקטורט במשפטים, ישנם מספר תנאי קבלה אשר יש צורך לעמוד בהם. העיקרי שבהם הוא כמובן לימודי תואר שני, ונוסף על כך על התואר השני להיות במסלול מחקרי, הכולל עבודת תזה. הציון הממוצע אשר נדרש על מנת להתקבל אל לימודי משפטים לדוקטורט משתנה בהתאם לתחום המחקר הספציפי, וכן בהתאם למוסד הלימודים, אך על פי רוב יש צורך בממוצע ציונים של 90 לפחות בתואר השני, כמו גם בציון של 90 בעבודת התזה. בנוסף, על המועמד ללימודים למצוא חבר סגל אשר ילווה וידריך אותו במהלך הכנת עבודת הדוקטורט, ולהגיש הצעה מוקדמת לעבודת המחקר.

ללמוד דוקטורט במשפטים - מהלך הלימודים

במהלך לימודי משפטים לתואר שלישי, על הסטודנט להשתתף בצורה פעילה במספר מצומצם של קורסים, בהתאם להחלטה של מנחה העבודה. במקביל להשתתפות בקורסים, על הסטודנטים לכתוב הצעת מחקר, ולשם כך ניתן פרק זמן של שנה. לאחר קבלת האישור להצעת המחקר, על ידי מומחים בתחום מהאוניברסיטה או ממוסדות אקדמיים אחרים רלוונטיים, עומדות לרשות הסטודנטים שלוש שנים בכדי לכתוב את עבודת המחקר. יש לציין כי גם את שלב כתיבת הצעת המחקר וגם את שלב הכתיבה של עבודת המחקר עצמה ניתן להאריך, אם ישנה סיבה מוצדקת או צורך מוכח. עם זאת, רק לאחר השלמת הכתיבה של עבודת המחקר, ובדיקתה על ידי מומחים בתחום, הכותב רשאי לקבל את התואר דוקטורט.

לימודי משפטים לתואר דוקטור - מסלול ישיר לדוקטורט

בפני הבוחרים ללמוד משפטים, עומדת אפשרות ייחודית של מסלול ישיר לדוקטורט, אולם לשם כך יש צורך לעמוד במספר תנאי קבלה. יש להיות בעלי תואר בוגר במשפטים (LL.B - תואר ראשון) ממוסד מוכר להשכלה גבוהה, בציון משוקלל של 92 לפחות, או בוגר לימודי שנה אחת לפחות בתוכנית מוסמך (תואר שני), בציון משוקלל של 92 לפחות. בשני המסלולים, יש צורך בהסכמה בכתב של המנחה המיועד להנחותו בנושא המחקר המוצע. בשל האופי הייחודי של לימודי משפטים לדוקטורט, תוכנית הלימודים הינה במתכונת של מסלול אישי, בהתאם לרקע האקדמי של המועמד, ונושא המחקר המוצע. בסך הכול, על הסטודנט לקחת עד ארבעה קורסים, בהיקף של 16 נ"ז.

לימודי תואר שלישי במשפטים - דו"ח ההתקדמות

במהלך הלימודים, על הסטודנטים להגיש דו"ח התקדמות אשר מפרט את פרקי העבודה אשר הוכנו, בסיומה של כל שנה אקדמית. דו"ח זה נסקר על ידי וועדה מלווה, אשר מכונסת על ידי המדריך של הסטודנט כאשר יש התקדמות משמעותית במהלך כתיבת העבודה, או כאשר עולה הצעה לשינוי מהותי בתוכנית המחקר. על הוועדה לבחון את דו"ח ההתקדמות השנתי של הסטודנט תוך חודש, ולהחליט האם ההתקדמות של הסטודנט מספקת, והיא רשאית להזמין את הסטודנט באם הדבר נחוץ לדעתה. במידה והמדריך של הסטודנט מוצא כי אין התקדמות מספקת בכתיבת העבודה, הוא רשאי להמליץ לוועדה להפסיק את לימודיו לקראת תואר דוקטור.

שירות אישי חינם
לימודי משפטים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?