מוסדות לימודים

לימודי הנדסאי פרויקט תוחלת

תעודת הנדסאי בפרויקט תוחלת

פרויקט תוחלת הינו פרויקט חדשני, המיועד לסייע לעולים חדשים ללא עתיד מקצועי, ולסייע להם להשתלב בלימודי ההשכלה הגבוה, ולהקנות להם מקצוע טכנולוגי מבוקש ומשתלם. פרויקט תוחלת הינו יוזמה משותפת לג'וינט, למכללת ידע בבאר שבע וברחובות, מה"ט, משרד הבינוי והשיכון ומנהל הסטודנטים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודים בפרויקט תוחלת ללימודי הנדסאים - מידע כללי

כיום עולים צעירים רבים עובדים בעבודות שאינן מקצועיות, המונעות אפשרויות קידום ואינן מאפשרות לשלבן עם לימודי השכלה גבוהה. משום שרוב זמנם של עולים צעירים אלה מוקדש להישרדות כלכלית, הם אינם משתלבים כראוי בחברה הישראלית, ופרויקט תוחלת נועד לא רק לתת כלים אקדמאים שיסייעו במציאת עבודה משתלמת, אלא גם להעשיר את עולמם של השותפים לפרויקט על ידי מגוון של תחומי העשרה. בשלב זה, לימודי פרויקט תוחלת מיועדים לעולים חדשים בני שמונה עשרה עד שלושים, המתגוררים בבאר שבע או ברחובות.

לימודי פרויקט תוחלת כוללים קורס בנושא הכרת החוקים והזכויות בנושא תעסוקה בישראל, עקרונות הכתיבה האקדמאית, השפעת השואה על החברה הישראלית ומנקודות מבט שונות, הכרות החוקים והזכויות הנוגעים לעסקים קטנים, התפתחות המוזיקה הישראלית, דת ומדינה במדינת ישראל, אתיקה ואיכות שלטון, ופוליטיקה ישראלית. בנוסף ללימודים הפרונטאליים, פרויקט תוחלת כולל סיורים מודרכים ברחבי הארץ, וכן שיעורי העשרה בנושאם שונים המועברים על ידי אמנים מתחומים שונים. מטרתם של קורסים אלה היא להכיר את החברה הישראלית לעולים החדשים, על מנת שיוכלו להשתלב בה טוב יותר ובכך לקדם את חייהם האישיים והתעסוקתיים. פרויקט תוחלת גמיש מבחינה לימודית, ומאפשר ללומדים בו להמשיך את עבודתם גם תוך כדי הלימודים לתואר הנדסאי.

מטרת פרויקט תוחלת סיוע בלימודי תואר הנדסאי, אך גם לאחר סיום הלימודים הפרויקט מסייע ללומדים בו. לשם כך, מפעיל הפרויקט מערך השמה, שנועד לסייע לבוגרי הפרויקט למציאת עבודה בהתאם לתחום לימודיהם. בנוסף לכך, הפרויקט מלווה את הלומדים גם במהלך ההשתלבות בעבודה, ומסייע במציאת פתרונות לקשיים שונים.

שירות אישי חינם
לימודי הנדסאי פרויקט תוחלת
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?