מוסדות לימודים

לימודי הנדסאי פרויקט רקיע

תעודת הנדסאי בפרויקט רקיע

פרויקט רקיע הינו פרויקט המיועד לבנות בוגרות תיכון בלבד, ומאפשר להן להשתלב בלימודי הנדסאים עוד לפני הגיוס. מטרת הפרויקט היא הכשרה של עובדות איכותיות ומיומנות, אשר לאחר קבלת תואר הנדסאי יכולות להשתלב במגוון תפקידים בתחומי הפיתוח והתחזוקה של חילות שונים בצה"ל.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודים לתואר הנדסאי בפרויקט רקיע - מידע כללי

לימודי פרויקט רקיע אורכים ארבעה סמסטרים רצופים, כלומר שנה וחצי כולל לימודי סמסטר קיץ. יתרון בולט ללימודים בפרויקט רקיע הוא העובדה שלא הסטודנטית צריכה לשלם את שכר הלימוד, אלא צה"ל נושא בכל ההוצאות של לימודי תעודת הנדסאי. בכדי להתקבל לפרויקט רקיע יש לעמוד במבחנים שונים של צה"ל, של המכללות, ושל מה"ט. בנוסף לכף, יש צורך בתעודת בגרות מלאה, רצוי לפחות ארבע יחידות במתמטיקה, וכן ציון בבחינת הפסיכומטרי.

השתתפות בפרויקט רקיע מקנה לסטודנטיות אפשרות להשתלב בצה"ל כקצינה אקדמאית בתחום ההתמתחות, וניתן לבחור בין לימודי הנדסאי חשמל, הנדסאי מכונות או הנדסאי אלקטרוניקה. יש לשים לב כי לא כל החילות משתתפים בפרויקט זה, ולכן אם יש חיל ספציפי בו מעוניינים לשרת, מומלץ לוודא עוד טרם תחילת הלימודים בפרויקט רקיע שאכן אותו חיל שותף לפרויקט. נתון נוסף שיש להתחשב בו הוא דרישת הצבא לשירות קבע של שמונה עשר חודשים, בתמורה להשקעה הכספית בסטודנטית.

פרויקט רקיע - פרויקט מיוחד להכשרת הנדסאיות - תכני הלימודים

תוכנית הלימודים של פרויקט רקיע דומה ללימודי הנדסאי שלא במסגרת הפרויקט. ראשית הסטודנטיות מכירות את עולם ההנדסה, דרך מקצועות דוגמת חשמל, פיזיקה, ביוכימיה, עיבוד אותות, אלקטרוניקה ספרתית, אנגלית טכנית, כימיה, שפות מחשב, תקשורת מחשבים, הדמיה ממוחשבת, מעבדות חשמל, מתמטיקה, בקרה ומערכות ספרתיות.

לימודי הנדסאי במסגרת פרויקט רקיע כוללים, כמו כל לימודי הנדסאי אחרים, גם התנסות מעשית. הסטודנטיות משתתפות במספר רב של מעבדות ובתחומים שונים, דבר המקנה להן ניסיון וידע מעשי. בנוסף למעבדות, כל הסטודנטיות המשתתפות בפרויקט רקיע נדרשות להגיש פרויקט גמר לקראת סיום לימודיהן, בדומה ללימודי הנדסאים במסגרות אחרות.

לימודים בפרויקט רקיע להכשרת הנדסאיות - ליהנות מכל היתרונות

לאחר הגיוס, בוגרות פרויקט רקיע יכולות להשתבץ בחילות חימוש, קשר, אויר או מודיעין. עם סיום הטירונות כל חיילת עוברת הסמכה ספציפית לחיל, ולאחר הסמכה זו היא יכולה להשתלב במגוון תפקידים בתחומי הפיתוח והאחזקה של המערך הטכנולוגי בצה"ל. משתתפות פרויקט רקיע בעלות נתונים גבוהים במיוחד יכולות להמשיך לקצונה בכירה, או להשתלב במסלולי הדרכה שונים במסגרת הצבא.

עם סיום השירות הצבאי, בוגרת פרויקט רקיע יכולה לבחור באם ברצונה להמשיך לעבוד, ובמקרה זה הניסיון המעשי בשירות הצבאי יקנה לה יתרון רב, ויאפשר השתלבות מהירה בשוק העבודה האזרחית. אפשרות נוספת היא השלמת תעודת ההנדסאי לתואר ראשון, ובמקרה זה מסלול הלימודים יהיה מקוצר, בהתאמה למסלול ההתמחות במסגרת לימודי ההנדסאי.

שירות אישי חינם
לימודי הנדסאי פרויקט רקיע
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?