מוסדות לימודים

הנדסאי סביבה

לימודי הנדסאי סביבה

ככל שעולה המודעות לנושא איכות הסביבה, גובר הצורך באנשי מקצוע איכותיים ובעלי ידע בתחום. לימודי הנדסאי סביבה עוסקים בכל הקשור בהגנה על איכות הסביבה והמשאבים הטבעיים, תוך שמירה על איזון עדין בין שימוש במשאבי טבע לשם הגנה על הסביבה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי הנדסאי סביבה - מידע כללי

לימודי הנדסאי סביבה מקנים לסטודנטים ידע על הסביבה שאנו חיים בה, התהליכים השונים המתרחשים בה, על האדם והשפעתו על הסביבה, ויחסי הגומלין בין כל אלה. הנדסאי סביבה עוסקים בכל הקשור לזיהומי מים, אוויר וסביבה, מהבחינה המחקרית והמעשית גם יחד. במקביל, הנדסאי סביבה משתלבים במחקרים רבים ותורמים להתפתחות הידע בתחום.

למרות הביקוש ללימודי הנדסאי סביבה, מספר מועט של מכללות מציעות תחום זה כיום. לימודי הנדסאי סביבה אורכים שנתיים בלבד, לעומת ארבע שנים של תואר ראשון בהנדסה, וגם תנאי הקבלה קלים יותר. רוב המכללות דורשות תעודת בגרות מלאה כתנאי קבלה ללימודי הנדסאי סביבה, ולימודי מכינה טכנולוגית או קדם הנדסאית מיועדים לאלה שאין להם תעודת בגרות מלאה ורוצים להשלים את המקצועות החסרים להם. מכללות רבות מאפשרות לימודים על חשבון הפיקדון הצבאי, אולם יש לוודא זאת טרם ההרשמה.

קורס הנדסאי איכות סביבה - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי הנדסאי סביבה כוללת רקע רב בתחום איכות הסביבה אך גם מקצועות ריאליים רבים, ולכן לימודים אלה יתאימו יותר לבעלי חשיבה מתמטית. בריאות הציבור, ביולוגיה, אקולוגיה, הנדסה כימית, סוגי פסולת, מדעי הקרקע, רעש, גיאוגרפיה סביבתית, דיני איכות הסביבה, טוקסיקולוגיה, חומרים מסוכנים, מערכות לטיהור הסביבה, מערכות מים ושפכים, תברואת מזון, איכות אוויר, מחזור שפכים ופסולת, פיזיקה וזיהום אוויר הם רק חלק מנושאי הלימוד. בנוסף ללימודים התיאורטיים, לימודי הנדסאי סביבה כוללים התנסות בעבודת מעבדה בתחומי הכימיה והמיקרוביולוגיה, וכן הגשת פרויקט גמר עם סיום הלימודים. אם עאתם מתעניינים בלימודים אלו, אולי תגלו עניין גם בלימודי קורסים בתחום הטכנולוגיה הירוקה

לימודים לתואר הנדסאי סביבה - אפשרויות התעסוקה

לימודי הנדסאי סביבה הינם תחום מבוקש, ועקב המודעות הגוברת באוכלוסיה לנושא איכות הסביבה, הביקוש לאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים עתיד להתגבר עוד יותר. לימודי הנדסאי סביבה מזכים בדיפלומת הנדסאי מטעם המכללה ומה"ט, המאפשרת להשתלב במקומות תעסוקה שונים ובמגוון תפקידים. משרדי ממשלה שונים, עיריות ומועצות אזוריות, מפעלים תעשייתיים, משרדי תכנון, מוסדות אקדמיים, מכוני מחקר וחברות סטרט אפ, כולן זקוקות לבוגרי לימודי הנדסאי סביבה.

מגוון התפקידים הפתוח בפני בוגרי לימודי הנדסאי סביבה הוא גדול, וניתן לבחור בין עבודה בהגנה על מקורות מים שונים, בקרת זיהום אוויר ממפעלי תעשייה ותחנות כוח, טיפול בשפכים ובוצות עירוניות, שימוש חוזר במים, טיפול בפסולת מוצקה עירונית ותעשייתית, או שיפור תהליכי הייצור התעשייתי להפחתת מקורות זיהום שונים. אפשרות נוספת היא עבודה בארגוני איכות סביבה שונים, והשתלבות במגזר הציבורי, או בשם אחר, המגזר השלישי.

לימודי הנדסאי איכות סביבה - אפשרויות להמשך הלימודים

לימודי הנדסאי סביבה הם רק ההתחלה, ומי ששואף להתקדם בתחום בדרך כלל ממשיך ללימודי תואר ראשון במסלול להנדסאים. בכל מקרה, לימודי הנדסאי סביבה ייזקפו לזכות הסטודנט, ונקודות הזכות שנצברו במהלך הלימודים יקצרו את הזמן הדרוש ללימודי תואר נוסף.

שירות אישי חינם
הנדסאי סביבה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?