מוסדות לימודים
רשת מכללות עתיד
רשת מכללות עתיד
לימודי חשמלאי מוסמך
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה, מעלות, כרמיאל, אום אל פחם, באר שבע, ירכא
המכללה למינהל
המכללה למינהל
לימודי הנדסאים ותעודה במאות מסלולים
מיקום בארץ: אילת, אשדוד, ראשון לציון, ירושלים, בית ברל, חיפה
רשת מכללות אורט
רשת מכללות אורט
לימודי חשמלאי מוסמך
מיקום בארץ: כרמיאל, קריית ביאליק, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רחובות, ירושלים
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי חשמלאי מוסמך
מיקום בארץ: שדרות
המכללה האקדמית כנרת
המכללה האקדמית כנרת
לימודי תעודה ולימוד חוץ בחשמלאי מוסמך
מיקום בארץ: עמק הירדן
בית הספר להנדסאים רופין
בית הספר להנדסאים רופין
לימודי חשמלאי מוסמך
מיקום בארץ: עמק חפר
המכללה הטכנולוגית תל חי
המכללה הטכנולוגית תל חי
לימודי חשמלאי מוסמך
מיקום בארץ: קרית שמונה
רשת מכללות אורט
רשת מכללות אורט
לימודי חשמלאי מוסמך
מיקום בארץ: כרמיאל, קריית ביאליק, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רחובות, ירושלים

לימודי חשמלאי מוסמך

תעודת חשמלאי מוסמך

חשמלאי מוסמך הינו מקצוע יוקרתי ומבוקש, המאפשר להשתלב במגוון תחומי תעסוקה בתחום החשמל. לימודי חשמלאי מוסמך הינם השלב השני בלימודי חשמלאות, ומיועדים לבעלי רישיון חשמלאי מעשי.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי חשמלאי מוסמך - מידע כללי

חשמלאי מוסמך הינו מקצוע מבוקש בעידן בו מוצרי חשמל נמצאים בכל בית, ויש לשער כי הביקוש לאנשי מקצוע בתחום זה רק יגבר בעתיד. לימודי חשמלאי מוסמך מסמיכים לעיסוק בעריכת תוכניות עד לזרם של 80*3 אמפר, כלומר מתח נמוך, עם ליווי ופיקוח של בעל רישיון מתאים בחשמל. בנוסף לכך, חשמלאי מוסמך מתכנן, מפקח, מתקין ואחראי על התחזוקה של מתקני חשמל ביתיים ותעשייתיים, ובנוסף לכך הוא יכול לעסוק גם בייצור ותיקון של לוחות חיבור. בעידן של מוצרים חשמליים בכל פינה, לימודי חשמלאי מוסמך מעניקים מקצוע מבוקש, ופותחים קשת רחבה של אפשרויות תעסוקה.

תוכנית לימודי הכשרת חשמלאי מוסמך גובשה על ידי התמ"ת, ומשום כך לימודי תחום זה נמצאים בפיקוח ומזכים בתעודה מקצועית יוקרתית. עקב תקנות החשמל אשר הוגדרו בשנת 1985 נוצר הצורך בהכשרת חשמלאי מוסמך בבניין, לשם הקניית היכרות מעמיקה עם הטכנולוגית החדשות בתחום, הבנה ובקיאות בחוק החשמל בישראל כולל השינויים אשר חלו בו לאורך השנים, וכן פיתוח גישות חדשות המתאימות למצב השוק. חשוב לציין כי לימודי חשמלאי מוסמך מהווים את שלב ההכשרה השני בלימודי חשמלאות, ורישיון לימודי חשמלאי מעשי הינו תנאי קבלה הכרחי.

קורס חשמלאי מוסמך - מה כדאי לברר לפני שנרשמים?

כיום ישנן מכללות הנדסה רבות המציעות לימודי חשמלאי מוסמך, אך מומלץ לוודא שהן אכן נמצאות תחת פיקוח משרד התמ"ת שנדרש על פי חוק. דברים נוספים שמומלץ לבדוק בעת חיפוש לימודים הם רמת סגל ההוראה ויוקרת מוסד הלימודים, מיקום גיאוגרפי ונגישות, מספר התלמידים בכיתות, מידת ההתנסות המעשית במהלך לימודי חשמלאי מוסמך, גובה שכר הלימוד, אפשרות השלמה של לימודי תואר ראשון, מלגות שונות, והאם ניתן להשתמש בכספי הפיקדון הצבאי. חשוב לציין שמוסדות אקדמיים רבים מציעים לימודי חשמלאי מוסמך במתכונת של לימודי ערב, המאפשרים גם לאנשים עובדים לרכוש מקצוע נוסף ולפתוח אפשרויות תעסוקה חדשות.

ללמוד להיות חשמלאי מוסמך - תנאי הקבלה והתעודה

תוכנית לימודי חשמלאי מוסמך אורכים שנתיים עד שלוש, בהתאם למסלול הלימודים ותכיפות המפגשים הלימודיים. תנאי קבלה ללימודי חשמלאי מוסמך כוללים עשר שנות לימוד לפחות, ניסיון מוכח של שנתיים בעבודות חשמל, או רישיון חשמלאי עוזר. לאחר סיום הלימודים ועמידה בכל המבחנים בהצלחה, הבוגרים זכאים לתעודת גמר חשמלאי מוסמך מטעם מוסד הלימודים ומטעם משרד התמ"ת.

לימודי הכשרת חשמלאים מוסמכים - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי חשמלאי מוסמך כוללת נושאים רבים בתחומי המתמטיקה והמדעים, דבר המקנה יתרון ניכר לבעלי יכולות ריאליות, ומקשה על מי שניחן בנטיות הומאניות יותר. לימודי פיזיקה, לימודי מתמטיקה, תכנון מתקנים, מתקני חשמל ורשת, פיקוד ובקרה, אלקטרוניקה תעשייתית, בקרה ובקרים מתוכנתים, מיתוג, תורת החשמל, בטיחות וגיהות, אנגלית טכנית, קורס עזרה ראשונה, ומדידות במעבדות חשמל הינם חלק מהנושאים במהלך לימודי חשמלאי מוסמך, וכמובן שעבודה מעשית בהתאם לפרק הלימוד העיוני הרלוונטי מהווה חלק בלתי נפרד מלימודי חשמלאי מוסמך.

קורס חשמלאי מוסמך - אפשרויות התעסוקה וההתפתחות המקצועית

חשמלאי מוסמך יכול לעבוד במגוון רחב של מקומות עבודה, אם בחברת חשמל, בחברות אחרות העוסקות בהתקנת חשמל ותשתיות חשמל, בחברות אחזקת מבנים, או פתיחת עסק פרטי ועבודה כעצמאי. לאחר מספר שנות עבודה ורכישת ניסיון, ניתן להתקדם גם לתפקידים בכירים יותר וניהול מחלקות במקום העבודה. לימודי מנהל עסקים או לימודי ניהול פרויקטים מומלצים למי שרוצה להתקדם במקום עבודתו, ולהשתלב בתפקידי מפתח בחברה.

לחשמלאי מוסמך יש אפשרויות קידום רבות, ובהן לימודי חשמלאי ראשי, לימודי חשמלאי מתח גבוה, או לימודי הנדסאי חשמל, ואפשרות נוספת היא לימודי תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה. כמובן שתמיד ניתן ללמוד תחום אחר לחלוטין, אך בכל מקרה נקודות הזכות שנצברו במהלך לימודי חשמלאי מוסמך ייזקפו לזכות הסטודנט ויקצרו את משך הלימודים הדרוש לקבלת תעודה או תואר נוספים.

שירות אישי חינם
לימודי חשמלאי מוסמך
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?