מוסדות לימודים

הנדסאי דפוס

לימודי הנדסאי דפוס

דפוס היא טכנולוגיה עתיקת יומין, הקיימת למעלה מ-500 שנים, שבאמצעותה ניתן לייצר כמה עותקים הזהים זה לזה ולחומר הויזואלי המקורי ממנו נוצרו.

למרות האינטרנט שחדר לחיינו בשנים האחרונות ושינה אותם מן הקצה אל הקצה, הולך הביקוש למוצרי דפוס וגובר עם השנים. כיום, קיימים בישראל יותר מאלף בתי דפוס, אלא שקיים מחסור עצום בעובדים בתחום, והביקוש להנדסאי דפוס הולך וגדל. לימודי הנדסאי דפוס נועדו להכשיר אנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים, אשר אחראים לכל שלבי ההוצאה לאור, החל משלב העיצוב הגראפי, דרך תכנון העבודה ושלב קדם דפוס, וכלה בסיום ההפקה והגעת המוצר למשתמש הסופי.

הטכנולוגיות החדשניות שחדרו לחיינו בשנים האחרונות, הגיעו גם אל בתי הדפוס, וכיום על הנדסאי הדפוס להיות מיומן בהפעלת מכשירים מתוחכמים ומשוכללים. אם בעבר היו אנשי העיצוב הגראפי אלה שעיצבו את התוצר, הרי שכיום, נוטלים הנדסאי הדפוס חלק גדול יותר ויותר בתהליך הדפוס. כיום נדרשים מהנדסאי הדפוס מיומנויות וכישורים טכניים רבים יותר מבעבר, וכתוצאה ישירה מכך ישנה דרישה להנדסאי דפוס מקצועיים ומיומנים, שידיעותיהם חופפות את תחומי העיצוב הגראפי והתקשורת החזותית.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי הנדסאי דפוס - תכנית הלימודים

לימודי הנדסאי דפוס משלבים בין לימודים טכנולוגיים, על הכרת המכשירים השונים המשמשים את הנדסאי הדפוס עם לימודי אמנות, עיצוב ופרסום. מסיבה זו, תכנית לימודי הנדסאי דפוס היא עשירה ומגוונת והמקצועות הנכללים בה הם מרתקים ומאתגרים. תכנית הלימודים של לימודי הנדסאי דפוס עשויה להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים המציעים אותה, אולם לרוב, היא כוללת נושאים עיוניים כמו שיטות הדפסה, צילום דיגיטאלי, טיפוגרפיה, אריזות תלת מימד, הבאה לדפוס, טכניקות איור, תקשורת חזותית, טכנולוגיות נייר, שלב קדם דפוס, תוכנות מחשב בתחום העיצוב, חשיבה יצירתית, טכנולוגיה של הדפוס, כתיבה מחקרית, תולדות האומנות, כריכה וגימורים, מתווה ותכנון, עיצוב גרפי, תמחור ושיווק, ועוד.

תוכנית הלימודים של לימודי הנדסאי דפוס כוללת גם קורסים מעשיים ומאפשרת התנסות במגוון תחומים. במסגרת הלימודים, עורכים הלומדים לימודי הנדסאי דפוס סיורים מודרכים בבתי דפוס. בנוסף, זוכים אלה להתנסות בעבודה מעשית במעבדות הקיימות במוסד הלימודים ולצבור ניסיון רב בעיצוב אתרים, העתקת לוחות, והעמדה ותכנון. במרבית מוסדות הלימוד המציעים לימודי הנדסאי דפוס, על כל אחד מהתלמידים להגיש עם סיום לימודיו פרויקט גמר, המשלב בין הלימודים התיאורטיים והמעשיים. פרוייקט הגמר של הלומדים לימודי הנדסאי דפוס, משמש אותם ככרטיס ביקור מקצועי אישי, בבואם למצוא תעסוקה.

לימודים לתואר הנדסאי דפוס - התעודות המוענקות ואפשרויות התעסוקה

עמידה בהצלחה בכל בחינות הסיום של לימודי הנדסאי דפוס תזכה את בוגריהם בדיפלומה מטעם המכללה, משרד החינוך ומה"ט. דיפלומה זו תאפשר להם להירשם בפנקס ההנדסאים והטכנאים, ולהשתלב במגוון של תפקידים ומקומות תעסוקה, הקיימים בשוק העבודה. בוגרי לימודי הנדסאי דפוס יוכלו למלא תפקידים שונים ומגוונים לאורך שלבי העיצוב וההפקה של מוצרי דפוס במקומות תעסוקה שונים, כגון משרדי עיצוב, מפעלי ייצור לנייר, בתי הוצאה לאור, בתי אריזה, ספריות, בתי דפוס, ארכיונים ועוד. אפשרות נוספת העומדת בפני בוגרי לימודי הנדסאי דפוס היא לשמש כמורה גראפי. כדי לעשות זאת, עליו לרכוש תעודת הוראה.

לימודי הכשרת הנדסאי דפוס - לימודי המשך

בוגרי לימודי הנדסאי הדפוס המעוניינים להוסיף וללמוד, יוכלו להירשם ללימודי השלמה לתואר ראשון להנדסאים, לימודי עיצוב גרפי או לימודי אמנות. בכל מקרה, לימודי הנדסאי דפוס ייזקפו לזכותם של בוגריהם, ויקצרו את משך הזמן הדרוש ללימודים נוספים.

שירות אישי חינם
הנדסאי דפוס
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?